Reklama

Šipkař Gawlas smetl ředitele i krajana a dál je ve hře o životní úspěch

Šipkař Adam Gawlas vstoupil do evropské části kvalifikační školy o zisk místa v PDC (největší šipkařská organizace na světě) skvěle. První fází v německém Niedernhausenu prošel ve velkém stylu, zvládl všech pět zápasů a hned na první pokus vybojoval postup do Final Stage. Dál tak živí naději na to, aby napodobil Karla Sedláčka, jemuž se Tour Card podařilo získat před rokem. 

Adam Gawlas (vpravo) se Svenem Hillingem, kterého vyřídil 6:1. Zdroj: archiv Adama Gawlase

Gawlas si postupně poradil s Němci Danielem Mayerem (6:0) a Svenem Hillingem (6:1), dále s Belgičanem Francoisem Schweyenem (6:1), Čechem Jiřím Brejchou (6:1) a na závěr s Chorvatem Perem Ljubičem (6:1).

„Je neskutečná úleva, že se mi podařilo postoupit do Final Stage hned na první pokus. Pomohlo mi to i v tom ohledu, že mám nyní pět dnů možnost relaxovat.  Vyčistím si hlavu a v neděli začne ta důležitá část, aby se to povedlo. Je to úžasné,“ uvedl po úspěšné první fází Q-School Gawlas. 

Brzy devatenáctiletý talent přiznal, že v úvodu pro něj nebylo snadné tlak ustát. „První zápas byl úplně nejhorší. Měl jsem studené ruce, byl jsem strašně nervózní. Pak už to ale bylo super. S Jirkou (Brejchou) jsme odehráli neskutečný duel. Podle mě to byl můj nejtěžší zápas. Kdybych nezavřel to, co se mi povedlo (60, 130, 80, 120, 85 a 110), tak by pravděpodobně legy zavíral on, minimálně by na to měl šipky. Byl to opravdu hodně náročný zápas,“ uznal kvality českého protivníka Gawlas.

To druhý duel s Němcem Hillingem pro něj měl zvláštní nádech. „Vypadal stejně, jako můj ředitel. Honilo se mi to hlavou, říkal jsem si: Ty jo, já tady hraju s mým panem ředitelem. To bylo celkem srandovní. Potom jsem si s ním udělal i fotku. Během zápasu mi to pomohlo mírnit tíhu okamžiku,“ přiznal.  

Final Stage Gawlase čeká od 14. do 17. února opět v Niedernhausenu. V evropské části kvalifikační školy získá Tour Card vždy vítěz turnaje daného dne. Dalších sedm karet pak obdrží nejlepší hráči v součtu umístění za čtyři hrací dny. 

„Na neděli se už nyní těším. Určitě budu ale mezitím sledovat výkony dalších českých hráčů, kterým přeji, aby se také kvalifikovali. Ať je nás tu více. Děkuju moc všem, jak mi fandíte, posíláte pěkné zprávy, sdílíte mé výkony a informujete další lidi o tom, jak se mi daří. Doufám, že takto držíte palce i dalším Čechům,“ poděkoval Gawlas na závěr fanouškům.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené