Slavia musí šetřit. Přesvědčí Nezmar klubového šéfa Tvrdíka, nebo raději opustí řady sešívaných?

Příští půlrok budou hrát sešívaní „pouze“ domácí Fortuna ligu, protože jak známo, vypadli z Ligy mistrů a ani se nekvalifikovali do Evropské ligy. Skončili také v domácím poháru po prohře s ostravským Baníkem. Rozpočet kolem 700 miliónů korun je pro tento klub obrovský a hlavně na jarní část sezóny je nutno začít šetřit.

Zdroj: slavia.cz

Takový početný kádr, který stojí mnoho miliónů korun každý měsíc, je potřeba na jarní sezónu hodně omezit. Hráče, se kterými Jindřich Trpišovský pro jarní sezónu vůbec nepočítá, je nutné poslat na hostování, nebo jim nabídnout přestup do jiného klubu.

Pro tyto samotné hráče by to mělo být určitě také dobré řešení, neboť je pro ně určitě lepší hrát v jiném klubu v základní sestavě, než sedět na lavičce náhradníků. Jestli odejde ze své funkce Jan Nezmar nebo ne, to se teprve uvidí v prvních dnech nového roku, ovšem už jen spekulace o jeho případném odchodu znamenají jasný signál, že v pražském fotbalovém Edenu existují dva velmi rozdílné názorové proudy.

Ten první reprezentuje Jan Neznar, který vidí jasně, že je potřeba myslet více ekonomicky. Hlavním aktérem toho druhého je šéf celého klubu Jaroslav Tvrdík, který si myslí, že doba hojnosti ještě neskončila a nějaký čas bude pokračovat dále.

To je sice názor pro fanouška červenobílých velmi krásný, ale co když peníze od čínského sponzora klubu přestanou chodit, nebo se rapidně sníží jejich množství? Co potom? Jak se zabezpečí rozpočet klubu?

Jistě, kvalifikace o Ligu mistrů má pro příští sezónu Slavia skoro jistou. Velký náskok jí s největší určitostí zajistí ligový titul, ale právě proto je nutno na jaře obezřetně pracovat s finanční stránkou pro zabezpečení chodu klubu.

Právě omezení výdajů požaduje Jan Nezmar a Jaroslav Tvrdík by měl dát na jeho rady, zeštíhlit maximálně klub pro jarní sezónu a připravovat se, jak finančně, tak hráčsky na sezónu podzimní.

Jaroslav Tvrdík by si měl vzpomenout na nedávné roky, kdy se tento slavný pražský klub potácel nad finanční propastí a ve hře bylo zachování pouhé existence slavného pražského klubu. Nějaké velké nákupy klub nepotřebuje, protože hráčů má dost a dost. Jedině snad může koupit na přestup nějakého mladého hráče a nechat ho hrát dále ve svém stávajícím klubu.

Ovšem pozor, takový hráč bude stát určitě také nějakých pár miliónů a Slavie na něj musí mít vyčleněné peníze, které nebudou chybět jinde v rozpočtu.

Slavii čeká na hřišti s největší pravděpodobností pohodové jaro, ale jestli začátkem roku odejde Jan Nezmar, tak na poli funkcionářském to rozhodně pohoda nebude. Bude to znamenat to, že se klub dotkl svého finančního vrcholu a Jaroslav Tvrdík bude muset hodně rychle změnit svůj názor. Jinak to pro celý klub bude znamenat finanční katastrofu, která se nejvíce projeví právě na stavu hráčského kádru.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Myslím si, že Nezmar ve Slavii skončil. Předpokládám, že má svou hrdost a ze svých zásad nevycouvá. Pane Tvrdíku, vaše funkce vyžaduje nějakou mentální a emocionální úroveň, kterou u vás postrádám.

  2. Jen tak dál Tvrdiku, já, jakožto sparťan, jsem na vaší straně. Vydělali jste tak na roční provoz klubu, tak proč šetřit?!!☺☺ Nezmar, že s tím nesouhlasí? Co na tom, vždyť má jen Vysokou školu, ten tomu nerozumí. Vyhodit. Prodat.Součka za 800 miliónů?? Jasně, že jo. S ním i Koláře, možná Olyainku a máte rozpočet na další 2 roky pokrytý. Tvrdik na hrad.s clavinem bude Tvrdýk a stane se pánem vsech zemí českých.

  3. Jenže není úplně pravda, že šetřením se něco vyřeší, protože kdo, nebo co vydělává peníze? Dobrý fotbal a dobří fotbalisté. Když nebude mít Slavia silný kádr tak nebudou ani peníze. Pokud Čína zastaví tok peněz tak Slavia může šetřit jak chce, ale stejně to nepomůže.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Slavia si zaslouží být tam, kde je. Ukázala nám, že se nikdy nevzdává, říká kouč Arsenalu

Odveta čtvrtfinálového souboje Slavie s Arsenalem je již za dveřmi a kouč londýnského celku už za sebou má tiskovou konferenci. Na té se vyjádřil k několika tématům, přičemž nezapomněl pochválit pražský celek.

UEFA zveřejnila trest pro Roofa a Rangers! To je vtip, rozčilují se fanoušci Slavie

Osmifinále Evropské ligy mezi Slavií a Rangers vzbudilo neuvěřitelně moc ohlasů i emocí. Zápas je řádně dohraný až takřka měsíc po písknutí do píšťalky. A fanoušci Slavie nesouhlasí s trestem pro skotský klub ani útočníka, který zranil Ondřeje Koláře.

Plzeň přivítá v semifinále MOL Cupu Teplice, Spartě hrozí Slavia či Sigma

Ve středu před obědem byly rozlosovány semifinálové dvojice MOL Cupu. Známe již tři ze čtyř semifinalistů, stále zbývá odehrát utkání mezi Sigmou Olomouc a Slavií Praha. Jak los vypadá?