Šílenost! V USA vznikl návrh stadionu pro milion lidí. Jak vypadá?

Už jste si někdy říkali, jak by vypadal stadion, který by mohlo navštívit milion lidí? Pokud ano, potěší vás návrh amerického designera Paula Pfeiffera, který svůj sen o suverénně největším stadionu světa zrealizoval. Alespoň tedy v modelové podobě.

Stadion vypadá opravdu zajímavě. Otázkou by byl výhled z horních míst, na který by vám snad nestačil ani dalekohled. Atmosféra na stadionu by však mohla být až ohlušující. S největší pravděpodobností se ale něčeho takového nedočkáme.

Není totiž jediný důvod zrealizování takového nápadu. Každopádně představa je velmi zajímavá. Na světě je k dnešnímu dni pouhých 10 stadionů, jejichž kapacita je vyšší, než 100 000.

Tím největším je Rungrado 1st of May Stadium, který se nachází v Severní Koreji. Jeho kapacita je 114 tisíc. Co se týče ryze fotbalových svatostánků, stále vede Camp Nou, jenž je těsně pod hranicí sta tisíc.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Darida přispěl dvěma asistencemi k výhře Herthy na půdě Brém

Německá fotbalová Bundesliga tento víkend začala prvním kolem a hned v jednom ze sobotních zápasů proti sobě nastoupili tři čeští hráči.

Dokáže Sparta zdolat Zlín i po narušené přípravě?

Příprava Sparty na 4. kolo Fortuna ligy dostalo v pátek lehkou trhlinu. Dva pozitivní testy v klubu a páteční trénink byl okamžitě zrušen.

Další bomba v Barceloně! Koeman nepočítá se supertalentem, jenž měl být součástí přestavby

V Barceloně je po celé léto velice živo. Nejdříve prohraný souboj s úhlavním rivalem o ligový titul, poté totální zostuzení ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Vyhazov trenéra Setiena, poté téměř odchod Messiho, který po velkých rozepřích s vedením nakonec zůstal.