Skvělá zpráva pro fotbal! Jeden nakažený hráč nedostane do karantény nutně celý tým

Jeden nakažený hráč znamenal doposud karanténu pro celý tým. To se ale nyní mění. Protože by se v takovém nastavení nemohla nikdy ligová soutěž dohrát, muselo dojít ke zmírnění podmínek. To vyjednal šéf Ligové fotbalové asociace u premiéra Andreje Babiše.

Zdroj: slavia.cz

Do středy měl být schválen protiepidemiologický manuál, jenž měl určovat, jakým způsobem se chovat v tréninkovém procesu, při zápasech či v hotelu. Už v pondělí však dochází k jeho finalizaci. A výsledek je pozitivní.

Pokud se totiž v některém týmu vyskytne hráč nakažený koronavirem, nebude muset do karantény celý kádr. Příkladem budiž Slavia Praha, která musela rušit soustředění v Rakousku, odvolat přátelské zápasy a nevědělo se, zdali stihne start Fortuna ligy.

Po pátečních testech se však celý tým sešívaných, až na nakaženého, vrátil do tréninkového procesu a věří, že nedělní zápas s Českými Budějovicemi stihne. Jednalo se tak o prvotní náznak komplikací, díky němuž se ale začalo řešit, jak by se vůbec liga stihla dohrát.

Nyní tedy víme, že hráči budou testováni před každým utkáním. Dokonce se mluvilo o zkrácení karantény ze 14 dní na 10. To by však vlastně nic pro fotbal neřešilo. Pozitivní ale jest, že až bude protiepidemiologický manuál oficiálně schválen, liga by se měla stihnout dohrát bez prodlev a komplikací.

Pomalu se začalo hovořit i o navýšení kapacity diváků na stadionech. Hlavně tedy u klubů s většími stadiony. O tom se však teprve bude jednat.

Zdroj: LFA, Jaroslav Tvrdík

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Navýšení kapacity stadionu minimalně o 300 fanoušku hostí v sektoru hostí by mělo být již od 1.kola ligy + tam kde to jde Sparta Slavie Teplice Baník Plzeň určitě pustit a rozdělit do sektoru dalšich 5.5 tis. diváku .

  2. Tohle je práce Tvrdika nebejt jeho tak by do karantény chodili všichni a byla by to pěkná komedie.Takhle je to nastavené tak jak má KONECNĚ se něco tady pohnulo ku předu👍

    • Je to logické řešení. V případě karantény pro celý klub by totiž hrozila kontumace v evropských pohárech, takže to pomůže nejen naší lize, ale i celému českému fotbalu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Koronavirus kosí český fotbal! Kvůli nákaze byl odložen další ligový zápas

Česká fotbalová liga se sice po pauze způsobené koronavirovou krizí znovu rozběhla, testování v klubech ale přesto brání bezproblémovému odehrání všech duelů.

Spurs jsou dle procent aktuálně nejlepším týmem napříč evropskými soutěžemi

Manažer José Mourinho ordinuje již rok svůj styl hráčům Tottenhamu a po komplikované první sezoně se mu podařilo Spurs vybičovat ke skvělému startu v Premier League.

Minule to bylo v Teplicích divoký, inkasovali jsme v poslední minutě, takže chceme odplatu, řekl Vindheim

Sparta má za sebou dva velmi nepovedené zápasy s Viktorií Plzeň a s Českými Budějovicemi. Tyto dva duely je stály první místo, když aktuálně na první Slavii ztrácí 4 body.