Reklama

Skóroval na Slavii, v zimě tam může odejít. Vechetovi končí na Slovácku smlouva, v Edenu je zájem

Filip Vecheta je jedním z největších talentů v českém fotbale. Dost možná jej ale Slovácko nezpeněží, protože mu v prosinci končí smlouva a kolem 18letého fotbalisty krouží Slavia.

Filip Vecheta je považovaný za velký talent už od útlého věku. V sezóně 2018/19 už debutoval v dresu Slovácka v lize, za sebou má stáže v Bayernu Mnichov, Juventusu, Valencii, Salcburku či Fulhamu. V roce 2017 přestoupil ze Znojma do Slovácka, které se svými talenty umí skvěle pracovat.

Jenže teď reálně hrozí, že za Vechetu neuvidí ani korunu. Útočníkovi narozenému v roce 2003 totiž v prosinci končí ve Slovácku smlouva a v tuto chvíli se rozmýšlí, zda podepíše novou.

Toho dle Deníku Sport chce využít Slavia, která ve Vechetovi vidí velký potenciál. Navíc by talentovaného útočníka získala zadarmo, což by byl úžasný počin. O přesunu s mladíkem může vyjednávat už teď, do Edenu by se případně přesunul v lednu.

Vecheta se v letošní sezóně začal zabydlovat v áčku Slovácka, trenér Martin Svědík mu postupně dává víc a víc příležitostí. Proti Slavii to byl už jeho pátý start v letošním ročníku, poprvé alespoň na 30 minut.

Vecheta byl při reprezentační přestávce na srazu s týmem U19, který vede David Holoubek. V přátelském utkání proti Portugalsku odehrál celý zápas a gólem se podílel na remíze 2:2. O pár dní dříve skóroval z penalty v 95. minutě proti Belgii, čímž srovnal na 3:3.

Mladý fotbalista dávat góly umí, což ukázal i v Edenu, když uklidil míč pod břevno Mandousovy branky. A třeba bude za chvíli na tomto stadionu pálit pravidelně jako domácí hráč.

Zdroj: Deník Sport, Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Vypočítávat stáže u osmnáctiletého ušáka, jako doklad jeho supertalentu je vcelku velká ubohost. To si dnes může koupit skoro každej. Možná má velký vinohrad a nechce se mu na něm okopávat. Že si ho tedy ti hlupáci z Juventusu, Bayernu atd. tam zrovna hned nenechali. Aha, oni netušili, že ho má v hledáčku čínská Slavia.

  2. Petříku Petříku nevím co jste v životě dokázal vy.Dle Vašich zapšklých článků toho moc nebude než stále cloumající malá česká závist a nepřejícnost.Vecheta je skutečně velký talent a klidně ho srovnám s Hložkem.Jediný rozdíl je v tom,že ve Spartě se kolem hvězdného Hložka všechno točí od vrátného přes řadu pisálků okresního formátu.Kdyby trenér Slovácka Svědík dával tolik příležitostí Vechetovi,kolik se dostává Hložkovi byl by dnes uznávanější ,jak Hložek.Jenže Slovácko se dostalo do pohárů a mladí museli čekat,jak to dopadne.Dnes se ve Slovácku budou divit,až jim mladej Vecheta neprodlouží a odejde zdarma za lepším.Netvrdím že s něj bude Ronaldo ,ale vím jistě,že mladíci jako on mají hrát pravidelně,neboť český prales je dobrou startovní čárou.Pokud sleduji tuto věkovou kategorii ,tak musím upozornit ,že na štěstí se ročník 2003 poměrně vydařil a do budoucna by měli mladíci dostávat víc prostoru.Když se mohou motat v lize 40-ti letí nesmyslně obsazovaní hráči,tak raději mladí např.Samek jenž je ještě o rok mladší.Takové Teplice ůtočníka Vechetových kvalit potřebují hned zítra.

    • Braine, s tím co jsem v životě dokázal, jsem velmi spokojen a v současnosti si užívám plnými doušky “důchodový” život s řadou výletů za dalším poznáváním, sebevzděláváním a v neposlední řadě i návštěvou řady fotbalových utkání, těch mládežnických nevyjímaje. A co se týče mého pohledu na obří talenty českého fotbalu, tam zachovávám (fotbalovým) životem prověřenou střízlivost. Mimochodem těmi vyhlášenými akademiemi prošly desítky českých junáků a drtivá většina z nich se následně nechytla u nás ani v 3.ligách. Česká závist a nepřejícnost mi je cizí, protože “moje širší rodina” je vyloženě středoevropská. Vivat EU!

      • Čas a mužstvo kde zakotví dá jednomu z vás zapravdu…Věřím že ve Slavii mají dobrý odhad na talenty…viz Samek…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené