Slavia má na nadcházející jaro příliš mnoho hráčů a malé zápasové vytížení, co tedy s nimi?

Červenobílí po svém úterním posledním zápase v Lize mistrů v Dortmundu slyší na svoje výkony v této nejprestižnější evropské soutěži jen slova chvály, v každém zápase předvedli svůj vynikající fyzický fond, ale přesto nemůžou být v žádném případě spokojeni. Sehráli s evropskými fotbalovými giganty naprosto vyrovnané zápasy, ale získali pouhé 2 body a jejich největší problém se jmenuje neproměňování vyložených šancí.

Zdroj: slavia.cz

Slavia teď připomíná skvěle namazaný fotbalový stroj, který perfektně funguje od začátku, až do konce utkání. Hráči skvěle plní zadané úkoly trenérem Trpišovským, nemusí dát do hry něco svého a většinou to nevadí. Sešívaní touto svou hrou dostanou každého soupeře pod tlak a z toho vzejdou vždy nějaké ty góly.

Jenže to je právě kámen úrazu. Ze hry tohoto týmu se vytratila kreativita a schopnost věřit ve vlastní síly. Vyprávět by o tom mohl třeba Nicolae Stanciu, který ať si říká každý co chce, je jen stínem toho hráče, který hrál ve Spartě.

Také musí plnit zadané úkoly, nejvíce je vidět při provádění standardních situací a při střelách na bránu. Když přišel do Slavie, tak neměl dostatečný fyzický fond, teď ho má, ale stále to herně není on, protože tento styl hry mu není vlastní.

Otázkou zůstává, jestli by slávistický trenér neměl trochu ubrat ve fyzické kondici, dát hráčům na hřišti více volnost a dostat do nich opět důvěru sama v sebe.

Třeba by si jeho svěřenci začali více věřit a své vyložené šance by více proměňovali. Za pokus by to určitě stálo, zvláště když čeká Slavii mnohem klidnější fotbalové jaro, než podzim. Ovšem na druhou stranu, když tým nebude hrát tolik zápasů, tak má velké starosti vedení klubu.

Ještě navíc sešívaní vypadli s Baníkem v domácím poháru a tím pádem tu najednou máme mnoho hráčů Slavie, z nichž může v každém utkání hrát jen jedenáct. Na druhou stranu tento tým vede českou ligu o 14 bodů a titul mu sotva někdo další sebere, takže v kvalifikaci o Ligu mistrů další sezónu budou červenobílí široký kádr zase určitě potřebovat.

Nebude to ale vůbec jednoduché pro celé slávistické vedení a už vůbec ne pro trenéra Jindřicha Trpišovského, aby se s touto situací vypořádali. Samozřejmě, nejjednodušší by bylo ty hráče, kteří se do základního kádru týmu nedostanou, poslat na hostování do dalších českých fotbalových klubů. Bude to ovšem pro výkonnost těchto hráčů stačit, aby se vrátili případně konkurovat hráčům základního kádru v kvalifikaci o Ligu mistrů?

Nebo bude nutné pro některé hráče sehnat hostování v o něco kvalitnějších ligách, než je ta česká? Jestli si někdo myslel, že ve fotbalovém Edenu budou mít klidnou zimní přestávku a potom klidné jaro, tak snad jen ohledně zisku titulu.

Jak je ale vidět, věcí bude mít vedení Slavie i její trenér mnohem více. Všechno by mělo směřovat k tomu, aby se sešívaní v příštím roce opět dostali do základní skupiny Ligy mistrů a skončili v ní aspoň do třetího místa, aby mohli hrát Evropskou ligu i na jaře. Bylo by to dobře jak pro Slavii, tak pro celý český fotbal.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..