Ngadea by v Premier League vypískali, penalta se měla opakovat. Vítězství sešívaných má kvůli vystoupení rozhodčích hořkou příchuť

Na finále českého MOL Cupu v Olomouci se děly věci. Už nominace hlavního rozhodčího Petra Ardeleána komisí rozhodčích – muže, který má za sebou nejeden rozhodcovský škraloup – naznačovala, že utkání neproběhne bez konfliktních situací.

V každém případě byl tento rozhodčí při zápasu příliš vidět, což určitě není dobře. Slavia byla celý zápas jasně lepším mužstvem, Baník nepustila do větší šance a získala pohár zaslouženě. O jejím triumfu však rozhodla také 37. minuta utkání, kdy obránce Baníku Václav Procházka sáhl ve vlastním pokutovém území na rameno Michaelu Ngadeovi a slávistický obránce se skácel k zemi jako podťatý a navíc se začal na zemi svíjet, jakoby ho někdo opravdu vážně zranil. Rozhodčí Petr Ardeleánu nezaváhal ani na chvilku a ukázal na značku pokutového kopu.

Jistě, penaltu si sudí asi obhájí, ale nebylo by od věci, aby se v tak důležitém utkání s přítomností VAR šel raději ještě jednou podívat na obrazovku. Michael Ngadeu měl v zimní přestávce přestoupit na Britské ostrovy. Při případném letní přestupu by jej však angličtí fanoušci za divadelní etudu, kterou předvedl ve středečním zápase, nemilosrdně vypískali.

Jakmile Tomáš Souček proměnil penaltu, objevuje se v roli dalšího nešťastného hrdiny čtvrtý rozhodčí zápasu Jiří Houdek. Na jeho popud obdržel zkušený Milan Baroš za nevhodné chování na lavičce náhradníků červenou kartu. Nikdo se nemůže divit, že všichni náhradníci Baníku proti spektakulární penaltě protestovali, ovšem vylučovat hráče z lavičky je nesmysl. Slavii by jeho hra mohla ve druhém poločase triumf ještě znepříjemnit a není se pak čemu divit, že fanoušci Baníku vidí za jeho netradičním vyloučením podjatost rozhodčího.

Navíc když Tomáš Souček proměnil penaltu, nacházelo se v pokutovém území Baníku hned několik slávistů, hlavně jeho spoluhráč Traoré tam byl minimálně dva metry. Když už rozhodčí Ardeleánu jejich postavení neviděl, tak proč i v této situaci nezasáhl videorozhodčí? Pokutový kop se přece měl opakovat. Když v této situaci, která znamenala branku, VAR nezasáhne, tak při utkání nemusí vůbec být.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Pokud vím, tak Ngadeu vyskočil, sáhnutí na rameno, či do obličeje od Procházky ho rozhodilo od koncentrace na hlavičku a míč netrefil čelem, ale spíš nosem. proto se držel za hlavu.

  • Tak to jsi se koukal někam úplně jinam.To bylo nádherný herecký představení od vypatlaného fotbalisty

   • SOUHLAS. JE TO KOMEDIE. SEŠÍVKÁM SE RUCE A DALŠÍ VĚCI ODPOUŠTÍ A KDYŽ JE TO PRO NĚ, PÍSKÁ SE VŽDY. PŘÍKLAD? UTKÁNÍ S PLZNÍ – ZROVNA NGADEU STÁHL RUKOU JAKUBA BRABCE, KTERÝ NABÍHAL DO GÓLOVKY! Hrají hezký fotbal, ale pomáhá se jim a je to vždy posichrované.Proč slávistům nevadilo když byl v hlavičkovém souboji do krku důrazně zasažený Limba a jak byl rozhozený tak rukou plácl do míče. Faul na něj se nepískal, ale pentle pro Slávii ANO. Teď stejná situace v opačném gardu – hlavičkový souboj a ejhle posouzeno obráceně a opět pro Slávii. A TITUL I POHÁR JSOU DOMA! Jen poněkud zavánějí.

