Sivok v létě ukončí kariéru a plánuje odkup Dynama! České Budějovice chce vytáhnout do evropských pohárů

Jihočeši zažívají fantastickou sezonu v roli nováčka mezi elitou. Díky Tomáši Sivokovi a Jaroslavu Drobnému jsou pravděpodobně jedním z největších překvapení právě probíhajícího ročníku Fortuna ligy, když se drží na skvělé osmé příčce pouze tři body za čtvrtou Spartou. A může být i lépe. Alespoň takové vyhlídky má právě Tomáš Sivok, který chce klub odkoupit.

Zdroj: skcb.cz

V rozhovoru pro iSport se nechal Tomáš Sivok slyšet, že blížící se ligové jaro je na 95 % jeho posledním v kariéře. Nicméně už nyní má jasné plány, co bude dělat po zavěšení kopaček na hřebík. Současným majitelům Českých Budějovic již podal nabídku na odkup klubu a doufá, že to dopadne pozitivně. „Dal jsem nabídku, která je dle mého názoru adekvátní. Teď s tím musí pracovat majitelé a zvážit, zda-li je to pro ně zajímavé,“ prozradil bývalý kapitán reprezentace.

Nápad na koupi klubu se nezrodil z minuty na minutu. „Není to tak, že bych si něco umanul a před čtrnácti dny. S Jardou Drobným a bývalým budějovickým hráčem Tomášem Řehořem jsme na tom pracovali již delší dobu,“ dodal Sivok. V zádech mu stojí movitý partner, nicméně konkrétně ho jmenovat nechtěl. S největší pravděpodobností se však má jednat o Vlastislava Břízu, majitele budějovického Koh-i-nooru.

„Je jasné, že musíme mít silného partnera. Není těžké klub koupit, ale musíte do něj investovat a hlavně mít stejnou vizi. V tuhle chvíli je to na současných majitelích. Pro klub udělali strašně moc a patří jim za to velký dík, ale dostaly se ke mně zprávy, že už jim dochází energie a chtějí se Dynama zbavit. Bylo by fajn, kdyby nám dali šanci něco vybudovat,“ pokračoval budějovický stoper.

A jakou pozici by sám chtěl zastávat? „Primárně bych se chtěl starat o sportovní stránku. Kromě toho bych si postavil takový tým, abych se z toho nezbláznil. Každý by měl přesně určenou roli. Je zásadní, aby člověk nedělal deset věcí napůl, ale jednu pořádně. Z dobrých sedmdesáti osmdesáti procent už mám tým postavený. I to mi dodává optimismus, že bychom to měli zvládnout.“

Zdroj: dynamocb.cz

Jestli se pak Sivokovi něco nedá upřít, pak jsou to velké ambice: „Vím, že realita bude tvrdá a vše nepůjde od začátku dle představ, ale nechci se každý rok zachraňovat. Toho už tu bylo dost. Lidé v Budějovicích si zaslouží víc. Na podzim jich na nás chodilo hodně a mým přáním je, aby se každý víkend na naše zápasy těšili. To se odvíjí od výsledků, rád bych hrál poháry. Příští rok začne nová Evropská konferenční liga.“

„Dál bych rád bych vybudoval kvalitní akademii. Idea je zhruba taková: stáhnout hráče ze širšího okolí a za dobré peníze je vychovávat pro Evropu a naše velké týmy jako Sparta, Slavia, Plzeň. Aby to fungovalo jako továrna, potenciál je tady obrovský,“ nastínil další plány s Dynamem.

Na otázku, zda-li to stihl s někým probrat, třeba alespoň s Danielem Křetínským, odpověděl poměrně jasně. „V globálu na nějaké konzultace moc nejsem. Když si něco umanu, věřím tomu a jdu si za tím. Jako když jsem se na podzim vracel do naší ligy. Občas se mě ptají, jestli z toho nemám strach. Nemám. Jen o svoji rodinu. Když člověk svoji práci dělá selským rozumem, nechce se na tom osobně obohacovat a záleží mu na lidech kolem sebe, nemůže to dopadnout špatně,“ zakončil pozitivně rozhovor Tomáš Sivok.

Podaří se mu celou akci dotáhnout do konce a splní se jeho plány?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Sivok měl být osloven majitelem Sparty zda by pro ni jako srdcový Sparťan a hráč s bohatou zahraniční zkušeností nechtěl pracovat v nějaké duležité funkci místo těch nýmandu kamaradičku práskaču vlezdoprdelu které tam Křetinský přivedl a zaměstnal !!!

  2. Myslím že Tomáš vý co říká něco ve světě prožil a bylo by pro Budějice opravdu dobré,kdyby to vzali borci,jako Sivok a Drobný.Konečně by se obrok nesestupovalo a postupovalo.Věřím tomuto projektu věřím,že to nejdou tunelovat nebo místo stadionu stavět Hotel,jako někde.Je to šance pro výchovu mládeže v celém Jihočeském kraji.Navíc jdou se svými penězi ne pro peníze,jako v jednom pražským klubu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Chceme pomoct koeficientu a prezentovat se jako dobrý tým, tvrdí Hoftych

Ve čtvrtek se Liberec představí na půdě belgického Gentu. Doma dokázal překvapivě vyhrát, nyní to bude mít ale těžší. Cíl má však kouč Pavel Hoftych jasný.

Zbrojovka Brno a Lužánky: Ze slavné éry pouhá vzpomínka

Zbrojovka Brno a Lužánky. Spojení, které je dnes už pouhou nostalgií, dříve bylo slavným spojením. Koneckonců tamní atmosféra je dodnes pověstná a v tehdejší době byl i jihomoravský klub poněkud jinde než nyní.

Kdo by nahradil Zidana v případě jeho odstoupení? Pochettino, Raúl či starý známý

Real Madrid řeší velký problém. Celek Zinedina Zidana se od nové sezóny nepotkal s dobrou formou, téměř na každý povedený zápas připadají dva zpackané.