Slávisté nezveřejňují jména hráčů nakažených koronavirem. Proč to ve světě jde a v Česku ne?

Koronavirus od března ochromuje fotbalový svět. Nakažený Covidem-19 jsou i mezi světovými či tuzemskými fotbalisty. Proč ale ve vyspělé Evropě jsou zveřejněna jména hráčů, kteří se nakazili, ale v Česku to tak není?

zdroj: slavia.cz

Jen pár dnů před květnovým restartem ligy oznámila Slavia, že má jednoho nakaženého hráče. O den později i Mladá Boleslav. Veřejnost marně čekala, o koho jde.

Klub oficiálně jména nesdělil, ale není pravda, že novináři, hlavně ti zdatní ve fotbalovém zákulisí, to nevěděli. Věděli! Moc dobře, ale nezveřejnili. To samé platí nyní. U dalšího případu nakaženého hráče ve Slavii.

Klub a celý český fotbal ale nechce zveřejňovat jména, což novináři respektují. Ale proč? Vždyť ve vyspělé Evropě to funguje, dokonce samotní hráči se tím „chlubí“ na sociální síti. Vzpomeňte si na Paula Dybalu z Juventusu, před časem o své nákaze informoval i Miroslav Stoch, který by se mohl vrátit do Edenu.

I Atlético Madrid „prásklo“ před zápasem Ligy mistrů jména dvou nakažených hráčů – obránce Šime Vrsaljko a útočník Ángel Correa. V Česku ani poznámečka.

Je za tím ochrana soukromí daných hráčů? Klub je nechce dostat zbytečně pod tlak? Bojí se smršti negativních zpráv na sociálních sítích? To je možné. Někomu se to může zdát logické. Klub tak chrání své hráče.

Ale takhle to ve vyspělé Evropě nefunguje. Jestli chceme mít tým, který bude hrát Ligu mistrů a bude nejlepší nejen v zemi, ale postupem času i v středoevropském měřítku (to je cíl Slavie), tak hráči musí i v těchto věcech s kůží na trh.

Ilustrační snímek, na kterém je Jan Kuchta. Zdroj: slavia.cz

Česko je malá země, novináři i lidé okolo týmu to stejně roztrousí, mezi lidmi se to bude šířit. Tak proč to klub nezveřejní?! Hráči na případnou vlnu zpráv musí být připravení, navíc se jim může říct, ať se po dobu karantény odstřihnou od sociálních sítí.

Ve Slavii budují nadnárodní klub, ale nezveřejňování hráčů nakažených koronavirem jen ukazuje, že k vyspělosti jim ještě pořádný kus zbývá.

Zdroj: Slavia.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Zdravotní stav dle evropského práva patří mezi tzv. citlivé osobní údaje, které není dovoleno bez souhlasu dotyčné osoby zveřejňovat. Výjimka je pouze u veřejně známých osobností, je-li oprávněný zájem veřejnosti silnější než jejich právo na ochranu soukromí. Pokud nakažení hráči nesouhlasí se zveřejněním, je dle mého správné, že klub jména nezveřejnil.

 2. Nezveřejňují to protože patří komunistům.A komunisti vždy zatajovali a lhali.Jinak proti Slavii nic nemám a přeji nakaženým brzké uzdravení a Slavii úspěch v pohárové Evropě.Pokud se tedy fotbal vůbec bude hrát,vidím to černě.

  • Jak vůbec něco takového můžete napsat? Klub nemůže zveřejňovat citlivé informace hráčů.. To, že hráč napíše na sociální síť, že je nakažen (uveden třeba Miroslav Stoch) a že klub uvede jméno hráče, který je nakažený, je značný rozdíl.
   Např.: Kdyby byl někdo z hráčů HIV pozitivní, tak to přeci klub nebude zveřejňovat.. Pokud to zveřejní sám hráč, tak je to jeho věc ..

   Přemýšlejte, než příště něco napíšete 🙂

 3. Vůbec nechápu, proč ten článek někdo napsal. Ano, všude je aktuálně normální hledat bulvární zprávy, protože se to hezky prodává a leckdo si k může domýšlet další a další příběhy. V článku jsem však nenašel jediný argument, proč by se tak mělo udát. Jak společnosti prospěje, když se dozví, že hráč Y měl COVID? Neuškodí to naopak hráči?

 4. Na druhou stranu,vždytˇna tom nezáleží kdo se nakazil.Průser je že se to stalo,ale to se holt nedá úplně ovlivnit,to by člověk musel dřepět doma a vůbec nevycházet

  • Větší pruser je že Činský bolševik Tvrdík si opět vyjednal zkrácení karantény pro hráče a realizační tým !!! 3 roky jsem tak nějak zkousaval že jim to ve Slavii šlape a jsou velmi silní díky tomu dobytkovy Tvrdíkovy v zákulisí a nechutnému namyšlenému praseti Syrovatkovy u novinářu ! Ale od nové sezony musí již Sparta šlapat jako hodinky jak na hřišti tak v zákulisí nic jiného než 1.-2. Místo po skončení podzimu jinak padat hlavy od Čupra Svobody Rosického až po ten rádoby skauting tým !!! Kecy že si to musí sednout ať si Rosický nechá pro ty ovce co jsou z něj podělaní a maji ho za poloboha tak jako Dočkala !

 5. Přijde mi to normální nezveřejňovat jména nakažených hráčů. To, že to některé kluby dobrovolně dělají, je jejich věc.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

West Ham vs. Manchester United: Preview a tipy na sázení

Manchester United dokázal v Premier League vyhrát 8 venkovních zápasů v řadě, tuto sérii se však bude snažit překazit rozjetý West Ham.

Mužstvo si konečně zvyklo na trenéra, vysvětluje Ladislav Minář vydařený start Sigmy Olomouc

Sigma Olomouc zažívá vynikající vstup do nové sezony. V ligové tabulce totiž nahání Spartu a Slavii, za sebou nechává Viktorii Plzeň. Co za tím stojí? Čekají tým v zimě nějaké změny? Nejen na to odpovídal v rozhovoru pro Ruik sportovní manažer Ladislav Minář.

Okénko minulosti: Hejkal je prvním odvolaným trenérem. V samostatné české lize drží prvenství Táborský

Jen devět kol vydržel na teplické lavičce trenér Stanislav Hejkal. Po domácí porážce se Spartou Praha (0:1) byl s bilancí pouhých dvou výher vedením klubu odvolán.