Skvělý Schick o víkendu opět skóroval! Fanoušci jej milují

Bayer Leverkusen zvítězil na domácím stadionu VFB Stuttgart 3:1 a nedílnou zásluhu na tom měl Patrik Schick! Českému reprezentantovi se zatím v Německu daří a fanoušci jej milují. V průběhu druhé půle však musel neplánovaně střídat.

Neděle nám přinesla hned tři bundesligové zápasy. Ve večerním utkání remizoval VFL Wolfsburg s Eintrachtem Frankfurt 1:1, Dortmund si zase na domácí půdě poradil s Unionem Berlín (4:2).

V 15:30 však odstartoval duel, který zejména české fanoušky zajímal ze všeho nejvíc. VFB Stuttgart hostil na svém stadionu Leverkusen, za který v základní sestavě nastoupil právě Schick.

Zápas pro něj a jeho spoluhráče začal skvěle, už v druhé minutě se po nadýchaném centru prosadil Robert Andrich. No a o 17 minut navýšil vedení Leverkusenu Schick, jenž ve vápně obdržel přesnou přihrávku z kopačky Floriana Wirtze.

V Německu si zatím pětadvacetiletého útočníka nesmírně cení, což ostatně můžete sami vidět po rozkliknutí výše přiloženého tweetu.

V komentářích se nachází příspěvky jako “love him”, nebo-li miluji ho. Najdeme tam také hesla, jako Schick – hattrick, a podobně.

V 50. minutě však přišlo neočekávané střídání. Po tvrdém zákroku, jenž předvedl Wataru Ende a který se také nacházel za hranicí pravidel, se sice snažil ještě chvíli hrát, nicméně jeho zranění ho limitovalo natolik, že bohužel musel své účinkování v zápase předčasně ukončit.

I přesto Leverkusen dokázal zdolat svého soupeře poměrem 3:1, Schick byl podle hlasování vyhlášen druhým nejlepším hráčem svého týmu.

Vestfálský celek se zatím nachází na čtvrtém místě ligové tabulky. Na svém kontě má 10 bodů a skóre 15:7. Český útočník zatím v aktuální sezóně pokaždé startoval v základní sestavě. Jeho bilance v lize? Pět utkání, čtyři góly!

Zdroje: Livesport, Twitter – Bayer Leverkusen