Silné gesto Thierry Henryho! V utkání klečel na podporu boje proti rasismu téměř devět minut

Boj proti rasismu je v současnosti ožehavým tématem. O to silnější bylo gesto, které předvedl po rozehrání Major League Soccer kouč Montrealu Impact. V zápase proti New England Revolution legendární Thierry Henry vyjádřil podporu hnutí Black Lives Matter až neobvykle dlouhým pokleknutím.

Zdroj: twitter.com/mls

Napříč zámořskou MLS nadále pokračuje podpora hnutí Black Lives Matter a tedy i vzdávání holdu zemřelému Georgu Floydovi, jehož smrt díky videozáznamům obletěla ihned svět a spustila lavinu reakcí a protestů napříč celým světem.

Podporu v boji proti rasismu vyjádřil také Thierry Henry. Během utkání jeho Montrealu s New England klečel se zdviženou a zatnutou pěstí 8 minut a 46 vteřin. To jest doba, kterou klečeli policisté na krku právě Georgu Floydovi.

Symbolicky k tomu měl oblečeno triko s nápisem “Black Lives Matter”. Spolu s tím na soupravách do zápasů nosí hráči i personály týmů nápisy “Black and Proud” či “Silence is Violence”. To jen podtrhuje sílu gesta, jež legendární fotbalová persona učinila.

„Myslím, že víte, proč jsem to udělal. Byla to jen pocta, je to jednoduché,“ komentoval gesto samotný bývalý hráč Arsenalu či Barcelony.

Pokleknutí coby gesto proti rasismu bylo poprvé užito v roce 2016 quaterbackem San Francisca 49ers Colinem Kaepernickem při utkání nejslavnější soutěže amerického fotbalu NFL.

Zdroj: MLS

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Realu hrozí vypadnutí z Ligy mistrů! Nemusí z toho být ani Evropská liga

Real Madrid si dnešní prohrou pořádně zkomplikoval další účinkování v Lize mistrů. Aktuálně sice španělský tým ztrácí bod na první příčku, jenže ne vše je tak růžové, jak se na první pohled může zdát.

Co potřebuje Slavia k postupu v Evropské lize? Vše má ve svých rukou, rozhodnout může už ve čtvrtek

Když byla Slavia rozlosována do skupiny s Leverkusenem, Nice a Beer Shevou, očekávalo se, že si sešívaní hravě poradí s Izraelci a s Francouzi se poperou o druhé místo za nejsilnějším Leverkusenem. Vše je ale nakonec úplně jinak.

Boží ruka sáhla Maradonovi na život. Jak to všechno začalo?

Argentinský fotbalový útočník přezdívaný „zlatý chlapec“ anebo „boží ruka“ byl mnohdy milován, ale také nenáviděn. Během svého divokého a kontroverzního života stihl mnohé.