Spojte se s námi

Fotbal

Šilhavý o Belgii: Mají zlatou generaci a snaží se to potvrdit

Českou fotbalovou reprezentaci čeká v rámci druhého utkání kvalifikace na mistrovství světa náročný soupeř, a to Belgie. Ta je dle žebříčku FIFA nejlepším týmem světa.

Publikováno

dne

Českou fotbalovou reprezentaci čeká v rámci druhého utkání kvalifikace na mistrovství světa náročný soupeř, a to Belgie. Ta je dle žebříčku FIFA nejlepším týmem světa. Jaké jsou plány trenéra Jaroslava Šilhavého na sobotní utkání?

Zdroj: SK Slavia Praha

Česká fotbalová reprezentace se na utkání s Belgií nemohla naladit lépe. Ve středu porazila oslabené Estonsko 6:2, nyní ji ale čeká naprosto odlišný zápas. Belgie je totiž dle žebříčku FIFA nejlepším týmem světa.

To si uvědomuje i kouč reprezentace Jaroslav Šilhavý. „Belgie je největší favorit nejen naší skupiny, ale i celého mistrovství světa. Čeká nás velmi těžký soupeř. Vítáme takový zápas, i s ohledem na postup do elitní skupiny Ligy národů.

Každý hráč musí hrát celý zápas koncentrovaně a snažit se neudělat žádnou chybu. Kluci si už vyzkoušeli silné soupeře, tak věřím, že se o dobrý výsledek popereme,“ řekl na tiskové konferenci.

Belgie má v klubu spoustu hvězdných hráčů. Proti Walesu například nastoupila trojice De Bruyne – Lukaku – Mertens, která dopomohla k výhře 3:1.

Jeden ze střelců utkání (T. Hazard) by ale nastoupit neměl. S největší pravděpodobností totiž budou chybět v zápase hráči z Bundesligy, takže nenastoupí Thorgan Hazard, ale ani Thomas Meunier.

„Pro oba týmy je to složité. Vypadli hráči základní sestavy. Nechci hodnotit, kteří hráči jsou kvalitnější. Za mě osobně můžu říct, že hráči, kteří nám vypadli, nám budou chybět,“ dodal kouč k absencím.

Belgie se v posledních letech výrazně zvedla. To dokazuje i fakt, že na posledním mistrovství světa skončila na třetí příčce. Nyní nechce vyhrát jenom letní EURO, ale i následující mistrovství světa.

„Belgické mužstvo dorostlo do věku, kdy se snaží potvrdit, že jsou opravdu zlatou generací. Jsou to vyspělí hráči a vyspělé mužstvo. Nechci rozebírat, jak pracují s mládeží, ale to, že jsou na čele světového žebříčku hovoří za vše,“ zakončil Šilhavý.

Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Reklama

Oblíbené