Šmicer předstihl Beckhama! Spoluhráči z Eura 1996 jsou z jeho nového „byznysu“ udiveni

Minulý týden oznámil esportový tým Entropiq velkou posilu, kterou se stal Vladimír Šmicer. Bývalý fotbalista Slavie nebo Liverpoolu investoval do elitního českého týmu, čímž o několik dnů předstihl legendárního Davida Beckhama. Ten se rovněž rozhodl zapojit do stále velmi mladého a rychle rostoucího odvětví.

Zdroj: Entropiq/bunkershot.cz

Beckham, který mimo jiné vlastní i fotbalový tým Inter Miami, se stal minoritním spolumajitelem britské organizace Guild Esports. Ta má své sekci v Rocket League, FIFA a Fortnite.

„Minulý týden byl úžasný, titul získala Slavia a Liverpool. A já jsem předstihl Davida Beckhama,“ usmívá se sérii úspěchů Šmicer.

„Pro esport je skvělý, že se do něj zapojí osobnost Beckhamova formátu. Jeho přítomnost zase o něco více pozvedne celý byznys, takže to pomůže všem,“ je si jistý Šmicer, který bude v Entropiqu pomáhat jako ambasador a v bližším kontaktu bude především s hráči FIFA sekce.

O Šmicerovi je v jeho okolí všeobecně známo, že je velkým fanouškem počítačových a konzolových her i že si na dovolené vždy bere svůj Playstation.

Není proto divu, že se jej bývalí spoluhráči dokonce vyptávali, jestli se nemá v plánu sám stát profesionálním esportovým hráčem. „Musel jsem jim vysvětlovat, že už jsem za zenitem i v tomto odvětví,“ směje se dvojnásobný medailista z mistrovství Evropy 1996 a 2004.

„Kluci byli překvapení. Nečekali, že budu tolik aktivní. Nedávno jsme měli sraz z Eura 1996, kde byli Radek Bejbl, Honza Suchopárek, Karel Poborský, Petr Kouba, Pavel Kuka a další. Všichni se mě dost vyptávali, jak na esport, tak na tým Entropiq,“ pokračuje Šmicer.

Zdroj: Entropiq/bunkershot.cz

Záložník, který svou profesionální kariéru ukončil před jedenácti lety ve Slavii, naznačil, kdo by ho mohl v blízké budoucnosti napodobit.

„Určitě se postupem času budou více zapojovat hráči ze současné generace. Z našich má Kuba Jankto svůj esportový tým. Ze starších kluků by to mohl být třeba Michal Kadlec, který je velký fanouškem a taky hraje hodně. Nejsem si jistý, jestli to budou hráči z mé generace, ale další jména zcela jistě přijdou. Určitě nebudu jediný, kdo se do toho zapojí,“ dodává Šmicer.

Zdroj: Entropiq

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nové smlouvy ve Slavii! Kontrakt podepsali Bořil s Coufalem

Slavia posiluje nejen po stránce příchodů, ale také smluvně. Nové kontrakty dnes podepsaly dvě velké opory, konkrétně Jan Bořil a Vladimír Coufal!

Lewandowski opět exceloval a pomohl zničit Chelsea! Překoná rekord Cristiana Ronalda?

Robert Lewandowski prožívá životní sezonu a nijak to nezměnila ani koronavirová pauza. Střílí góly na všech frontách, ve všech soutěžích, proti všelijak...

Petr Čech se stane oficiálně novou ikonou ve hře FIFA 21! Doplní tak Pavla Nedvěda

Je to teprve něco přes rok, co oznámila jedna z největších legend českého fotbalu konec aktivní fotbalové kariéry a hned se dočkala...