Simon Deli je blízko k podpisu nové smlouvy. Co Ngadeu?

Sešívaní mohou slavit. Simon Deli je totiž podle nejnovějších informací blízko k podpisu nové smlouvy se svým stávajícím zaměstnavatelem. Horší to však bude u jeho kolegy Ngadea, o kterého se mimo jiné zajímá také belgický Gent. Pokud by skutečně k přestupu došlo, jednou z možností byl příchod Marka Suchého, jenže ten se nakonec rozhodl pro Augsburg.

Koláž Ruik Football

Simon Deli přišel do Slavie v zimě roku 2015 ze Sparty. Od té doby odehrál 97 ligových zápasů, v nichž vstřelil tři branky. Se Slavií dvakrát opanoval nejvyšší českou ligu a jednou zvedl nad hlavu také pohár pro vítěze MOL Cupu.

Jeho skvělých výkonů na české, ale i evropské scéně si všimlo hned několik zahraničních celků, včetně skotského Rangers či čtyř francouzských celků. Situace se však vyvinula tak, že Simon Deli pravděpodobně ve Vršovicích podepíše novou smlouvu.

U jeho kolegy Michaela Ngadea to však bude pro sešívané horší, neboť ten je v hledáčku belgického Gentu, který na něj uplatnil výstupní klauzuli. Vše tedy záleží už pouze na hráči. Slavia však dělá vše pro to, aby reprezentanta Kamerunu udržela.

Pokud by však k přestupu skutečně došlo, Slavia by musela shánět náhradu. Tou se mohl stát právě kapitán české reprezentace Marek Suchý, který se po pěti letech ve švýcarské Basileji stal volným hráčem. Dnes však podepsal smlouvu s německým Augsburgem.

Nechme se tedy překvapit, kdo bude v příští sezoně nastupovat na stoperských postech ve Slavii.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Mohl by p. Jakub Janás vymyslet na závěr jinou větu, než jeho klasickou “Nechme se tedy překvapit…”? Číst to v každém článku je už opravdu na palici.

 2. A není to jedno? Při úrovni naší “ligy”?
  Hlavně bacha na Č. Budějovice. To bude oživení panečku! Ty pozvednou kvalitu!

  • Aby to oživení nebylo jen chvilkový záškub.
   Tak podobně, jako měla Karviná při postupu do první ligy, stejně jako Baník při návratu (a pak zase letěl na chvost) atp.
   Vidí je tak na 10. místo.

 3. Slavia koupila Hovorku, kromě Deliho má i Kúdelu a na stoperu umí dobře hrát i Král, takže u ní nelze mluvit o nouzi o kvalitní stopery, i kdyby Ngadeu přestoupil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maddison, Grealish, Foden nebo Mount. Kdo bude hrát na Euru?

Euro 2021 se rychle blíží a hráči to cítí. Tlak na předvedené výkony se stupňuje a v následujících měsících některým z nich uhasne sen o hraní na evropském šampionátu. Obzvlášť nelehký úkol čeká trenéra anglické reprezentace Garetha Southgata při výběru středních záložníků.

Podívejte se na největší chyby rozhodčích v české lize

Být rozhodčím není pro každého. Svými rozhodnutími většinou naštvete minimálně jeden tábor a často si vyslechnete spoustu urážek z ochozů i od samotných hráčů. Ovšem chyby, kterých se dopustili někteří rozhodčí v naší nejvyšší soutěži, jsou opravdu něco. Podívejte se sami.

Petr Rada: Lidi na fotbal nechodí, ale výzkumy děláme. V tom jsme dobří

Stal se prvním trenérem, kterému se podařilo dostat se přes hranici 600 získaných bodů. Aktuálně se nachází na čísle 602. I proto jsme ho oslovili s nápadem na rozhovor, který se týká jeho trenérské kariéry. "Hergot, co to, že tak najednou," reagoval Petr Rada.