Slavia Praha aneb Někdo to rád dlouhé a někdo zase krátké

CIES Football Observatory seřadili podle statistik InStat všechny účastníky letošního ročníku Ligy mistrů, a to podle vzdálenosti přihrávek. Zatímco přihrávky Ajaxu dosahují průměrné vzdálenosti 15.96 metru, což je nejnižší vzdálenost ze všech týmů v letošní sezoně Ligy mistrů, tak Slavia Praha se nachází na opačném konci tabulky s 19.83 metry.

Embed from Getty Images

Všechny tyto statistiky byly vzaty z ligových zápasů a podle očekávání se za Ajaxem umístili PSG (16.17 metrů), Barcelona (16.56 metrů) a Borussia Dortmund (16.58 metrů).

Vysoko se umístil i Manchester City (17.39 metrů), avšak před ně se ještě dostali Šachtar Doněck (16.67 metrů) s Juventusem (17.35 metrů).

Jak už bylo řečeno Jindřich Trpišovský se hrou na krátké přihrávky příliš neobtěžuje a ze všech účastníků letošní sezony Ligy mistrů se v této statistice umístili na samém chvostu (19.83 metrů). Úterní výkon v Miláně však jasně ukázal, že trend krátkých přihrávek nemá nějak velkou důležitost.

Samotný Inter má délku nahrávek v průměru 18.7 metrů a pohybuje se někde uprostřed. Téměř na konci však najdete i třeba takový Liverpool s průměrem 19.45 metrů.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Když může mít Míra Slepička trenérskou A-licenci, tak to snad zvládnu taky, rozesmál Řepka novináře na křtu své knihy

Tomáš Řepka si na úterní podvečer pozval do tiskového sálu pražského NH hotelu vybrané hosty z řad novinářů. K jaké příležitosti? Oficiálně...

Zápas prvního s posledním, Slavia se utká s nepříjemnou Příbramí. Bude to o nás, má jasno Kúdela

Slavia i Příbram se vrátily po obnovení sezony ve slušné formě. Oba týmy se prezentují sympatickým stylem hry, pomohla jim pauza, Příbrami...

Domácí prostředí nevýhodou a více hracího času. Jak se změnila Bundesliga a kdo z toho těží?

Bundesliga je proslulá fantastickou atmosférou. Z nejlepších pěti evropských lig rozhodně tou nejlepší. Proto se dalo tak trochu čekat, že zápasy bez...