Evropská liga

Směšné vyloučení, píší o červené kartě pro Bellarabiho proti Slavii německá média

Slavia dokázala porazit Leverkusen 1:0. Drtivou většinu zápasu však hrála v početní převaze, neboť ve 22. minutě byl vyloučen Karim Bellarabi. Právě červená karta pro hvězdu Bayeru si v Německu vysloužila ne zrovna pozitivní reakce.

Zdroj: sport1.de

Už ve 22. minutě byl vyloučen Karim Bellarabi poté, co podrazil Lukáše Provoda. Nutno však podotknout, že červená karta byla opravdu přísná. Hvězda Leverkusenu před faulem uklouzla a Provoda ani neohrozila na zdraví.

Nelze se tedy příliš divit, že ani v německých médiích se verdikt sudího nesetkal s velkým pochopením.

Slavný deník Bild označil prohru Leverkusenu jako knockout po směšném vyloučení. Dle německého média se jednalo o jasnou žlutou kartu, ale rozhodně ne červenou.

„Opakované záběry jasně ukázaly, že to bylo přísné rozhodnutí. A protože ve skupinové fázi Evropské ligy nejsou videorozhodčí, verdikt nikdo nezměnil,“ píše pro změnu Rheinische Post, který vyloučení navíc označil za pochybné.

Jasno má i německý web sport1.de: „Leverkusen hrál téměř 70 minut v oslabení po velmi kontroverzní červené kartě pro Bellarabiho. Zkušený skotský rozhodčí Collum dal Bellarabimu červenou kartu i přesto, že záložník před tím uklouzl a soupeře nezasáhl nijak tvrdě.“

Po výhře 6:2 nad Nice se pro Leverkusen jedná o tvrdý návrat na tvrdou zem.

Zdroj: Bild, Rheinische Post, Sport1.de