Reklama

Slovácko se připravuje na Evropu! Svědík se vyjádřil k odchodu Klimenta i novým posilám

Slovácko již za týden vstoupí do kvalifikace Evropské konferenční ligy. První zápas hraje venku, na půdě Lokomotivu Plovdiv, odvetu týden nato doma. Co řekl o posilách a odchodu Jana Klimenta trenér Slovácka Martin Svědík?

Slovácko po úspěšné sezóně opustil Jan Kliment. Právě na hrotu po jeho odchodu vznikl největší problém moravského klubu.

„Musím tyhle věci brát v rámci ekonomických možností klubu. Ano, chybí nám rychlostní útočník. Vidím, že to není úplně optimální. Nahradit Honzu Klimenta v podstatě nejde,” řekl Martin Svědík.

Kliment posílil Wislu Kraków, která loni skončila v dolní polovině tabulky, co víc dokonce se zachraňovala. Na druhou stranu si zde Kliment přijde na mnohem vyšší peníze.

„Podle mě jednoznačně vyhrály finanční podmínky. Takové nabídce nejde konkurovat. Honza avizoval, že se chce vrátit do zahraničí. Nemůžu na něj říct půl slova.”

Naopak Slovácko udrželo oporu v podobě obránce Stanislava Hofmanna. Ten v průběhu sezóny několikrát řekl, že by rád odešel do zahraničí.

„Standa je velmi důležitý hráč pro mužstvo i pro nás trenéry. Lidsky i fotbalově. Jeho návrat je nejlepší možná varianta. Věci kolem jeho odchodu nabraly trošku jiný směr. Když jsme cítili, že by byla možnost, abychom ho udrželi, zkusili jsme to. Jsem rád, že se to povedlo.“

Slovácko zároveň masivně posílilo. Do brány přišel ze Slovanu Liberec reprezentant Filip Nguyen, jenž bude pro příští ročník jedničkou.

„Filip sem přišel jako jednička. Tady není co řešit. Chtěli jsme ho a těší mě, že se to podařilo. Zatím je brzy dělat závěry. Ale v tréninku i v přípravných zápasech potvrzuje to, co od něj očekáváme. Velmi dobře pracuje i Pavol Bajza.“

Z Baníku přišla dvojice Daniel Holzer a Ondřej Šašinka. Druhý jmenovaný již má se Slováckem zkušenosti, před rokem v něm hostoval.

„Je vidět, že nehrávali pravidelně. Chybí jim vyhranost, forma. Tohle hráče vždycky poznamená. Navíc přišli do odlišného tréninkového procesu, jiných nároků. Bude nějaký čas trvat, než si zvyknou. Ale to jsme věděli dopředu. Vidím na nich, že chtějí pracovat.”

Zdroj: Deník Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené