Slavia by měla pomalu začít počítat s odchodem Bořila s Coufalem

Slávisté díky domácí prohře s Interem Milán nebudou na jaře hrát žádný pohár, mohou se tak soustředit na ligové zápasy. V těch by trenér Trpišovský měl dát více prostoru Zelenému s Holešem, protože jeho opory z krajů obrany ho s velkou pravděpodobností opustí.

Zdroj: slavia.cz

Napravo hrává Vladimír Coufal, o kterého byl velký zájem už v letním přestupovém období. Není se čemu divit, je mrštný, jistý na míči, umí výborně driblovat, centrovat, výtečně čte hru a v neposlední řadě je silný na míči.

Je v ideálním věku (27) pro přesun do většího evropského týmu, měří 179 centimetrů, což je na jeho pozici ideální. Jeho současná cena se podle transfermarketu pohybuje okolo padesáti milionů korun, částka za případný přestup by ale byla vyšší.

Právě díky poměrně nízké ceně je zde velká šance, že se bude stěhovat, sám navíc potvrdil, že ho zahraniční angažmá láká. V létě se o něj zajímal Freiburg, nakonec to ale nedopadlo a Coufal zůstal minimálně do zimy.

Na jeho pozici mají sešívání k dispozici ještě Holeše, který je určitě kvalitní alternativou. Mnoho šancí zatím nedostal, na jaře bude ale pravděpodobně nastupovat pravidelněji. Šance na přestup Coufala jsou totiž velké.

Holešovou největší zbraní je síla, odstrčí téměř každého. Na krajního beka má i kvalitní střelbu, má výborné centry i čtení hry. Když zapracuje na práci s míčem a bránění, může Bořila nahradit, lehké to ale rozhodně mít nebude.

Levou stranu zaujímá Jan Bořil. Dlouholetý lídr sešíváných si udělal jméno mimo jiné i v Lize mistrů, ve které dal gól slavné Barceloně. Je mrštný, dobrý v kombinaci, dokáže obejít soupeře, občas má však problémy v defenzivě.

Je o rok starší než Coufal, ve 28 letech má tedy jednu z posledních šancí se přesunout o další příčku výš. Měří 175 centimetrů, na krajního beka klasická výška. Jeho tržní hodnota se pohybuje okolo 40 milionů korun což asi odpovídá jeho kvalitám.

Jeho pozici by měl pomalu přebrat Jaroslav Zelený, který se zatím jeví spíš jako hráč na lavičku. Je rychlý, mrštný, chybí mu ale síla v osobních soubojích a sebedůvěra. Pokud nezabere, bude muset kouč Trpišovský shánět nového krajního beka.

Na závěr je nutné říct že není jisté že Bořil s Coufalm Slavii opustí, je zde však velká šance že tomu tak bude. Pokud si chtějí zahraniční angažmá vyzkoušet, mají totiž nejvyšší čas, táhne jim totiž na třicet let.

10 KOMENTÁŘE

 1. Už jsem to jednou psal /Coufal s Bořilem/ v zápase s Interem byli na stranách opravdu zoufalí a tak mě zajímá který mančaft má o ně zájem a bych rád aby se někdo třeba /J.Vrba/ vyjádřil kdo jim da nabítku já bych to tak hádal/Turci a nebo Rusové /.-Děkuji za brzkou odpověd.

  • Hodnotíš je dle jednoho velmi nevydařeného zápasu, který se nepovedl celkově celému mužstvu ?
   Protože pokud by jsi je hodnotil dle výkonů po zbytek zápasů, tak by jsi tohle nenapsal.

  • Když tomu nerozumíte pane /bylo by joudo férové uvést jak se jmenujete / a nechat blbý keci /inteligente/ já se za svoje jméno nestydím a jsem zvědavý na vaše primitivní kecy dál na víc asi nemáte.

 2. Ono jde hlavně o to, jestli Slavii neodejdou CITIC a Sinobo, to by pak musela hodně hráčů prodat.

 3. V Číně se pořádají hvězdné tenisové turnaje s nejlepšími tenisty světa, jezdí tam špičkoví cyklisté, OH které nikdo nebojkotuje, atd. Jen u nás pindáme. Jsme papežčejší než sám papež.
  Ale i tak Číňanům nevěřím. Třeba skončí celá Slavia!!!

 4. Pokud CINAN odejde, tak jen, pokud dostane adekvatne zaplaceno od pripadneho noveho vlastnika. Ani CINAN jen tak dobrovolne neutopi miliardy korun. A Slavia je nyni znacka, o kterou je zajem, takze zadny rozprodej nehrozi.

  • Čína prodá 5-6 hráčů a ta vložená miliarda se jí vrátí. Jim šlo akorát vo zviditelnění v ČR a to se jim povedlo asi víc než sami čekali 😀 Ted je jen votázka kdy jí Evropa s USA vyženou kam patří, tedy domu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..