Slavia si poradila v poháru s Duklou, kdo z náhradníků si řekl o místo v základu?

V prvním jarním kole si Slavia poradila se Sigmou poměrem 3:1, ve středečním Mol Cupu přidala jeden gól navíc a porazila Duklu 4:1. Trenér Trpišovský dal v pohárovém utkání tradičně šanci náhradníkům, kteří zejména v prvním poločase ukázali velký hlad a velkou kvalitu. Kdo nejvíc zamotal hlavu realizačnímu týmu?

Zdroj: slavia.cz

V nabitém kádru sešívaných je však velice těžké určit, kdo má vlastně jistou základní sestavy a kdo plní funkci náhradníka. Například na pravém beku nastoupila v lize nová posila Bah, Masopust stál kvůli žlutým kartám.

Proti Dukle však nastoupil on a podal více než zajímavý výkon. Nazvali byste sešívanou stálici posledních let náhradníkem, nebo byste na lavičce nechali posilu za 47 milionů korun?

Naštěstí pro červenobílé Jindřich Trpišovský umí se sestavou velmi šikovně rotovat a z úzkého kádru se dostane téměř na všechny. Díky velkému množství zápasů se hráči dostatečně protočí a většina hráčů tak je pořád v zápasové pohotovosti.

Sestavu Slavie je navíc těžké odhadnout i kvůli zraněním či kartám. Včera nastoupil například Holeš či Masopust, kteří v lize absentovali právě kvůli zranění či karetnímu trestu. Během podzimu však patřili ke stálým členům základní sestavy.

Kdo nejvíce zaujal v utkání s Duklou? Pokud se vůbec dá brát jako náhradník, tak jednoznačně Jakub Hromada. “Nahrálo mi do karet, že jsem se vrátil z hostování, někteří kluci měli Covid, někteří byli po zranění, a hlavně na mém postu ve středu zálohy chyběli hráči. Dostal jsem šanci, za to jsem velmi rád,” popisuje, proč v obou zápasech naskočil v základní sestavě.

Jak sám také uvedl, střed zálohy je v Edenu extrémně nabitý. “Jak jsem říkal, jsem realista. Když se podíváte na soupisku, vidíte tam samé reprezentanty. Holi, Nico, Ševa, Ibra, Linži, takže je strašně náročné prosadit se v takové konkurenci, ale zápasů bude hodně.”

Jenže do této hierarchie hlasitě promluvily výkony v posledních dvou zápasech. V obou patřil k nejlepším hráčům na trávníku, výkon proti Dukle navíc korunoval gólem.

Hromada je typickým stylem hráče, na které Trpišovský rád sází. Hodně toho naběhá, dostane se do spousty soubojů, navíc dokáže přidat nadstavbu i do ofenzivy. Pro Slavii může být velmi cenným hráčem.

Dalším, kdo zejména v prvním poločase hýřil velkou aktivitou, byl Mick van Buren. Na pravém křídle větral obranu hostí, svým typickým buldočím stylem se dokáže probojovat do vápna, kde mu však občas chybí kvalita ve finální fázi.

Hromadu s van Burenem spojuje to, že se oba vrátili do Edenu po dvou hostováních a nyní můžou opět zabojovat o základní sestavu. V případě nizozemského útočníka to pravděpodobně bude ještě o něco složitější, v kádru Slavie je totiž hned 5 hrotových útočníků.

Mladý Michal Beran se předvedl velmi zajímavým výkonem, jeho rychlá práce s balónem a nápadité řešení akcí vynahrazuje drobnou postavu. Do budoucna má ve Slavii určitě uplatnění, ovšem momentálně bude pravděpodobně krýt záda Stanciuovi se Ševčíkem, kteří jsou herně ještě o něco výš.

Na každou šanci navíc čeká Lingr s Hromadou, konkurence ve středu bude skutečně obrovská. Je tak otázka, zda by pro mladého Berana nebyla lepší varianta dalšího hostování.

Oscar na levém beku ukázal svojí velkou herní kvalitu s míčem. Svými výkony si řekl o místo v základní sestavě, když nastoupí kapitán Bořil, Dorley se tak přesune do středu zálohy.

Kdo naopak sešívané fanoušky svým výkonem nepotěšil, byla nová posila Taras Kačaraba. Stoper, který přišel z Liberce na hostování s opcí působil velmi nejistě, několikrát v obraně zbytečně propadl.

Byl to však jeho první soutěžní zápas v novém prostředí, kromě Oscara s nikým z obrany nikdy nehrál, spolupráce tak logicky nemůže být při prvním startu ideální.

Pokud se chce ve Slavii prosadit, bude muset začít předvádět minimálně stejné výkony co v Liberci, ne-li ještě lepší. Na stoperu je konkurence 4 hráčů, přičemž dirigent Kúdela a talentovaný Zima odehráli většinu podzimu spolu.

Záda jim pravděpodobně bude krýt Hovorka, který kvůli zranění Zimy odehrál oba první jarní zápasy. Proti Dukle se navíc prosadil gólem a předvedl velice solidní výkon. Kačaraba tak musí chytit za pačesy každou příležitost, protože jich tolik být nemusí.

Zdroj: slavia.cz, livesport.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Masopust a Bah by klidně mohli hrát spolu, a to jak Bah vzadu a Masopust před ním, tak i naopak.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Rád bych si zkusil zahraničí, přiznal Václav Jílek. Co říká na možný návrat do Sigmy?

Václav Jílek je od svého konce ve Spartě stále bez angažmá. S žádným celkem není spojován a v médiích o něm rovněž není příliš vidu ani slechu. V rozhovoru pro Ruik se však rozpovídal o svých cílech, možném návratu do Sigmy Olomouc či korupci v českém fotbale.

Slavia zná svého soupeře do osmifinále Evropské ligy! Opět zamíří na Ostrovy

Slavia ve čtvrtek večer dokázala zvítězit na půdě Leicesteru a čeští fotbaloví fanoušci tak měli pořádný důvod se těšit na los osmifinále Evropské ligy. Na koho narazí sešívaní a jaké další zápasy nám tato pohárová soutěž nabídne?

Pyramida na Oktagon Underground je kompletní! Kdo se s kým utká a jaký je program?

Velkolepá akce Oktagon Undeground: Last Man Standing nás čeká již v sobotu večer. Do pátečního vážení a losování však nebyl znám celý program očekávaného galavečera. Kdo se tedy s kým utká?