Slavii k Lize mistrů podle vedení pomůže dril a pořádek, nikoli kreativita. Přestup Stocha důkazem

Miroslav Stoch přestoupil ze Slavie do řeckého Paoku Soluň a sportovní úsek Slavie Praha může být spokojen. Přestože sami tvrdí, že k přestupu ofenzivního záložníka vedly rodinné důvody, z kabiny odešel poslední infant terrible slavistické kabiny a zůstali už jen poslušní vojáci.

Jaroslav Tvrdík tento přestup potvrdil a udělal obrovskou chybu, že mu dal zelenou. Janu Nezmarovi a Jindřichovi Trpišovskému se zřejmě podařilo to, co si přáli. Odešel z vlastní podstaty neposlušný hráč, který do kabiny Slavie už jakoby nepatřil. Proč? Jistě nebyl spokojený se svou stávající rolí v týmu, chtěl více hrát a určitě byl ve svých názorech určitě slyšet. Myslel si, že by si zasloužil odehrát více minut, což dával sportovnímu vedení svého klubu určitě najevo. Na takové manýry však v Edenu nejsou zvyklí.

Slovenskému hráči se ovšem není co divit. Minulou sezónu patřil ke klíčovým hráčům červenobílých. Teď může trenér a jeho realizační tým cepovat už jen samé poslušné vojáky. Každý hráč dostane na hřišti přesně svůj úkol a pozici, kterou na hřišti buď bude bez výhrad plnit, nebo bude vystřídán. Jakmile vymyslí někdo něco navíc a nepodaří se mu to, dostane to od trenéra „sežrat“. Tento přístup však vede k tomu, že se jedenáctka na hřišti začne bát vymyslet něco navíc, což je přece kořením fotbalu.

Už cena za přestup Stocha napovídá tomu, že tvrzení, že se sportovní vedení Slavie chtělo hráče zbavit za každou cenu, je mnoho pravdivého. Jestli je jejich přístup správný, to se ještě uvidí. PAOK Soluň a jeho sportovní manažer, bývalý výborný slovenský rozhodčí Ľuboš Micheľ, si může mnout ruce. Získal nadstandardně kvalitní posilu za velmi přijatelnou finanční částku.

Jaroslav Tvrdík ví, že když Slavia do Ligy mistrů nepostoupí, tak čínský majitel případnou ztrátu uhradí a pojede se dál. Jako předseda představenstva však měl jít do sporu se sportovním vedením klubu a středopolařovi se zkušenostmi z Premier League měl dát svolení k přestupu až tehdy, když za něj sešívaní získají adekvátní náhradu. Tým bez kreativních hráčů totiž vyhrávat nemůže.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Co to je za nesmysl? Stoch žádná hvězda není a nebyl. A jeslti přijde Stanciu, mají kreativitu jistou až do doby, než mu zase hrábne a uteče třeba do Turecka.

  2. Tak jednou do toho vedení nemá kecat (Sparta) a podruhé je to špatně (Slavia)…..posádkové jak to tedy je? Jak se to hodí do novin,aby bylo o čem psát?

  3. Tak jednou do toho vedení nemá kecat (Sparta) a podruhé je to špatně (Slavia)….. novináři jak to tedy je? Jak se to hodí do novin,aby bylo o čem psát?

  4. Je to škoda, že Stoch odešel, je to kvalitní hráč s výbornou střelou, bez něho by Slavia asi titul nezískala. Jsem zvědav, kdo ho nahradí. Kreativní hráči jsou důležití, bez nich se kvalitní mužstvo neobejde. Možná udělalo vedení chybu. J. V.

  5. Opět ten samý autor článku a opět žvásty,hovadiny,kraviny..Ten člověk je rudej až za ušima..Pisálku,piš si o té své rudé chátře,MOULO!!!

  6. Spekulace a článek o ničem..navíc si autor sám protiřečí, když tvrdí, že měl tento hráč málo minut, ale zároveň o pár řádků dál píše, že to byl klíčový muž Slavie..

  7. vy víte leda hovno jak se Stoch choval kabině.Takový sračky jsem dlouho nečetl.Je vidět že tady muže psát každý.Je z vás cítit že proti Slavii něco máte.Pište příště objektivně nebo nepište už vubec to možná bude lepší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Liberec si brousí zuby na útočníky pražských ‘S’, zároveň by rád přivítal Hušbauera

Deník Sport přišel s informací, která zaujme fanoušky nejen Slovanu Liberec, ale také oba tábory pražských 'S'. Údajně byla započata jednání o...

Marek Jankulovski opouští pozici sportovního ředitele Baníku. Kam povedou jeho další kroky?

V Baníku Ostrava dochází před spuštěním nového ligového ročníku 2020/2021 ke změnám nejen hráčským, ale i funkcionářským. Pozici sportovního ředitele již nebude...

Václav Černý opět mění působiště! Z Utrechtu odchází hostovat do Twente

Před rokem Václav Černý nadobro a nenávratně opustil slavný Ajax Amsterdam, v němž se navzdory slibným předpokladům i kvůli častým zdravotním komplikacím...