Spojte se s námi

Premier League

Situace “Payet” č. 2? Přestupová sága Marka Arnautoviće

Zveřejněno

dne

Před dvěma lety fanoušci Kladivářů řešili prodej svého nejoblíbenějšího hráče, oblíbence a komety v podání Dimitriho Payeta. Přesně po dvou letech se může situace opakovat, tentokrát je v záři reflektorů útočník Marko Arnautović. Dopadne to stejně? Shrňme si fakta, dotkněme se domněnek, na rozuzlení si však musíme počkat.

Embed from Getty Images

Payet a Arnautović. Oba obrovské osobnosti, skvělí fotbalisté, avšak se složitou povahou. Zarputilí. Občas náladoví. Výrazní. Nezapomenutelní.

Dimitri Payet přišel v létě roku 2015 z francouzského Olympique Marseille, kde v uplynulé sezóně podával skvělé výkony. Posuďte sami – 38 zápasů, 7 gólů, 21 asistencí! Francouzi za špílmachra inkasovali 15 milionů euro, natolik se West Ham plácl přes kapsu. A nelitoval – za rok a půl, co za Kladiváře odehrál, si v 60 zápasech připsal 15 branek a 25 asistencí! Fanoušci ho milovali, protihráči nenáviděli. Skvělá kopací technika, extravagantní řešení situací, finty, zkrátka hráč, na kterého se nemůžete vynadívat. Pokud má svůj den, sluší se říci.

Embed from Getty Images

Konec jeho angažmá byl však velkou kaňkou na jeho pověsti, alespoň u většiny fanoušků. Po odehrané sezóně prodloužil smlouvu na delší období, za což obdržel bonus 1 milionu liber. Hned o půl roku později ale obrátil o 180 stupňů a požadoval přestup, který si nakonec doslova vytrucoval. Byť mu vedení klubu snášelo modré z nebes, prohlásil, že se mu stýská po rodině, která zůstala ve Francii, a že se chce vrátit. Dle některých zdrojů odmítal trénovat, dělal v kabině dusno, proti hráči se obrátila i část jeho vlastních spoluhráčů, kteří mu vyčítali neprofesionalitu a nedostatek respektu vůči klubu. Než mít v týmu “shnilé jablko”, rozhodlo se vedení Payeta předčasně prodat. Alespoň s pořádným ziskem, Olympique pořizoval Payeta zpět za 29,3 milionu euro.

Nyní se zdá, že by se nezáviděníhodná situace s hlavní hvězdou klubu mohla opakovat v případě Marka Arnautoviće. Ten do týmu Kladivářů zamířil ze Stoke City po jeho sestupu do Championship před sezónou 2017/2018 za 20 milionů liber. Byl to risk, hráč byl často obviňován z nezájmu projevovaného přímo na hřišti při zápasech, vztekal se, nesoustředil se zcela na výkon. Ve West Hamu však chytil šanci za pačesy a rychle se stal miláčkem fanoušků. Ve 35 zápasech si připsal 11 gólů a 8 asistencí.

Embed from Getty Images

Lednové přestupové období jako by však bylo magnetem na přestupové problémy hvězd West Hamu. Před několika desítkami hodin proběhla světem sportovního zpravodajství na britských ostrovech zpráva, že Marko Arnautović se stal cílem pro nejmenovaný čínský klub, který údajně nabídl kolem 35 milionů liber. Fanoušci se okamžitě začali obávat nejhoršího. Vždyť jejich miláček Marko vstřelil v 17 zápasech 8 gólů a 2 připravil pro spoluhráče.

West Ham za tuto částku rozhodně nechce Arnautoviće prodávat. „35 milionů liber je částka, která se ani zdaleka nepřibližuje hodnotě natolik důležitého hráče, jakým pro nás Marko je.“

Nutno dodat, že samotný hráč se k sáze příliš nevyjadřuje. Věnoval jí však příspěvek na svém účtu na sociální síti Instagram, kde ujišťuje, že není pravda vše, co se píše v novinách. Alespoň dočasně tak uklidnil fanoušky, že jeho odchod nepřipadá v úvahu..

Zdroj: Instagram Marka Arnautoviće

Bratr Marka a agent hráče Denis však dnes přišel s následujícím vyjádřením: „West Ham má skvělou nabídku, dostal by téměř dvojnásobek toho, co za něj dal. Marko chce jít na nový trh a za novou výzvou. Byl by velmi vděčný, pokud by klub vyslyšel tuto nabídku z Číny. Marko ví, že ho fanoušci milují a má s nimi speciální vztah. Ale je to sport a business a doufá, že by mu rozuměli. Než však odejde, dá West Hamu všechno.“

To může znamenat několik věcí. Buď je obsah vyjádření pravdivý a nabídka skutečně přišla. Anebo je to fabulace, která má za účel zvýšit cenu Arnautoviće a dopomoci mu ke zlepšené smlouvě. Klub reagoval bryskně.

Zdroj: Facebook klubu West Ham United

Trenér Pellegrini se nechce s odchodem hráče smířit. „Marko je pro nás velmi důležitý, je logické, že jej chce tolik klubů, při jeho výkonech se tomu ale nelze divit. My ho však potřebujeme.“

Navíc se objevila další informace, tentokrát od interního zdroje z klubu. Částka prý není 35 milionů liber, ale jen 31, navíc 20% částky by putovalo do Stoke City. To opravdu nestačí. Situaci budeme nadále sledovat. Zda nakonec rakouský reprezentant přestoupí se ukáže až s postupem času.

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Ruik Football Talk

Reklama