Skvělý Laštůvka a přísná penalta zachránili Baník před debaklem, Sigma popáté v řadě remizovala 1:1

Baník Ostrava přivítal v páteční předehrávce 13. kola Fortuna ligy na své půdě Sigmu Olomouc. Slezané do utkání šli v roli favorita po čtyřech ligových výhrách v řadě, na hřišti to tak ale nevypadalo.

Zdroj: sigmafotbal.cz

Ostravský celek po čtyřech výhrách v řadě přivítal Olomouc, která naopak čtyřikrát v řadě remizovala shodným výsledkem 1:1. Během všech zápasů navíc Hanáci ztratili jednobrankové vedení a po posledním duelu s Budějovicemi se Radoslav Látal pořádně hněval.

Bylo tedy v očekávání, jak se Sigma bude prezentovat na půdě Baníku, který rozhodně byl těžkým soupeřem a který dle bookmakerů byl dokonce favoritem.

Hned od začátku ale byla Olomouc lepším týmem. Dokázala si vytvářet stoprocentní příležitosti a nebýt fantastických zákroků Jana Laštůvky, mohlo být pro Ostravu zle již po první půli.

Prvního gólu jsme se dočkali v 64. minutě. Po dvou skvělých zákrocích vynikajícího Laštůvky dorazil míč do prázdné brány Yunis. A Sigma v tempu ani poté nepolevila, jenomže měla pořádný pech.

O deset minut později totiž byla nařízena penalta ve prospěch Baníku, a to velmi přísná! Nicméně ani po shlédnutí videozáznamu nezměnil sudí Karel Hrubeš názor. Určitě se o tom ale bude ještě diskutovat.

Poté už prakticky žádné šance k vidění nebyly, nicméně Laštůvka v průběhu utkání zachránil Baník od debaklu. Hanáci se dostali minimálně do pěti stoprocentních brankových příležitostí, zatímco Slezané se nedostali téměř k ničemu.

Tentokráte tedy nemohl trenér Látal na výkon svých svěřenců nadávat. Dokonce je pochválil, ovšem podobná neproduktivita by je mohla v budoucnu mrzet.

Zdroj: Livesport