    • Slavia je zcela zaslouženým vítězem ligy i poháru. Nikdo na tom nic nikdy nezmění. Pár ubulencu bude vždy.
     Baník a jeho marnost na jaře nemohla být soupeřem

    • Ty trapaku, nejlepší je tady argumentovat Plzni. Největší podvodníci ligy za posledních x let. Zapoměl si tu napsat jak pískal rozhodčí poslední zápas Plzně zrovna s Baníkem. Gól z ofsaidu a nepiskla penalta po jasným slapaku tvého milovaného Limberskyho Chápu že se vám to nelíbí, ale holt musíte jít brečet k Berbrovi. Penalta přísná ale byla a přesně jak to psal někdo výše valel se protože dál hlavičku obličejem.

 2. Ahoj Všichni,

  Začnu jinak. Včera jsem se díval na hokej. A všímám si komentářů a fonoušků obou sportů.
  Fandové hokeje sedí, fandí, asi také nadávají, ale jinak je to sport, který nabízí hezkou zábavu.
  Video je bráno zcela vážně. Hlavní rozhodčí mluví do mykrofonu směrem k divákům a pěkně jim řekne proč a jak a co se stalo. A my sedíme u televize a maximálně můžeme říci, že se dařilo nebo ne. Kluci prohrajou: rozjedou se do svých teamů a hotovo. Media to rozeberou a po 2 dnech je po smutku.

  Ale fotbal: Video ? Jen jako kulisa. Nikdo nikomu nevěří. Skupina sudích nemá úroveň. Když vidíte VAR tak zjistíte, že postavení kamer je úplně k ničemu. Hráči si zvykli simulovat a hrají na neschopnost VARu.

  A jinak. Všimli ste si kolik chodí na hokej malých dětí s maminkami ??? Protože se cítí bezpečně. A co chodí na fotbal ? Nepřipadá si vedení fotbalu fakt trapně. Co zápas to problém. Baví vás to ? Opravdu chcete vyhazovat peníze za to, že se na tento sport nedá koukat ? Máte pocit, že ještě můžete dostat na hubu ?

  A situace je neřešitelná. Nikdy se nic nestane. Bude to stále okresní kopaná bez zájmu a plná sprostoty s honosným názvem nějakého sponzora a 1 liga ?????
  Já se ještě nějaké firmě divím, že chce být spojována s tímto sportem plného násilí a totální degradace. Osobně je mi sponzorů líto a pokud by mi někdo řekl, že je sponzor tak bych se mu vysmál.
  Buď je to znouzecnost nebo ohromný bussines. Já považuji český fotbal za ohromnou pračku peněz na, kerou se vůbec nedá dívat.

  A to nejsem fanoušek žádného hokejového,fotbalového teamu.

  • Ahoj Martine. Přijď mezi nás ba Eden. Uvidíš děti i v kotli a všude po stadionu. Hlavně zvedni prdel a přijď. Než začneš psát lejna z gauče.

  • S tou pračkou peněz nebudete asi daleko od pravdy.Kdyby měli vyžít z vybraného vstupného, tak jsou víte kde ? že ?

  • Z části tvého příspěvku o rozhodčích a videu souhlasím, ale nevím jak na jiných stadiónech ale zrovna na zápasech Baníku je víc maminek a děti než na hokeji Vítkovic. A možná i proto je Baník mezi 4 nejnavštěvovanějších domácích klubů. A nevšiml jsem si na stávajícím stadionu FCB nějakých excesů.

 3. Toto jsou řeči na dvě věci,doufám že nechcete zpochybňovat vítězství Slavie.A tu televizi má sudí použít v případě,když si není jistý.Přece se nebude chodit dívat na každý faul,to by z toho byl guláš

  • Mě je v tomto případě úplně jedno KDO vyhrál, ale vadí mi JAK vyhrál. A že už si ve Sportu sype Ardeleánu popel na hlavu jak si po shlédnutí záběrů uvědomil že byla pentle asi hodně přísná, už nikomu nepomůže. On totiž nikdo neříká, že Slávka nebyla lepší než Baník, ale hodně lidí co dělalo fotbal, včetně mě Ti řekne, že ne vždy musí vyhrát lepší mužstvo. A Baníku tu šanci sebrali sudí, což je špatně. A to Ti píšu jako sparťan při vědomí, že jsme potřebovali ať vyhraje Slávie. Ale takhle? A už i předseda disciplinárky se vyjádřil že Barošovi by on dal jen žlutou, že to bylo necitlivé. Tak se proberte, jste namachrovaní až hrůza.

   • Hele, zase klidni emoce.
    Penalta byla přísná ? Byla, ale faul tam byl. Herecké vystoupení si mohl nechat, ale faul tam byl. Proto ani VAR neupozornil, že by se měl jít podívat.

