Spojte se s námi

Fortuna liga

Šlágr víkendu mezi Spartou a Plzní bez vítěze, do čela jde Slavia

V rámci 21. kola české nejvyšší soutěže se po souboji Slovácka se Slavií hrál šlágr mezi Spartou a Plzní. Plzeňští měli herně navrch a Sparťany nepouštěli prakticky k ničemu a sami byli velmi efektivní.

Publikováno

dne

V rámci 21. kola české nejvyšší soutěže se po souboji Slovácka se Slavií hrál šlágr mezi Spartou a Plzní. Plzeňští měli herně navrch a Sparťany nepouštěli prakticky k ničemu a sami byli velmi efektivní. Letenští ale nakonec dokázali v posledních dvaceti minutách využít dvou přesných centrů a vyrovnali tak zápas na finálních 2:2.

Sparta vstoupila do zápasu aktivně a hned zkraje si vypracovala zajímavou příležitost, Pešek ale síť rozvlnil pouze zvenku. Viktoriáni ale dobře bránili a sami se dostávali k pokutovému území soupeře. Ve 20. minutě Sparta neubránila rohový kop a po chybě gólmana Holce skóroval Chorý.

O osm minut později se Východočeši mohli radovat znovu, po standardní situaci zvonila za Holcem tyč. Sparta si vůbec nevěděla rady v útoku a narážela na připravenou defenzivu Plzně. A stav 1:0 si svěřenci Michala Bílka udrželi až do konce poločasu. Letenští byli bezzubí a do druhého poločasu museli hodně změnit.  

Start druhého poločasu se nesl prakticky ve stejném duchu jako celá první půle. V 53. minutě přišel další roh a další branka. Tentokrát míč došoupal do branky plzeňský Hejda. Situaci předcházela hrubka Peška, který z půlky posílal malou domů a zavinil právě zmíněný roh.

V 72. minutě asi poprvé v zápase přišel asi první dobrý centr Sparťanů do vápna a hned z toho byla kontaktní branka. Po Wiesnerově centru skóroval hlavou Pavelka a Letenští byli rázem psychicky lépe naladění.

Následná pětiminutovka byla ve znamení obrovského tlaku Sparty, který ale v gól nevyústil. Plzeňští měli problémy v obraně a odvraceli někdy i se štěstím. Po větších šancích Pražanů ale opět začali hráči Viktorky pracovat i v útoku a nepouštěli domácí z jejich obranné poloviny.

V 86. a 87. minutě byla Plzeň hned třikrát zásluhou Šulce v tutové příležitosti, ale mladý záložník ani jednou síť nerozvlnil. Na začátku tříminutového nastavení přišel na řadu rohový kop Sparty a po Dočkalově centru zakončil Hložek. Sparta tak prakticky vstala z mrtvých a vyrovnala na 2:2.

Bod nakonec Sparta uválčila a po špatném výkonu ho bude pravděpodobně považovat za zlatý. Díky dnešní remíze se na první místo dostávají Slávisté, kteří mají lepší vzájemný zápas s Plzní. Aktuálně mají dva první týmy 51 bodů, třetí Sparta ztrácí čtyři body.

Zdroj: Fortuna liga

Reklama

Oblíbené