Slavia povolila hráčům na hostování start ve vzájemném utkání! Proč Tvrdík ustoupil?

SK Slavia Praha jako první klub v české lize umožnil hráčům na hostování nastoupit ve vzájemných duelech. Praxe, která je ve světě bežná, byla u nás dosud nemyslitelná. Kluby, které většinou platí část hráčova platu, údajně chtějí hráče chránit před spekulacemi, jestli zápas proti mateřskému klubu nevypustili.

Zdroj: Facebook | FC Slovan Liberec

Hodně se tak ulevilo zejména Pavlu Hoftychovi, který by proti Slavii nemohl postavit Jakuba Jugase, Mohameda Tijaniho, Jana Matouška, Jusúfa Hilála, Jakuba Hromadu a Daniela Koska.

V loňské sezoně tak Jablonec i Liberec nastupovali proti sešívaným výrazně oslabeni, když jim chyběli až 3 hráči základní sestavy. V souvislosti na navázání spolupráce mezi Slavií a Libercem vznikl velký mediální humbuk.

Spoustě lidem přišlo ze strany červenobílých oslabování Liberce úmyslné a poprask z toho byl tak velký, až to začala řešit Ligová fotbalová asociace (LFA). Na srpnové tiskové konferenci uvedla, že by od nadcházející sezony ráda zakotvila do řádů maximální počet hráčů, jenž mohou hostovat v jednom klubu.

Možná i pod tlakem tohoto kroku Jaroslav Tvrdík povolil a umožnil hráčům nastoupit v zápase proti Slavii. Jedná se o velice vstřícný krok, kterým Slavia demonstruje svoje formování ve skutečný velkoklub.

Jestli to sešívaným spíše neuškodí ukážou až vzájemné zápasy. Pro hráče na hostování a jejich dočasné kluby se však jedná o důležitou změnu.

Zdroj: Twitter | Jaroslav Tvrdík

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. To je opravdu takový český zlozvyk, že mateřský klub hráči platí při hostování ve stejné soutěži. V cizině v takovém případě klub, kde hráč hostuje, přebírá celý jeho plat a obvykle nad to mateřskému klubu i platí “nájemné”. Na plat se obvykle přispívá jen při hostování v nižší soutěži na rozehrání po dlouhodobějším zranění nebo k “aklimatizaci”. Je logické, že hráč na hostování se proti mateřskému klubu snaží vytáhnout, aby ukázal trenérovi, že by s ním po návratu měl počítat.

  2. Velmi správné, řekl bych revoluční pro náš fotbal, rozhodnutí…, jen ať si to rozdají mezi sebou v zápase na férovku !

  3. Co kdyby Sešívky potřebovali s Libercem nutně body!:-)
    Ale jinak je to správné.
    Znovu: nedělejme z našeho nezáživného “pralesa” vědu!

  4. Nic se nezmění,vzpomeňte,jak Liberec od působení Nezmara Trpišovského ve Slavii počtí zápasy Slavii bez ohledu na sestavu,prostě Slavia má 6 bodů předem doma,naopak Spartu budou řezat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia zakázala svým hráčům na hostování nastupovat proti ní! Prý se tento krok neosvědčil

A je to tu zase. Téma Slavia a hráči na hostování se řešilo v létě ve velkém. Mnoho hráčů totiž odešlo do Slovanu Liberec. Po velkém tlaku veřejnosti se sešívaní rozhodli alespoň povolit svým hráčům nastoupit do zápasu proti ní. Nyní to ale po půl roce opět zakazuje. Proč?

Odegaard oficiálně v Arsenalu! Zásadní roli v rozhodování prý hrál Mikel Arteta

Martin Odegaard se v létě vrátil do Realu Madrid, kde mu byl slíben dostatek prostoru, aby prokázal své kvality. Slib však nebyl dodržen a talentovaný Nor požádal o uvolnění na hostování, v čemž mu bylo vyhověno. Ofenzivní záložník si vyzkouší angažmá v Premier League.

José Mourinho oslavil 58. narozeniny. Jaká byla jeho dosavadní kariéra?

Osobitý portugalský kouč působil v Anglii, Španělsku či například v Itálii. Za sebou má celou řádku vypjatých a takticky zvládnutých duelů. Jak doposud vypadala jeho trenérská kariéra.