    Mě se jen zdá, že Baník hledá cestu, aby si nemusel přiznat, že poslední dobou hraje hodně velkou tužku, nevystřelí prakticky na bránu, nedá gól, má problémy s přechodem ve středu hry atp.
    Ať Barošovi tu červenou klidně odvolají (i když to, co udělal mne u něj nepřekvapí). Ať se rozloučí s karierou na hřišti a čus.
    A pokud řeknou, že penalta být neměla ? Pořád tu máme gól slavie, který její triumf pojistil. To Baník, který se snažil otevřít obranu a jít do útoku, tak víme, že jim to k ničemu nebylo, když neudělali nic.

 4. Tento článek napsal asi nějaky zapšklý SPARŤAN nebo ZEZPLZŇÁK. Když už jim došly prachy na kupování zápasů a rozhodčích, budou házet špínu na ostatní.

 5. Ty sparťanský ubožáčku s malým ptáčkem, nazvaný Antonio. Než začneš pouštět taková moudra, nauč se pravidla fotbalu, zejména pojednání kdy se píská penalta. A každý, kdo zápas sledoval, tak ví, že záměrně lžeš a překrucuje s fakta. Ngadui byl faulován, neskácel se a hlavně se vůbec nesvijel. A v premier League jsou rozhodčí velmi přísní na fauly formou držení a hraní rukama, takže by tam penaltu pískali stejně jako tady. Tak si laskavě nech ty svoje rudý blitky pro děti, možná by ti věřily. Zajímalo by mne, kdo ti dovolil takové zhovadilosti neobjektivní a zaujaté psát.

  • To žádný faul nebyl a ten debil se tam svíjel jak žížala v posledním tažení.Já jsem čekal že pro něho přiletí vrtulník

  • Penaltu si sudí obhájí, ale, že se penalta měla opakovat, to je neoddiskutovatelný fakt, na co je tam potom taková hromada rozhodčích. Jenom to vzbuzuje pochybnosti a podezření.

  • Já myslím, že by jsi se především Ty měl naučit slušnému chování. Buď to vyvrať argumentem, nebo za lez zpět do houfu Ty BONOBO 🙂

 6. Nefandím SKS ani FCB ale ve spojení s Barošem mě napadá něco o ….. mlýnech. Postup Baníku přes Liberec byl taky podle učebnice/ruka Baroš/. A myslím, že se to přešlo jakoby nic….

 7. Neznám pravidla o hráčích na lavičce, kdyby ovšem zápas pískal rozhodčí, třeba zahraniční, který nezná hráče, podle čeho by uvedl, že se hráč bez čísla je Baroš.
  Nechci nikoho podezřívat, ale mám dojem, že odstranění Baroše bylo naplánované

  • Ten hráč by se odstranil sám. Jednou by se mu Deli postavil do cesty a už by tam dělal svojí hereckou show.

 8. Článek je tendenční, převážně složený z blbostí a spekulací. Procházka Ngadeua za rameno stáhl, ten normálně spadl a držel se za obličej, protože dostal nafackováno míčem, kde je jaké svíjení se? Proč by měl Ardeleánu chodit k videu, když vážně nepochybil a VAR neměl tedy důvod ho opravovat? Spekulace o etudě a vypískání je vycucaná bůhvíodkud. Nesmysl je psát, že vylučovat hráče z lavičky je nesmysl. Je to normální praxe, i když ne určitě častá. Autor zcela pomíjí příčinu, a to že Baroš by se měl chovat sportovně. Ještě autor zapomněl zmínit, že při penaltě to byli nejen Slávisté, ale i hráči Baníku, kdo předčasně vběhl do pokutového území, Stronati na stejné úrovni s Traorém, ovšem na druhé straně. Nehledě na to, že brankář Baníku nedodržel předepsané postavení taktéž.

 9. Jak může být zveřejněn tak neobjektivní a zaujatý článek? Takové bláboly může autor probírat někde v hospodě u piva se stejnými vypatlanci jako je sám.

