Smutný konec! UFC propustilo legendu a budoucího člena síně slávy

Smutný konec legendárního Andersona Silvy! Brazilský zápasník, který bavil fanoušky mnoho let, byl ve svých 45 letech propuštěn z UFC. On sám však kariéru nekončí a je možné, že jej ještě uvidíme zápasit v jiné organizaci.

Zdroj: ufc.com

Od roku 2006 zápasil Anderson Silva pod hlavičkou UFC, nyní je tomu ale konec. Nejprestižnější světová MMA organizace jej totiž propustila, třebaže měla s brazilskou legendou podepsanou smlouvu ještě na jeden zápas.

Velký podíl na tomto rozhodnutí měl Silvův poslední zápas s Uriahem Hallem, který 45letý zápasník prohrál ve čtvrtém kole. Vědělo se o něm, že je pro Silvu zřejmě posledním, nyní je to ale oficiální.

Silva po zápase skoro nebyl schopný stát, při rozhovoru musel sedět. Dana White pak řekl, že lituje, že Silvovi zápas dopřál a že by už legendární Brazilec nikdy zápasit neměl, i když jej zbožňuje.

Nicméně konec v UFC ještě nemusí znamenat konec kariéry. Silva má sice 45 let, po takové legendě ale jistě může jakákoliv organizace skočit. Jeho zápasy jsou dodnes atraktivní. Nicméně Bellator jeho příchod vyloučil

Silva v letech 2006 až 2013 vládl střední váze UFC, když od svého příchodu vyhrál 16 zápasů v řadě! Celkově pak má profesionální bilanci 34-11, přičemž 23 zápasů vyhrál na KO/TKO a 3 jich ukončil submisí.

Z posledních devíti zápasů však Anderson Silva vyhrál pouze jeden. Čelil však například šampionovi Israelu Adesanyovi či Danielu Cormierovi, kteří jej porazili až na body.

Jaká bude jeho budoucnost?

Zdroj: bjpenn.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.

PSG vs. RB Lipsko: Preview a tipy na sázení

V úterý večer bude čekat PSG a RB Lipsko naprosto klíčový duel, který by mohl výrazně napovědět o vývoji ve skupině H, která se zatím pro pařížský celek nevyvíjí vůbec dobře.