Reklama

Slavia posílila za skvělé peníze! Kolik vynaložila financí na nové hráče?

Pražská Slavia v přestupovém období nelení! Dle šéfa červenobílých je přestupové okno kvůli Euru trochu opožděné a vše se ještě možná začne hýbat. Přesto mají sešívaní už nyní 7 nových akvizic. Jmenovitě Aleše Mandouse, Aihama Ousou, Madse Emila Madsena, Ubonga Ekpaie, Srdjana Plavšiče, Ivana Schranze a Michaela Krmenčíka.

Přestupové hody na předsezónní tiskové konferenci kvitoval předseda Jaroslav Tvrdík, ale také stratég Jindřich Trpišovský. Klubový boss prozradil, že všech sedm hráčů vyšlo Slavii na částku, za kterou v minulosti kupovali jediného hráče.

Tak čistě matematicky, kolik tohle stálo? Začneme odzadu Aleš Mandous stál přibližně 10 milionů Kč, cenovka za Aihama Ousou nezazněla, ale transfer měl být dohodnut za velice výhodných podmínek, odhadem do 10 milionů Kč, Mads Emila Madsen stál okolo 1 milionu eur (cca 25,6 milionů Kč), Ekpai a Plavšič přišli jako volní hráči.

Útočníci, což je ve fotbalové Evropě to nejdražší zboží vyšli též na dobré peníze. Ivan Schranz dle Jaroslava Tvrdíka přišel pouze jako výměna! Což je neuvěřitelná výhra. Směrem do Jablonce natrvalo putuje Jaroslav Zelený.

Michael Krmenčík je zdárně nejdražším transferem, ale pouze v tom případě, že se sešívaní probojují do Ligy mistrů. Pokud by se tak nestalo, tak by v sešívaném dresu pouze hostoval.

Kdyby sešívaní naplnili cíl, jenž zní kvalifikace do hlavní části prestižní soutěže, tak by za Krmenčíka zaplatili 2,5 milionu eur (cca 64 milionů Kč).

Čistě teoreticky vezmeme v potaz, že by Slavia postoupila do Ligy mistrů. V tom případě by za všechny posily zaplatila přibližně 110 milionů Kč, což je opravdu horní hranice. Možná se jedná i o trochu nižší částku.

Zdroje: SK Slavia Praha, O2TV Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. A Sparta? Ta se oslabila za špatné peníze. Smutné, že Rosicky bere Spartu, jako svůj trenažér

  2. Slávistická bolševická žluťácká arogantní sebranka ze smradlavých Vršovic s likvidátorem ČSA v čele!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené