Slavia už ví, s kým bude hrát Ligu mistrů. Na jednu z posil se nedostalo

Podruhé ve své historii bude Slavia bojovat v základní skupině Ligy mistrů. Vzhledem k úternímu deadlinu uzavření soupisek pro tento ročník, museli Sešívaní poslat jmenný seznam hráčů na UEFA. Do 23členné nominace se například nevešel Jakub Hora, který tento týden přišel na hostování z Teplic, nebo také Alexandru Baluta, jemuž Slavia hledá hostování.

Zdroj: slavia.cz

Je to dvanáct let, kdy Slavia bojovala ve skupině H s Arsenalem, Sevillou a Steauou Bukurešť (dnes FCSB). Za třináct dní vstoupí do letošního ročníku, kdy ji ve skupině F čeká Inter Milán, Dortmund a Barcelona.

Teď už jasné, jací hráči za ni mohou nastoupit. Ve výběru jsou jak opory, tak hráči širšího kádru. Nedostalo se jen na dva fotbalisty – Jakuba Horu, který přišel na půlroční hostování z Teplic, a trenér Trpišovský s ním počítá spíše na ligu, a na Alexandra Balutu, jenž vůbec nenastupuje a klub mu hledá hostování v jiném klubu.

Naopak ve výběru jsou i dva nováčci Lukáš Provod, kterého Slavia získala z Českých Budějovic a pak také Ladislav Takács, jenž je v pražském velkoklubu stejně jako Hora na půlročním hostování.

Soupiska je vždy složena z A-listu a B-listu. Na A-listu může být maximálně 25 hráčů včetně dvou brankářů. Minimálně osm hráčů musejí být kluboví a národní „odchovanci“, tedy buď hráči, kteří ve věku od 15 do 21 let minimálně tři roky působili v daném klubu, nebo hráči, kteří ve stejném věku byli minimálně tři roky na soupisce jiného klubu v rámci stejné národní asociace (ti musejí být maximálně čtyři). Slavia má na tomto listu 22 hráčů.

Hráče na A-listu není možné měnit až do začátku vyřazovací fáze soutěže v únoru 2020. Jedinou výjimkou je dlouhodobé zranění gólmana, v tom případě ho klub může na soupisce nahradit jiným.

Na B-listu může být neomezený počet hráčů narozených po 1. lednu 1998, kteří alespoň dva roky v kuse hráli od svých 15. narozenin za daný klub (v případě Slavie je tak na něm třeba gólman Jakub Markovič). B-list může být doplněn o další hráče vždy do půlnoci v den předcházející každému hracímu dnu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..