Reklama

Slavia pálí do FAČR i Poborského. Naštvala je podivná schůzka organizovaná Berbrovým mužem

Na červen jsou připraveny volby na nového předsedu fotbalové asociace a už začíná být pořádně živo. O nejvyšší post v českém fotbale se utkají Vladimír Šmicer, Petr Fousek a Karel Poborský. A právě důvěryhodnost posledního kandidáta je dost zpochybňována, proti čemuž se ozvala i Slavia Praha.

Zdroj: AC Sparta Praha

Zaměstnanec FAČR Jan Hořejší zval kluby ze třetí ligy a divizí na schůzku s kandidátem na post předsedy Karlem Poborským. Schůzka měla navíc proběhnout přímo na půdě asociace. Hořejší je považován za “Berbrova muže” a na meeting pozval také Miroslava Peltu, Adolfa Šádka či současného předsedu Martina Malíka.

To se logicky nelíbí ani Fevoluci, jejíž hlavní tváří je Vladimír Šmicer, ani dalšímu uchazeči Petru Fouskovi. “Jedná se o flagrantní porušení neutrality a zejména zásady apolitičnosti sekretariátu,” uvedl Fousek ve svém prohlášení.

Mezi Šmicerem, Fouskem a Poborským je jeden velký rozdíl. Zatímco první dva jmenovaní chtějí naplno očistit český fotbal, začít s novými lidmi a dělat vše po svém, Poborský by se obklopil lidmi, kteří spolupracovali s Romanem Berbrem, obžalovaným mocipánem českého fotbalu.

Proto vyhovuje konzervativním delegátům i lidem ze Strahova, kteří nechtějí dělat velké změny a proto nepříjímají Šmicera s Fouskem.

A proti tomu se ohradila i Slavia, která veřejně podpořila Petra Fouska.

“Volební kampaň organizovaná aparátem FAČR na jeho půdě pro kandidáty výhradně jednoho týmu – kandidáta na předsedu Karla Poborského a místopředsedu Martina Malíka a za účasti generálního sekretáře FAČR Jana Paulyho považujeme za porušení všech výše uvedených principů,” uvedla ve svém prohlášení Slavia.

Prohlášení o transparentnosti voleb, které vedení FAČR veřejně přislíbilo a po českém fotbalu také žádala Národní sportovní agentura dokonce pod hrozbou ztráty části finančních dotací, nemá po podobném jednání větší hodnotu než cenu papíru, na kterém bylo vydáno,” pokračoval nadále klub z Vršovic.

“Žádáme vysvětlení, z jakého důvodu byla tato schůzka organizována na půdě FAČR, jaký byl klíč pro výběr hostů z řad kandidátů na VH FAČR a kdo rozhodl o zapojení aparátu FAČR do volební kampaně,” dodala Slavia.

Podivná schůzka Karla Poborského se šíbry českého fotbalu skutečně vzbuzuje podezření. Vše bude moct vysvětlit bývalý fotbalista třeba už ve čtvrtek 20. května při diskuzi všech 3 kandidátů na post předsedy FAČR.

“Chtěli bychom se ho (Poborského) veřejně zeptat, zda takto pojatá volební kampaň je reálným naplněním jeho představy o nové budoucnosti českého fotbalu. Fotbal má být férový nejen na hřišti. Jsme hluboce zklamáni z podobného jednání a rádi bychom připomněli, že na hřišti by za podobné jednání mohlo padnout jediné rozhodnutí – červená karta a vyloučení ze hry,” završila Slavia své prohlášení.

Zdroj: SK Slavia Praha, Deník sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Skromný dotaz: je bolševický šíbr Luftjarda schopen se natolik “ponížit” k přijetí zástupců 3.ligy a divizí? On totiž fotbal není jen “navoněná bída” vrcholového fotbalu s vazbami na státní místa nejvyšší např. Hrad, reprezentovaný ………fuj!

  2. Tvrdík je najednou velký hrdina. Když na Strahově seděl Berbr,tak držel hubu. Všechno je připravováno tak, aby Slávia ovládla český fotbal. Na valné hromadě se Šmicer vzdá kandidatury na předsedu s tím, aby ti co ho chtěli volit,volili Fouska (osobně si myslím, že Fousek je nejlepší kandidát na předsedu FAČR), ale touto fraškou se vše devalvuje. Za tuto “podporu” si Šmicer řekne o to, aby ho pak ti co volí Fouska volili za místopředsedu za Čechy. No a aby toho nebyl konec, tak Tvrdík se nechá ještě zvolit do výkonného výboru FAČR.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené