Slavia Praha je nyní na samém výkonnostním vrcholu. Kdo má na jejím vzestupu největší podíl?

Slavia Praha má poslední sezóny vynikající formu, kterou je schopna potvrzovat jak v domácí soutěži, tak také v evropských pohárech. Ještě před pár lety však tento slavný český klub nebyl v takové vynikající kondici a měl velké existenční problémy. Které osoby mají na jejím současném vzestupu ten úplně největší podíl?

Embed from Getty Images

Jaroslav Tvrdík

Právě tento schopný manažer v roce 2015, jenž byl toho času místopředsedou čínské firmy CEFC pro Evropu, dojednal prodej majoritní části Slavie Praha právě do rukou čínské firmy CEFC. Tímto krokem se tehdejší Slavii otevřely obrovské finanční možnosti, díky nimž se pražský klub mohl po jisté době opět naplno finančně stabilizovat a nakupovat kvalitní posily. Krátce po vstupu čínské firmy CEFC do Slavie se Tvrdík stal místopředsedou dozorčí rady pražského klubu a od roku 2016 ve Slavii působí jako předseda představenstva tohoto klubu.

Jindřich Trpišovský

Jednoznačně nejúspěšnější trenér Slavie během posledních let. Pražský celek Trpišovský převzal v prosinci 2017, když nahradil na trenérském postu Jaroslava Šilhavého. Hned ve své první sezóně ve Slavii dokázal s pražským celkem vyhrát domácí pohár a skončit na druhém místě v ligové tabulce.

V té následující sezóně byl však ještě úspěšnější, když se Slavií získal český “double” a v Evropě se s ní probojoval až do čtvrtfinále Evropské ligy. Letošní sezóně je již pak v podobě účasti v základní skupině Ligy mistrů a šestibodového náskoku na čele ligové tabulky pouhou třešničkou na dortu.

Milan Škoda

Klubová legenda Slavie, která pražský klub neopustila ani během toho nejtěžšího období. Na všech posledních úspěších Slavie měl Milan Škoda svůj podíl, avšak ten úplně největší podíl měla legenda Slavie na ligovém titulu z ligové sezóny 2016/17, během níž nasázel patnáct ligových branek. V posledních letech již Škoda nenastupuje již tak často v základní sestavě, ale jeho pozice v kabině Slavie je stále silná.

Tomáš Souček

V současné době nejlepší záložník v české nejvyšší soutěži. Také je však český reprezentant za své výkony v sešívaném dresu královsky placen. Souček během několika minulých ligových sezón šel výkonnostně velmi nahoru a úplného vrcholu dosáhl v minulé sezóně, během níž předváděl výtečné výkony na všech frontách. Dařilo se mu jak v domácí lize a poháru, tak také v Evropské lize. Také se po této vydařené sezóně o něj zajímala řada evropských klubů, avšak Slavie si svůj největší klenot v sestavě zatím ponechala.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Jdu ukázat to nejlepší, hlásí Procházka před odletem do Vegas. Co zaznělo na tiskovce?

Jiří Procházka je na odletu do Las Vegas, kde jej čeká druhý zápas v UFC. V rámci hlavního zápasu večera se utká s Dominickem Reyesem již 2. května. Na řadu tedy v pondělí podvečer přišla tisková konference. Co na ní Procházka se svými trenéry prozradil?

Mourinho končí v Tottenhamu! Doplatil ‘The Special One’ na nesouhlas se Superligou nebo jen na výsledkovou krizi?

Portugalský trenér José Mourinho si balí kufry a opouští Tottenham Hotspur. Osmapadesátiletý kouč se svými svěřenci v posledních týdnech zabředl do výsledkové krize, kterou neustál.

Ocelářský drak na úvod finále sežehnul Bílé Tygry s grácií. 1:0 pro Třinec

Čekali jste na úvod finále opatrný hokej? Takový ten typický první zápas, kdy se na začátku oba celky oťukávají, přičemž nikdo nechce udělat žádnou chybu? Tak na tohle mohli diváci v omezeném počtu ve Werk Aréně zapomenout.