Skrytý důvod úspěchu Liverpoolu odhalen, týká se věku jeho hráčů!

O trenérských schopnostech Jürgena Kloppa není nutné se příliš rozepisovat, patří mezi absolutní světovou špičku. Za čím dalším ale lze hledat nebývalý vzestup Reds?

Embed from Getty Images

Příběh fotbalového Liverpoolu ukazuje, že není vše jen o penězích. Zatímco nedělní soupeř Reds v Premier League, Manchester United, utratil za přestupy vyšší částku než tým z města Beatles, není pochyb o tom, kdo disponuje lepšími hráči.

Liverpool vypadá nepřemožitelně. Na první pohled nemají jeho hráči žádnou slabinu – jsou technicky velmi vyspělí, robustní, psychicky odolní. Zkrátka v nejlepší možné formě.

Ano, podstatnou roli samozřejmě hraje psychika a plno dalších aspektů. Zajímavé však je zjištění, když se na Kloppův celek podíváme v kontextu věku jeho členů, tedy hráčů.

Tam totiž hraje Liverpool prim. Na soupisce má totiž z celé ligy nejvíce hráčů, kteří se věkově pohybují kolem svého výkonnostního vrcholu!

Věkový průměr Liverpoolu je 27 let. Tento údaj však ještě není zcela vypovídající. Mohlo by to znamenat, že má v kádru plno “dětí” a stejný počet “pardálů”. V případě Kloppova kádru tomu je však naopak.

Zdroj: Skysports.com

Jak lze spatřit na uvedené grafice, v téměř 74% všech odehraných minut týmu byli na hřišti hráči ve věkové kategorii 25-29 let, tedy ti, kteří jsou statisticky na svém vrcholu. V porovnání s ostatními celky top 6 je to o parník více, druzí Citizens ztrácí v této statistice přes 15%!

Pro ideální představu přikládáme další grafiku – ta zobrazuje počet minut odehraných jednotlivými hráči Reds v daných věkových kategoriích.

Zdroj: Skysports.com

Je jasně vidět, že největší porci minut odehrají hráči, jimž je 27 až 28 let. Tedy hráči, kteří již mají něco za sebou, ale zároveň i mnoho před sebou.

Liverpool se chytře projevuje i na přestupovém trhu. Posledních 9 hráčů bylo koupeno ve věku 23 až 26 let, mají tedy dostatek času se vyvíjet a zlepšovat. Oproti tomu Manchester United utratil 28 milionů liber za sedmadvacetiletého Mkhytaryana, 40 milionů liber za osmadvacetiletého Matiće a z devětadvacetiletého Alexise Sáncheze udělal dokonce nejlépe placeného hráče ligy.

Fanoušci United si mohou jen zoufat, že kdysi nepřivedli Kloppa do týmu. Kdysi to totiž bylo na pořadu dne! O tom však již v jiném článku.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Ty grafy jsou pěkné,ale hlavní je,že mají rychlíka Salaha to je jako Barcelona bez Messiho.Bez těch dvou jsou ty mančafty poloviční,proto Klopp brečí,že bez Salaha a Maného to nebude ono,protože budou na mistrovství Afriky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Darida přispěl dvěma asistencemi k výhře Herthy na půdě Brém

Německá fotbalová Bundesliga tento víkend začala prvním kolem a hned v jednom ze sobotních zápasů proti sobě nastoupili tři čeští hráči.

Dokáže Sparta zdolat Zlín i po narušené přípravě?

Příprava Sparty na 4. kolo Fortuna ligy dostalo v pátek lehkou trhlinu. Dva pozitivní testy v klubu a páteční trénink byl okamžitě zrušen.

Další bomba v Barceloně! Koeman nepočítá se supertalentem, jenž měl být součástí přestavby

V Barceloně je po celé léto velice živo. Nejdříve prohraný souboj s úhlavním rivalem o ligový titul, poté totální zostuzení ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Vyhazov trenéra Setiena, poté téměř odchod Messiho, který po velkých rozepřích s vedením nakonec zůstal.