 10. To co předvedl rozhodčí, je na jeho doživotní vyloučení ze sportu.Penalta se neměla vůbec kopat, nebyl důvod. To že na hřišti se plouží spousta herců místo fotbalistů je již bohužel fakt a tím fotbal odkazují do zadní části.Vyloučení Baroše bylo úmyslné a docela by mě zajímalo, kolik sudí dostal na ruku. Tím nechci říkat, že Slávisté si mistrovský titul nezaslouží a reprezentovali nás ve světě víc než dobře. Ale předvést takovou ubohost a za každou cenu si tak zajistit vítězství by jim mělo být proti srsti a za to by neměli dostat nic.Tohle představení ze strany Slávie bylo pouhou ubohostí.

 11. Prej ho zasáhl do ramene- kdyby to bylo do ramene tak OK- žádná penalta, ale on ho zasáhl do obličeje těsně před tím než hlavičkoval a ještě se před tím ten prochazka rozhlízel kde je ngade a rukou se mu proste snažil zabránit v pohybu a při tom mu ji jednu flaknul, jasná penalta, autor článku je evidentně hlava pomatena

  • On ho zatáhl rukou úplně stejně jako Ngadeu Brabce z Plzně když nabíhal do gólovky. A to se nepískalo. Teď najednou ano. Čím to asi bude? Řeknu Ti – juany nesmrdí 🙂

   • Kocour61: Tak co ti na to máme říct, tak si měl tedy Baník zaplatit víc než Slavia a vyhrál by přece Baník…ne ? Ty Juane.

  • Naprostý souhlas se článkem pomateny gade si stále pomáhá rukami. V Anglii by mu to netrpeli proto ho nechtěli. Penalta vymyšlená komik gade by mohl vystupovat v národním divadle. Na Baroše to byl úmysl nechtěli ať nastoupí je to čínská žumpa.

 12. Jinak autor článku by měl jít v neděli na derby ať vidí korunovaci MISTRA LIGY když na letne na tohle už čekají tak dlouho

 13. Mno… Nefandím ani jednomu a bylo mi fuk kdo vyhraje – bylo fnále a já se těšil na pěkný fotbal – A nic – Penalta naprosto jásna – Procházka tam jde jak jouda a trefí ho rukou do obličeje(mužete si to pustit třeba na YT, je to jasně vidět). Žádný hrozný zákrok, ale nešikovnost a hloupost Procházky. 2, Baník byl na urovní Horní Dolní z Beskyd, takže výhra Slavie by přišla tak či tak. Dále vyloučení Baroše taky v pohodě. Chovat se jako opice, kor u tak zkušenýho borce jakym Bary je… Opět jen hloupost onoho hráče. Baníkovci řeši věci okolo fotbalu, ale měli by si klást otázky proč podali hráči tak trapný výkon. Ale hledání vymluv někde jinde než u sebe je ted asi v modě.. Pak ještě napadnutí rozhodčího partou srabu která se má koule jen když je v přesile a obět to nečeká. Jak uvidí policisty, tak utečou jak 14ti letý holčičky. To byl vrchol toho baníkovského trápení…

  • Vem si brýle kde ho procházka trefil do obličeje. Já jsem viděl jak mu položil ruku na rameno a stimulant gade se skácel jak by na něho sednul tank. Tak trochu objektivity.

 14. Baroš, jako nahradník (na lavičce)dostal červenou proto, protože vvběhl na hřiště a na rozhodčího a bůhví co mu řekl.Pravidla jsou daná pro všechny, bez ohledu na jejich hvězdnou minulost. Nevím, proč se trenér Pánik tak vyjádřil k Barošově vyloučení.Asi má z něj respekt a samozřejmě musí držet basu.

 15. Pískat penaltu za pouhé sáhnutí, skončil by zápas nejméně 50:50 na penalty. Když nasadím přísný metr tak na obě strany. Otřepanou frázi přísně nařízená penalta jsme již slyšeli mnohokrát. Poslední ligový zápas skončil 0:0. Co kdyby náhodou Baníkovci dali gól a pak to ubránili, to se nehodilo mnoho lidem i týmům, tak se tomu musí pomoci. Nepopírám že Slávie má nejlepší tým v lize, ale protože štěstí je vrtkavé musel mu někdo pomoc a to v jeden okamžik trojnásobně a udělali jste s poháru frašku. Takovou výhru bych se styděl oslavovat, nezabili jste Baník, zabili jste celý fotbal.

  • Doufám, že jste se také styděl oslavovat postup přes Liberec, po gólu rukou toho hodného a férového fotbalisty.

