Skupině knězů se nelíbí, že chce Neapol pojmenovat stadion po Maradonovi

Smrt Diega Maradony zasáhla celý fotbalový svět. Nejvíce pochopitelně Neapol a celou Argentinu. Ve městě pod Vesuvem se navíc dost možná bude na Maradonovu počest přejmenovávat stadion. To se ale nelíbí skupině knězů.

Zdroj: Cadaverexquisito | CC BY-SA 3.0

Diego Maradona zemřel minulý týden po zástavě srdce. Jeho smrt vyvolala obrovskou vlnu reakcí. Prezident celku z Neapole po něm dokonce chce pojmenovat stadion.

Jeho návrh podporuje i městský starosta. To se ale nelíbí všem. Aktuálně proti tomu protestuje skupina knězů.

Důvod? Stadio San Paolo je totiž pojmenován podle jedné z vůbec nejvýznamnějších biblických postav.

Arcibiskup Crescenzio Sepe je však ochoten přistoupit na kompromis. Prý by bylo v pořádku stadion pojmenovat Stadio San Paolo-Maradona.

Prý by tak byla zachována důležitost víry a rovněž by došlo k uctění šampiona, který pro město i celý sportovní svět znamenal mnoho.

Jak situace okolo přejmenovávání stadionu Neapole dopadne?

Zdroj: football-italia.net

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Doporučuji neřešit nějakou stížnost špinavých prelátů. Pokud se jejich pánbíčkovi nelíbí uvažovaný název, tak at se přihlásí a řekne to.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Martin Malík? Už měl dávno odstoupit, tvrdí David Anděl z projektu Čistý fotbal

Pomalu to začíná vypadat, že se náš fotbal ubírá tou správnou cestou. Kromě projektu Čistý fotbal, který už funguje řadu let, přibyl nový projekt - Fevoluce. Společnými silami se do našeho fotbalu snaží vložit férovost, poctivost a odstranit všechny nekalé metody řízení FAČR.

Kubalík získal první tři body v sezoně! Jak si vedli další krajánci v NHL?

NHL za sebou má další hrací den a z hokejistů z České republiky nejvíce zazářil Dominik Kubalík, který získal hned tři kanadské body. Nebyl však jediným, kdo se zapsal do statistik. Jak si vedli ostatní?

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.