Šimon Hrubec: Třinec mi dal víc, než já jemu. Ve hře je přesun Kunlunu z Číny do Ruska

Reprezentační brankář Šimon Hrubec má za sebou premiérovou sezonu v KHL, kde nastupoval za Kunlun Red Star. Díky svým výkonům si Hrubec v čínském klubu vysloužil smlouvu i pro příští sezónu. Bývalá opora Třince pro Ruik prozradila své dojmy z premiérové sezóny v KHL, zavzpomínala na Třinec nebo loňské mistrovství světa v Bratislavě.

Embed from Getty Images

Máte za sebou první sezónu v KHL, kde jste působil v čínském klubu Kunlun Red Star. Jak byste zhodnotil Vaši první sezónu v zahraničí?

Do Kunlunu jsem původně odcházel jako dvojka a měl jsem krýt záda Jeremymu Smithovi. Už v kempu mi přišlo, že někteří lidé z klubu ani nevědí, kdo vůbec jsem. Musel jsem začít úplně od nuly a dokázat všem, že i kluk z Vimperku umí chytat a musí se s ním počítat.

Jsem rád, že jsem na sebe upozornil už v přípravě a pak i v KHL, kde se mi ze začátku povedla některá utkání. Myslím si, že pak v sezóně jsem dostal dostatečný prostor v brance a měl jsem i slušné statistiky. Jsem moc rád za tuhle šanci, kterou mi Kunlun dal.

Jak se Vám žilo s rodinou v Pekingu?

Mohu asi říct, že jsem poznal Peking z 90 %, takže vím kam zajít na dobré jídlo nebo pěkná místa. Byl jsem i moc rád, že tu rodina se mnou mohla být delší dobu, a to hlavně díky mému kamarádovi, který pracuje na ambasádě a moc nám s tím pomohl.

Celou sezónu jsme bydleli na hotelu, kde nám nic nechybělo a já to měl zhruba 15 minut taxíkem na zimák. Kdybych tu byl sám, tak to neřeším, a i nadále bych zůstal na hotelu, ale chtěl bych pro rodinu sehnat nějaký apartmán v pěkné lokalitě.

Chci, aby moje manželka se synem mohli v klidu někam vyrazit na dobré jídlo nebo do parku. A další věc je i ta, že chceme normálně fungovat a třeba si sami vařit nebo prát a nenosit pořád jídlo z restaurací a chodit si prát do prádelen.

Každopádně uvidíme, co bude, protože není jisté, zda Kunlun bude i nadále hrát v Pekingu. Spekuluje se o tom, že by se klub mohl přestěhovat někam do Ruska.

Jak bylo náročné cestování pro Vás během sezóny v KHL?

Já byl už z Třince zvyklí na cestování, ale s cestováním v KHL se to samozřejmě nedá vůbec srovnávat. Musím říct, že jsme cestovali v obrovském komfortu, kde jsme měli obrovské pohodlí a mohli si v klidu odpočinout a natáhnout se. Aby mi let utekl, tak jsem koukal na filmy, četl nebo psal knížku.

Musím říct, že let z Pekingu třeba do Ufy, který trval nějakých 11 hodin, byl pro mě příjemnější a pohodlnější, než let z Moskvy do Prahy běžnou linkou. Let sice trvá asi 3,5 hodiny, ale byl jsem z toho strašně rozlámaný a nedovedu si představit, že bychom takhle cestovali během sezóny v KHL.

V minulosti za Kunlun nastupoval Tomáš Marcinko, který se nechal slyšet, že v klubu bylo dost nedostatků v celkovém fungování klubu. Jak klub funguje nyní?

Popravdě jsem ten rozhovor s Tomášem nečetl a ani se s ním o tom nebavil, ale nemůžeme to porovnávat. Marci tu byl před nějakými 5 lety a tady v Číně nevěděli, jak funguje takový klub. Kolik puků nebo hokejek hráči potřebují. Dnes za sebe mohu říct, že je to tady na velmi vysoké úrovni, i díky tomu, že tu působí kanadští a američtí hráči.

Platy nám chodí včas a jsme jediný klub v KHL, který dostává peníze v dolarech, v čemž také vidím velkou výhodu. Jediný, na co jsem tu čekal delší dobu, tak to bylo na výstroj, která se mi pozdržela na celnici, ale to se nějak vyřešilo a dorazila mi v pořádku. Jinak za sebe mohu říct, že si nemůžu na nic stěžovat a jsem v Kunlunu spokojený.

Údajně jste se podílel na přestupu Wojteka Wolskiho do Třince, který s Vámi chvíli působil v Číně. Jak jste se na tomto přestupu podílel?

