Slavia utkání s Nice zvládla a je na čele skupiny C!

Slávisté vstupovali do utkání bez největších opor. V zápase však ukázali velkou touhu po vítězství a to se jim také vyplatilo. Po celé utkání sešívaní Nice při rozehrávce presovali, což týmu Jindřicha Trpišovského několikrát pomohlo získat míč už na útočné polovině. O výhře rozhodly dva góly Jana Kuchty a jeden Abdallaha Simy.

Zdroj: Slavia.cz

V úvodu utkání byli však aktivnější hosté, kteří více kombinovali a drželi míč na útočné polovině hřiště. Sešívaným se také vzadu nepovedlo několik rozehrávek a po jedné z nich se dostali hosté do první brankové příležitosti, Kasper Dorberg však na Ondřeje Koláře nevyzrál.

Po čtvrt hodině hry se poprvé v utkání měnil stav. Sešívaný Ondřej Kuchta se i trochu se štěstím dostal do vyložené šance a v souboji jeden na jednoho s brankářem Nice Walterem Benitezem neměl problém. Družina Jindřicha Trpišovského tak poprvé v zápase vedla.

Nice se však nevzdalo a s domácím celkem srovnalo krok. Ve 33. minutě se v obrovské příležitosti ocitl Amine Gouili a skóre zápasu tak bylo opět srovnáno.

A před odchodem do kabin se do vedení opět dostali domácí. Po výborně kopnutém rohovém kopu se hlavičkou přesně trefil do té doby zatím nevýrazný Abdallah Sima.

Díky důležitému gólu do šatny tedy Slavia po první půli vedla 2:1. Že byl gól v závěru první pětačtyřicetiminutovky velmi důležitý, ukázal i úvod druhého poločasu.

Už v 50. minutě domácí celek mohl zvýšit na 3:1, proti střele Tomáše Holeše byl však brankář Benitez, který udržel šanci Nice na bodový zisk.

O deset minut později se hosté dostali k rychlému protiútoku, který zastavil za cenu žluté karty David Hovorka. Nutno podotknout, že z pohledu sešívaných bylo velmi důležité aby v této akci nepropadli.

A v 70. minutě došla ze strany Slavie “pojistka”. Po přihrávce střídajícího Ibrahima Traorého se podruhé v utkání trefil Jan Kuchta a Slavia se dostala do dvougólového vedení.

V nastaveném čase Nice ještě díky gólu Addelaideho snížilo, k ničemu dalšímu už ale nedošlo.

Slavia se tedy díky vítězství dostala na první místo před Leverkusen (díky lepšímu vzájemnému zápasu), který také vyhrál, a to 4:2 na hřišti Hapoele Beer Sheva.