Sigma získala vytouženého útočníka! Dvoumetrový obr podepsal na Hané smlouvu na 2 roky

Na předsezonní tiskové konferenci se trenér Radoslav Látal se sportovním manažerem Ladislavem Minářem vyjádřili, že by tým chtěli posílit ještě o dva hráče. Útočníka a středního záložníka. První z úkolů si tedy můžou odškrtnout. V Olomouci podepsal smlouvu na 2 roky bosenský obr Ismar Tandir.

Zdroj: facebook.com/sksigmaolomouc

Čtvrtý nejlepší střelec uplynulého ročníku slovenské Fortuna ligy přichází na Hanou zadarmo, stejně jako již dvě dříve získané posily. Naposledy působil v Ružomberoku, kde v sedmnácti utkání nastřádal 9 branek a 2 asistence, což jsou slušná čísla.

V České republice se Tandir neocitá poprvé. V minulosti již působil v dresu Frýdku-Místku, za nějž během jarní části sezony 2017/18 odehrál devět duelů, v nichž skóroval hned pětkrát. S aklimatizací by tedy neměl mít větší problémy.

„Jsme rádi, že jsme získali mladého perspektivního útočníka s výbornou postavou. Přejeme Izzymu, aby se u nás dobře cítil a dařilo se mu na hřišti,“ komentoval příchod hráče Minář. Výbornou postavou měl na mysli především Tandirovu výšku, jelikož třiadvacetiletý útočník měří bez čtyř centimetrů rovné dva metry, což jej samo o sobě činí nebezpečným.

Jeho největší slabinou by měly být rychlost a složitá povaha, kvůli níž nevydržel nikde dlouho a dá se považovat za světoběžníka. O tom svědčí fakt, že prošel již šesti kluby. Hráč je jinak produktem akademie New Yorku Red Bulls.

A jak vnímá přestup na Hanou samotný Tandir? „Česká liga má více kvalit než ta slovenská, těším se na nové výzvy a práci pod osobností, jakou je trenér Látal. Zatím se s týmem sžívám, ale kluci v kabině mě přivítali dobře. Potřebuji se teď dostat do zápasového tempa a ukázat, že Sigmě mohu pomoct,“ prozradil po podpisu smlouvy hráč, jenž bude oblékat dres s číslovkou 9. 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..