No tak podílel. Já jsem trávil spoustu času s Wojtekem a Eathonem Werekem, se kterým se znám velmi dobře z Třince. A když jsme se dozvěděli, že klub nepočítá s Wojtekem, tak jsem jen zavolal Honzovi Peterkovi, protože jsem věděl, že Třinec měl během výluky v NHL zájem o Wojteka, ale on se rozhodl jít hrát do Polska kvůli rodině. Honza se mě zeptal jen na pár informací a to bylo vše.

Embed from Getty Images

Jaký dojem na Vás zanechala KHL v porovnání s Extraligou?

Ohromný. Ani jsem nečekal, že to bude až takový rozdíl. KHL je druhá nejlepší soutěž na světě a taky to je vidět v kvalitě hráčů, co tu hrají. Všechno se tady liší a to jak v rychlosti, šikovnosti hráčů a třeba i přesilovkách. To je přesně to, proč jsem chtěl odejít do KHL. Hned jsem zjistil, že na sobě musím ještě více pracovat, abych byl ještě lepší a mohl tady uspět.

V Třinci jste zažil předpokládám nejúspěšnější období své kariéry. Jak vzpomínáte na Třinec?

Na Třinec nemůžu říct nic špatného, dal mi víc než já jemu. Poznal jsem tam svoji ženu, a i nejlepšího kamaráda Petera Hamerlíka, který je kmotrem mého syna. Prožil jsem tam krásných sedm let a když se nám podařilo v loňské sezóně získat mistrovský titul, tak byl správný čas na to opustit komfortní zónu v Třinci.

Nic mi tam nechybělo, ale já jsem se chtěl posunout a vyzkoušet si, jestli na tu KHL mám nebo ne. Každopádně na Třinec mi zůstanou jen ty nejlepší vzpomínky, na které nezapomenu.

Embed from Getty Images

V minulé sezóně jste se zúčastnil mistrovství světa v Bratislavě, kde jste s národním týmem obsadil čtvrté místo. Jak vzpomínáte na tento šampionát?

Nádherně. To bylo vážně pohádkový. Jel jsem tam jako trojka a počítal jsem spíš s tím, že budu chytat hlavně na trénincích, aby si kluci mohli odpočinout. Jsem i strašně rád, že jsem mohl vidět ten humbuk kolem toho šampionátu. Vy se věnujete pouze hokeji a ničemu jinému, všechno potřebné zařídí lidé kolem vás.

V průběhu turnaje se situace nějak vyvinula a já chytal rozhodující zápas o třetí místo proti Rusku. Věřil jsem si a cítil se i dobře, samozřejmě moc dobře jsem věděl, že proti nám stojí strašně silné Rusko s těmi největšími hvězdami v sestavě.

Mě se hned ze začátku povedli dva zákroky, a to mi dodalo sebevědomí. Zjistil sem, že i když na mě střílí takové hvězdy, tak se to dá chytat. Mě se ten zápas celkem povedl, ale bohužel v nájezdech nás Rusové předčili. To je jediná kaňka na tom všem, ale strašně rád na to budu vzpomínat.

Kdyby nedošlo ke zrušení letošního šampionátu ve Švýcarsku, tak byste zřejmě figuroval i v letošní nominaci. Co Vás očekává v následujících týdnech a měsících?

Mě sezóna skončila na konci února, takže jsem se pro jistotu připravoval s Českými Budějovicemi, protože jsem měl náznaky, že bych mohl na šampionát jet. Ale vzhledem k situaci, která teď trápí celý svět, tak jsme asi všichni očekávali zrušení šampionátu.

Já budu mít pět měsíců dovolenou, protože sraz s Kunlunem máme až někdy 27. července. Teď je samozřejmě strašně těžké něco plánovat, ale až se situace uklidní, tak bychom s rodinou chtěli vyrazit někam k moři a cestovat.

Já si chci hlavně užít rodinu a rádi bychom si našli i nějaký pozemek pro náš dům. Když teď budu mít více času, tak se můžu tomuhle všemu věnovat.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Co potřebuje Slavia k postupu v Evropské lize? Vše má ve svých rukou, rozhodnout může už ve čtvrtek

Když byla Slavia rozlosována do skupiny s Leverkusenem, Nice a Beer Shevou, očekávalo se, že si sešívaní hravě poradí s Izraelci a s Francouzi se poperou o druhé místo za nejsilnějším Leverkusenem. Vše je ale nakonec úplně jinak.

Boží ruka sáhla Maradonovi na život. Jak to všechno začalo?

Argentinský fotbalový útočník přezdívaný „zlatý chlapec“ anebo „boží ruka“ byl mnohdy milován, ale také nenáviděn. Během svého divokého a kontroverzního života stihl mnohé.

Jezdec Formule 1 přežil vlastní smrt! Z hořících plamenů mu pomohli hasiči, rozhodovaly vteřiny

To, co se dnes stalo při závodu Formule 1, zanechá v pamětích diváků velkou stopu. Scéna jak z akčního filmu, obrovský výbuch, následný požár, shořelé a rozpůlené torzo monopostu.