Slávistky zvládly první zápas osmifinále Ligy mistryň a do odvety si vezou nadějný výsledek

Čtvrteční večer patřil osmifinálovým kláním ženské Ligy mistryň, kde měl místo i zápas pražské Slavie na hřišti islandského Stjarnanu. Slavia tento důležitý zápas zvládla a po výhře 2:1 si drží dobré šance na postup do další fáze.

Úvod zápasu na zasněžené umělé ploše patřil českým hráčkám, ale do žádné šance se zpočátku nedostaly. A tak si slovo vzal domácí tým, když nejprve v šestnácté minutě Thorsteinsdóttirová vystihla špatné vyběhnutí brankářky Votíkové a o minutu později po dobrém průniku vystřelila Albertsdottirová, ale ani jedna z příležitostí neskončila brankou.

Tyto dvě nebezpečné šance Slávistky nakoply. Ve 33. minutě mohla otevřít skóre Svitková, ale její střela skončila v náruči Fayové. Avšak ve 36. minutě už se hostující hráčky radovaly z úvodní branky, když Divišová zužitkovala skvělou průnikovou nahrávku Cahynové a poslala míč Fayové do protipohybu – 0:1. Do konce poločasu jsme už žádnou větší šanci nemohli vidět, a tak se šlo do šaten za stavu 0:1 pro Slavii.

Do druhého poločasu hráčky Stjarnanu vlétly doslova po hlavě. První větší šanci měla Albertsdottirová, ale její střela byla na poslední chvíli sražena na roh. V 69. minutě už ale Stjarnan svůj velký tlak dokázal zužitkovat. Po rohu Albertsdottirové si na hlavičku naskočila nikým nehlídaná Pedersenová a propálila Votíkovou – 1:1.

Domácí hráčky však koncentraci nadále nedokázaly udržet. Hned o minutu později se do úniku dostala Szewieczková, která byla v pokutovém území faulována, a tak litevské rozhodčí nezbylo nic jiného, než nařídit pokutový kop pro český tým. Míče se ujala Svítková, která nedala Fayové sebemenší šanci zasáhnout – 1:2.

Zbytek zápasu se dařilo Slávistkám dobře kouskovat a nepouštět soupeřky do žádných větších šancí. A když ani Henryová v závěru nedokázala Votíkovou překonat, tak se mohly české hráčky radovat z vítězství a hlavně velmi dobrého výsledku do pražské odvety.