 16. Promiňte, já nechápu čemu se divíte! Toto je fotbal po Česku!!!
  U nás za nasimulování pentle dostanete v kabině od vedení Oskara, a rozhodčí tučnou odměnu!!!
  A “hráči” se radují. Jak může mít někdo radost z nefér dosažené branky?! To nechápu!
  A tím myslím všechny kluby napříč našim fotbalovým pralesem!

 17. Ne jsem příznivcem ani jednoho zmíněného družstva a urážky a zaujatosti nechci nijak komentovat. Jistě jste si všimli (a ve světě je to stejně), že každý rozhodčí má jiný styl řízení utkání (někdo pouští tvrdší hru, někdo přesnější, někdo úzkoprsý), co rozhodčí, to originální přístup, z toho plyne. jeden rozhodčí by kontakt ruky s ramenem soupeře posoudil jako zakázanou hru a někdo by to toleroval (zdůrazňuji, že nechci spekulovat, zda rozhodčí ne/měl nějaký zájem- hodnotím jen vyhodnocení situace). U VARu seděl kolega stejného názoru a je hotovo. O tom, že by tam kontakt byl nelze pochybovat, stejně jako o následném předčasném vstupu hráčů do PÚ a chybě PK neopakovat. U hodnocení vyloučení Baroše je to přeci prosté, hráč, který úmyslně poškodí zařízení a vybavení hřiště, nemůže být napomenut, ale bezpochyby vyloučen. omlouvám se za obsáhlost, na konec si jen dovolím poznámku, vše se musí něčím řídit (stát – zákony, průběh utkání – Pravidly fotbalu) a stejně jako zákony soudce i rozhodčí je “vykladatelem” pravidel a řídí utkání v jejich duchu, když uplatňuje právě svůj výklad k jejich použití (tvrdší hra). omlouvám se za délku příspěvku k zamyšlení…

 18. díky Slávii jsem se napakoval v tipáči sázkami na penalty.A jenom ,Mě prosím neříkejte,že je to dáno stylem jejich hry.

 19. Procházka vrazil Ngadeovi rukou do obličeje, aby mu zabránil dobře hlavičkovat, nacož Ngadeu dostal míčem přímo do nosu. Procházka prohlásil, že o Ngadeovi nevěděl, video prokazuje opak, stál nejdríve metr od něj a vůbec neměl naději ani úmysl hlavičkovat, šel jen po hráči a jeho ruka mela značný horizontální švih. Zelenka v ČT jasně řekl, že Procházka nemluví pravdu, a kdokoliv viděl záběr zblízka a má svědomí, tak to ví též. Nešlo o sáhnutí na rameno, nešlo ani o stáhnutí za rameno, šlo o úder do obličeje hráči, který měl gólovou šanci.

  Autor ‘ANTONIO’ by se měl Ngadeovi omluvit, ale to samozřejmě nehrozí.

 20. Rozhodčí v naší lize jsou naprosto neuvěřitelně ubozí!!! A šéf Chovanec ten největší ubožák!!! Jak může řídit komisi rozhodčích? Ale ruku na srdce, Ostrava v posledních zápasech ani pořádně nevystřelila na branku! Tak jak by chtěla vyhrát pohár!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vrba do Baníku? Pod Kozlem to nešlape, majitel Brabec již o něj dříve několikrát zájem projevil

V minulosti se Vrba vyjádřil v tom smyslu, že by si jednou znovu rád zatrénoval blízko jeho rodišti v Ostravě. Nadešel teď po vyhazovu z bulharského Ludogorets Razgradu ten pravý čas na splnění tohoto přání?

Khabib zůstává neporažen a končí v UFC! Gaethjeho po skvělém výkonu uškrtil ve druhém kole

V sobotu krátce před jedenáctou večerní hodinou konečně došlo na titulový zápas mezi Khabibem Nurmagomedovem a Justinem Gaethjem! A že to stálo za to! Khabib uhájil neporazitelnost a rozšířil svou bilanci na neuvěřitelných 29-0.

Myslím si, že remíza je pro oba týmy spravedlivá, řekl Tomáš Souček po zápase s Manchesterem City

Manchester City byl před sezónou považován za největšího favorita Premier League. Po pěti zápasech má ale na kontě pouze osm bodů, když nyní ztratil po remíze 1:1 s West Hamem, v němž působí i dva čeští reprezentanti Tomáš Souček a Vladimír Coufal, další dva.