Sigma zná trest za rasismus! Pokutu bude vymáhat po vinících. V případě opakování hrozí uzavření stadionu

Incident z nedělního zápasu Sigmy Olomouc a Viktorie Plzeň rozpoutal nemalé diskuse a vzbudil velký ohlas na sociálních sítích či v médiích. O rasistickém chování několika jedinců na Andrově stadionu informoval dokonce francouzský deník L’Equipe. Nyní již Hanáci vědí, kolik je to bude stát.

Zdroj: Sigmafotbal.cz

Disciplinární komise vynesla rozsudek. Rasistické chování několika omezených jedinců v kotli Sigmy Olomouc z nedělního duelu proti Viktorii Plzeň přijde celek z Hané na 120 000 korun.

Částku však bude klub vymáhat po lidech, kteří na Jeana-Davida Beauguela vydávali opičí skřeky a řvali na něj i Joela Kayambu rasistické urážky. Již během zápasu pořadatelská služba některé z nich vyvedla a Sigma se za incident omluvila.

Navíc Moravané nyní pracují na identifikaci všech lidí, co se rasismu dopustili. O vymáhání se klub zmínil ihned během oficiální omluvy Viktorii Plzeň a jejím hráčům. Mimo placení pokuty by se ale neměli již podívat na stadion.

„Vzhledem k tomu, že se jednalo o chování několika jednotlivců, nepřistoupila Disciplinární komise LFA k jiné formě trestu a rozhodla o peněžité pokutě,“ stojí v komuniké z jednání disciplinární komise.

V případě opakování podobného chování hrozí jiné tresty, například uzavření stadionu. Na druhou stranu DK pochválila Sigmu Olomouc za reakci. Klub navíc bude spolupracovat s Policí České republiky, nemělo by se to obejít bez následků. V to doufá i Disciplinární komise.

Zdroj: Ligová fotbalová asociace

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Realu hrozí vypadnutí z Ligy mistrů! Nemusí z toho být ani Evropská liga

Real Madrid si dnešní prohrou pořádně zkomplikoval další účinkování v Lize mistrů. Aktuálně sice španělský tým ztrácí bod na první příčku, jenže ne vše je tak růžové, jak se na první pohled může zdát.

Co potřebuje Slavia k postupu v Evropské lize? Vše má ve svých rukou, rozhodnout může už ve čtvrtek

Když byla Slavia rozlosována do skupiny s Leverkusenem, Nice a Beer Shevou, očekávalo se, že si sešívaní hravě poradí s Izraelci a s Francouzi se poperou o druhé místo za nejsilnějším Leverkusenem. Vše je ale nakonec úplně jinak.

Boží ruka sáhla Maradonovi na život. Jak to všechno začalo?

Argentinský fotbalový útočník přezdívaný „zlatý chlapec“ anebo „boží ruka“ byl mnohdy milován, ale také nenáviděn. Během svého divokého a kontroverzního života stihl mnohé.