SK Trhači Kadaň: Tým trápící se v Chance lize

Hokejový klub z Kadaně působí v Chance lize. V této soutěži se však i tuto sezónu herně trápí. Pomohlo by opětovné otevření naší druhé nejvyšší soutěže ve smyslu sestupové pozice?

skkadan.cz

Nejprve pohledem statistik. Kadaň měla v základní části po 30 kolech pouhých 14 bodů se skórem 56:136. Nejdelší série bez výhry trvala 15 zápasů! Za poslední 3 roky se vždy Trhači umístili na posledním místě tabulky.

Sezóna 2019/2020 přinesla do Chance ligy změnu systému v podobě bojů o play-off. Osm nejlepších týmů po 30. kolech automaticky postoupilo do boje o Extraligu. Na rozdíl od minulých ročníků však může do ELH postoupit jen jeden tým a to celkový vítěz soutěže (zrušila se tedy klasická baráž). O to menší je tedy šance pro tým jako Kadaň uspět při případném postupu do vyřazovací části.

Druhá polovina klubů z konce tabulky mezi sebou odehrává několik zápasů. Poražený z této skupiny nesestupuje. V “play-out” zatím Kadaň dominuje na 7. místě před posledním Sokolovem. Tento nováček v základní části nasbíral o jeden bod více než Trhači, tedy 15.

Nabízí se tak otázka. Mají tyto kluby setrvávat díky novému systému nadále v naší druhé nejvyšší soutěži a stále se herně trápit, či pozměnit systém a dát šanci týmům z nižších lig probojovat se výše?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Klobouk dolů před Petrem Klímou alias Kozlem, legenda jako hrom, je vidět, že hokej miluje, když se angažuje v tomto klubu. Situace je dlouhodobě tristní, ale on zůstává. Přeji mu ať se mu podaří s tím nějak hnout.

  2. 1.) V nadpisu čárka za slovem “tým” je špatně
    2.) Týmy z nižší ligy mají šanci probojovat se (postoupit) do Chance ligy, jen z ní nikdo v současnosti nepadá (nesestupuje)
    3.) Systém Chance ligy již byl hokejovým svazem pozměněn a schválen, nevím přesně zda od sezony 20/21 nebo 21/22, v podobě redukcí týmů ChL automatickými sestupy a barážemi
    4.) Ruik = lamky no 🤣

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Jak to bylo s Křetínského kabelou? Bývalý předseda disciplinární komise popisuje, co ukrývala

Viktoria Plzeň se chová nemravně, ovlivňuje zápasy – takový byl obsah tzv. Křetínského kabely, kterou majitel Sparty Praha brněnský podnikatel Daniel Křetínský...

Volní hráči, kteří by mohli posílit české kluby. Je mezi nimi bývalý hráč Slavie i reprezentant Slovenska

Jak tomu již bývá, tak ke konci sezóny se hladové kluby slétnou na volné hráče. A není divu. Je jich nedostatek, kvalitních...

Kotel Sparty se loučí! Od nové sezony bude fandit jinde

Kotel pražské Sparty se loučí se svým tradičním místem. Vedení týmu z Letné tak učinilo po dohodě se zástupci vlajkonošů, kteří se...