Reklama

Slavia je až příliš závislá na Kúdelovi. Kdo by mohl být jeho nástupcem?

Ondřej Kúdela, nejčastěji skloňované jméno jarní fotbalové sezóny. Jenže v létě už tak slyšet není a je to ohromně znát. Lídr obrany sešívaným velice chybí, výkony jeho parťáků jdou bez něj rychle dolů. Co s tím?

Dá se takřka s jistotou říct, že pokud by Kúdela hrál proti Ferencvárosi i Legii, sešívaní by minimálně tři inkasované branky ze čtyř nedostali. Svým neuvěřitelným přehledem by situacím zabránil ještě dřív, než by k nim došlo.

Navíc to bez něj nejde ani Davidu Zimovi. Objev minulé sezóny je bez svého vůdce po svém boku téměř poloviční, nejistý je i Ondřej Kolář, který na startu letošní sezóny nasekal poměrně dost chyb. Tomu všemu “vděčí” absence Kúdely.

Slavia je na svém stoperovi číslo jedna prostě ohromně závislá. Ani Kačaraba, ani Zima jeho kvalit nedosahují, Holeš není čistým stoperem. Jenže Kúdelovi už je 34 let a nejde na něj spoléhat donekonečna. Jasně, díky svému čtení hry může hrát ještě 2-3 sezóny bez problému. Ale sešívaní už se musí pomalu připravovat na fázi bez Kúdely.

A letní krátký test rozhodně nevyšel. Nejde jen najít dobrého stopera, takový Kačaraba v Liberci zářil a neprohrál skoro jediný souboj.

Ale Slavia potřebuje najít lídra, někoho, kdo bude na tým přenášet klid i ve vypjatých situacích, kdo se nebude bát vzít na sebe zodpovědnost. Prostě ideálně naklonovat Kúdelu.

Jedním řešením by mohl být transfer Sheriffa Sinyana, o kterého měla Slavia zájem. Stoper z norského Osla má podle dostupných informací všechny potřebné kvality, problémem by však ze začátku mohla být jazyková bariéra.

Další možné řešení si Slavia zatím piplá v B-týmu. 21letý Švéd Aiham Ousou zatím v ČFL podává slušné výkony, liga je však o level jinde.

Hodně se také mluvilo o zájmu o českobudějovického Maksyma Talovierova. Ukrajinský stoper se hodně zalíbil realizačnímu týmu sešívaných, v budoucnu se tak může klidně v Edenu objevit.

Zdroj: Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Tady z toho hejna nabízených bych se kriticky zaměřil na Zimu. Klasická ukázka utrhnutí nedozrálého ovoce. Ke škodě všech. Především je to ještě vyvalenej ušák, kterého ničí hladoví lidé kolem něj. Jeho agent, vedení Slávie (nepíši naschvál majitelé, ti jsou kdesi daleko a Luftjarda je jen trapná a darebná stafáž) no a ne na konci stojící media, která z něj dělají velkého playera budoucnosti. Opak je pravdou!

    • Zima bez Kúdely není ani poloviční, to je známá věc. Rozhodně bych ho ale nezatracoval, talent má velký, ale stoper do špičkové úrovně musí dozrát. (M. de Ligt nebo O. Kabak jsou opravdu výjimky, že se na světovou úroveň dostali už před dvacetinami.)

  2. Kudelova slušně řečeno nesmyslná trapárna se Skoty tmavé pleti ho stála víc než by ho kdy napadlo(myslím ME a poháry).Ovšem metr UEFA je v těchto případech diametrálně odlišný ve smyslu východ západ.Mladý Zima vedle něj rostl bez něj je poloviční.Je to naprosto jasně obrovský příslib do budoucna pro Český fotbal.Vy co plácáte,že je nadhodnocenéj,tak jste toho fotbalu zvláště vrcholového moc neodehráli a s gauče to nedokážete posoudit,kdyby jste sledovali pět utkání denně.Je to obránce a jeho ztráty míče a jakékoliv zaváhání jsou třikrát tak vidět,jak když v útoku ztratí míč hvězdný přeceňovaný Hložek.

    • Proč tedy “Obrovský příslib” nehrál na ME”U21″? Protože …… a dochází na moje výše napsaná slova (citace: “kterého ničí hladoví lidé kolem něj. Jeho agent, vedení…..” ) Takže gaučák tě zas musí poučit, ale nezlobím se na tebe, dělám to rád.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené