Spojte se s námi

Evropská liga

Slavia nahlédla do nejvyšších pater v Evropě a nestačila se divit. Jak dopadne odveta?

Zveřejněno

dne

Šťastná remíza červenobílých ve španělské Seville by měla být oceněna, ale nesmí se zapomenout na to, že Sevilla měla velký kopec smůly a Slavia zase štěstí. Odveta v pražském Edenu bude naprosto otevřená a postoupit mohou oba týmy. Každopádně nás čeká velmi zajímavá odveta a myslím, že se divák má na co těšit, protože už u čtvrtečního zápasu se divák rozhodně nenudil.

Slavia si zařídila ve Španělsku remízu. Foto: sport.tn.cz

Na kdyby se, jak víme, rozhodně nehraje, takže remízový výsledek musí oba týmy brát. Domácí měli mnohem více šancí, ale neproměnili je, což se jim na konci utkání vymstilo. Držení míče bylo také ve velké míře na straně domácích, to se čekalo, ale více zarážející byla ukvapená rozehrávka českého klubu.

Slávisté neměli vůbec na nic čas. Názornou ukázkou byla už první minuta, kdy po chybě Tomáše Součka dali domácí první gól. Sešívaní zjistili, že když po zpracování míče hráč zaváhal jenom malou chvilku, bylo už na rozehrání akce pozdě. V tom okamžiku u něho byl protihráč a okamžitě hrozila ztráta míče.

Hráči španělského týmu byli ve všem rychlejší a jakmile jim vyšla kombinace, většinou na jeden dotyk, tak okamžitě byla slávistická brána v ohrožení. Čím zaskočili slávisté v minulém kole Evropské ligy belgický tým v odvetě, to rázem nefungovalo.

Andaluský velkoklub jim předvedl, že presink může být ještě rychlejší, a tím pádem i účinnější. Slávisté byli v roli belgického Genku a zjistili, že míč musí jít ihned z nohy na nohu. Pokud se tak nedělo, okamžitě hrozila chyba a rychlý protiútok soupeře.

Zarážející je i to, že v domácí La Lize má nejúspěšnější tým v historii Evropské ligy výsledkovou krizi. To znamená, že tato liga je v popředí tabulky velmi kvalitní. Je jen dobře, že takové zápasy může náš tým odehrát, neboť aspoň hráči vidí, v čem je rozdíl mezi naší ligou a předními evropskými soutěžemi.

Slávisté přímo na hřišti poznávají, jak se hraje v horních patrech evropských soutěží a určitě se budou chtít sami zlepšovat, aby se těmto týmů i herně vyrovnali. Přejme Slavii, aby jí to odveta vyšla a postoupila do dalšího kola. Už kvůli přírůstku do koeficientu by to pro český fotbal bylo jen dobře.

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama
Reklama

RUIK © 2017-2019