Slavia vyhrála nad olomouckou Sigmou a v semifinále poháru se utká se Spartou!

Pražská Slavia vyhrála čtvrtfinálové utkání MOL Cupu na půdě olomoucké Sigmy a může se chystat na semifinále. To se bude konat již příští týden a soupeřem bude pražská Sparta.

Zdroj: SK Slavia Praha

První šanci utkání měl Jan Bořil, jeho rána ale skončila těsně nad brankou. Slavia následně nepůsobila příliš dobře, a tak otěže hry přebrala Sigma.

Hlavičkou mohl svůj tým do vedení dostat jak Florent Poulolo, tak následně po úniku Kryštof Daněk. Ani jeden však skóre nezměnil.

Slavia se vzpamatovala a po střele Micka van Burena zacinkalo za Alešem Mandousem břevno. Slavia se ale v prvním poločase vedení přeci jen dočkala.

Mandous tak dlouho otálel s rozehrávkou, až jeho přihrávku zablokoval Jan Kuchta, který jej obešel a dostal míč do odkryté branky. V poločase tak vedla Slavia 1:0.

Druhý poločas už patřil Slavii, která zvýšila své vedení v 56. minutě, kdy se trefil Nicolae Stanciu. O čtyři minuty později bylo pro olomoucké fotbalisty ještě hůře, třetí gól utkání přidal Petr Ševčík.

Slavia tak vyhrála důležitý čtvrtfinálový zápas a může se těšit na pražskou Spartu. Semifinálové utkání se sehraje již za týden na pražské Letné.

Zdroj: Livesport