Slavii k lepším výsledkům v Lize mistrů chybí gólový útočník

Slavia Praha v letošní sezoně předvádí vynikající výkony, díky čemuž je v Lize mistrů schopna potrápit i hvězdnou Barcelonu. Avšak pokud by její útočníci stříleli více gólů, tak by ji s největší pravděpodobností byla schopna také porazit.

Embed from Getty Images

Nejlepším střelcem Slavie Praha v letošním ročníku je její kapitán Tomáš Souček, jenž už nasázel sedm branek ve Fortuna lize a dvě v domácím poháru. Druhým nejlepším střelcem Slavie v letošní sezoně je také záložník, kterým je Josef Hušbauer. Hušbauer letos nastřílel zatím šest gólů, když se pětkrát prosadil v lize a jednou v poháru.

Až na třetím místě mezi letošními nejlepšími střelci Slavie jsou schodně s pěti vstřelenými góly útočnici Milan Škoda a Peter Olayinka. Milan Škoda, který letos dostává na hřišti mnohem méně prostoru než v minulých letech, nasázel letos v dresu Slavie čtyři góly v domácím poháru a jeden v lize.

Peter Olayinka je v současné době ve Slavii jedním z hlavních útočníků, avšak jeho letošní počet vstřelených gólů v dresu Slavie tomu příliš neodpovídá. Olayinka se letos prosadil pouze čtyřikrát ve Fortuna lize a jednou v Lize mistrů.

Produktivita dalších útočníků pražského klubu, mezi něž patří Stanislav Tecl, Lukáš Provod, Mick Van Buren či Abdulla Yusuf Helal, je velmi chabá. Nejlepším střelcem z této čtveřice je s pouhými dvěma brankami Mick Van Buren, jehož s jediným zásahem následují Stanislav Tecl a Lukáš Provod. Úplně nejhůř je na tom pak Yusuf Helal, jenž se letos v dresu Slavie gólově vůbec neprosadil.

Bohužel tato velmi nízká potence útočníků Slavie ji stojí ještě o něco málo lepší výsledky. Kdyby totiž měl Jindřich Trpišovský ve svém kádru gólového zabijáka, tak by zcela určitě v Lize mistrů získala Slavia více bodů, než má v současné době na svém kontě.

8 KOMENTÁŘE

    • Souhlas, Olayinka není hroťák, ten Slavii prostě chybí. Yusuf Helal dle mého nebyla pro Slavii dobrá koupě, protože nemá na atletický fotbal, který Trpišovský Slavii ordinuje. Van Buren je také spíš hráč do brejků, než klasický hroťák. Asi by měl Milan Škoda dostávat víc příležitostí, protože byť už je výkonnostně za vrcholem, tak by mohl být stále platný díky zkušenostem.

  1. útočníci nedávají góly protoze musí dodržovat taktiku kdy musí běhat velké vzdálenosti od bránění na své půli až s balkónem před branku soupeře. podívejte se na Chelsea Barci kdy útočníci se nezapomíná do bránění a čekají až dostanou balón Jsou odpocinuti neměli běžet tak velkou vzdálenost nemaji silu v nohach a pak nemaji k sobe partaka na kombinaci při útoku směrem na branku

  2. Clanek naprosto k nicemu … nezvazena minutaz konkretniho utocnika ani herni styl slavie, ktera tolik nestavi na hrotovem postu …

  3. Nic nového pod sluncem.Slávie,pokud chce v Evropě uspět,musí vytáhnout z “kešeně” Eura a koupit špičkového útočníka,nejlépe dva.Tecl,Škoda,Van Buren či Yusuf,jsou sotva průměr naší ligy.O tom žádná.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..