SK Slavia Praha v karanténě

Pražská hygienická stanice rozhodla o uvalení karantény na Slavii po sérii pozitivně testovaných v klubu samotném.

Zdroj: idnes.cz

Velký podíl pozitivně testovaných se prokázal již v pondělí. Nedojde tak například k utkání se Zlínem, které mělo být původně ve středu. Další testy, které by měly proběhnout tuto sobotu, prokážou zda se Slavia zúčastní dalších utkání s Bohemians 1905 a Plzní.

Podle Seznam zpráv má Slavia aktuálně minimálně 9 pozitivně testovaných, jejich počet bude ale zřejmě vyšší. Například Slezany s jedenácti nakaženými krajská hygienická stanice do karantény neposlala. A i přes nakažené se dnes Opava utkala s Libercem.

“Při testování na přítomnost viru SARS-CoV-2 byl v pražském klubu nalezen významně vysoký počet pozitivních případů a pražská hygienická stanice proto nařídila karanténní opatření, která znemožňují sehrát minimálně nejbližší ligové utkání,” uvedla v prohlášení Ligová fotbalová asociace.

Všichni pozitivně testovaní půjdou do izolace, ostatní členové prvního týmu čeká pětidenní karanténa a již zmiňované sobotní kontrolní testy.

„Tak masivní nákaza během jednoho testování je pro všechny v klubu velkým překvapením obzvlášť v situaci, že nikdo z nakažených nemá žádné příznaky onemocnění. V minulém týdnu první tým absolvoval tři PCR testy, poslední v pátek ve večerních hodinách. Všechny s negativním výsledkem. Klub dodržuje nařízení, v řadě věcí má i přísnější klubový protokol,” uvedla Slavia.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Sigma a Slovácko premianty v Evropě, Slavia propadla! Statistice s odchovanci vládne Žilina

Sigma Olomouc či Slovácko mezi evropskými premianty a Žilina jako lídr? V jedné ze statistik to možné je. Přišla s ní společnost CIES Football Observatory. Čeho se týká?

Novým trenérem Viktorie Plzeň je Michal Bílek. Asistovat mu bude Pavel Horváth

Spekulace potvrzeny. Bývalý reprezentační trenér Michal Bílek přebírá Viktorii Plzeň, do které se vrací po patnácti letech. S českým vicemistrem podepsal smlouvu do roku 2023. Asistovat mu bude bývalý hráč klubu Pavel Horváth.

Baník zná své trenéry pro další ročník! Smetana zůstává jako hlavní kouč, vrací se Galásek

Baník Ostrava pár kol před koncem definitivně potvrdil složení realizačního týmu na další sezónu. Tvoří jej trio Smetana, Baránek a Galásek.