Sigma za pět let? Nepřijde-li silný majitel, bude to horší a horší, tvrdí sportovní manažer Ladislav Minář

Krušné časy na Hané. Tak by se dala pojmenovat současná situace v Sigmě Olomouc. Jenomže vše prý ještě může být horší, pokud se něco nezmění. V obsáhlém rozhovoru pro iDnes se totiž o dění v tradičním moravském klubu rozpovídal sportovní manažer Ladislav Minář a příliš pozitivní tedy nebyl.

Zdroj: sigmafotbal.cz

Nepodařenou sezonu zažila olomoucká Sigma. Namísto klidného středu tabulky se dostala do skupiny o udržení a třebaže si setrvání mezi elitou zajistila se solidním předstihem, rozhodně proti horším týmům nezářila. Navíc se tým trápil skoro celou sezonu.

Výjimkou byl start jarní části až do přerušení soutěže kvůli koronaviru. Zřejmě i díky tomu setrvá Radoslav Látal v pozici kouče nadále. Dokázal totiž, že i pod ním mohou Hanáci hrát atraktivní a také efektivní fotbal, třebaže to nebylo dlouhodobé.

Za Látalem navíc stojí i sportovní manažer Minář: „Trenér měl někde úspěchy, nikde nepropadl a doma chce za každou cenu uspět. U něho to není o penězích, u něj je to o Sigmě. Má k ní vztah. Nevidím jako hlavního viníka trenéra.“

Na vině jsou prý hlavně hráči. Tým je dle Mináře potřeba rozstřelit. Myslí si totiž, že spousta hráčů je v týmu již moc dlouho, potřebují nový impuls a tým potřebuje novou krev. Nejlépe čtyři hráče do základní sestavy. Jenže… „K tomu potřebujete peníze,“ povzdechl si Minář.

Mimo peníze je tu ale i jiný problém: „Do Jablonce či Liberce kluci z Prahy půjdou, do Olomouce ne. Chtěl jsem hráče ze Sparty, půjde do Boleslavi. Chtěl jsem ze Slavie, půjde do Liberce. Proč? Protože Honza Nezmar a celý realizační tým Slavie je z Liberce.“

Zdroj: facebook.com/sksigmaolomouc

A co mládež, kterou je Sigma proslulá? Padlo pár slov o talentech jako Zmrzlý, Daněk, Chytil, Zifčák. Podle sportovního manažera Sigmy však potřebují třeba ještě dva roky na dozrání.

„Například teď si vzal trenér Látal do kádru dva sedmnáctileté hráče, protože se toho nebojí a vidí v nich potenciál. My momentálně nemáme z béčka ani jednoho kandidáta, který by mohl hrát ligu, protože tito hráči potřebují jeden až dva roky dozrát ve druhé lize,“ dodal Minář.

Celkově je pak problém v mentalitě olomouckých hráčů. To je však dlouhou dobu známý a zřejmý fakt. Proto je problém, když klub není schopen koupit posily. Vyřešit by to částečně mohl příchod Romana Hubníka, který je osobností a jehož slovo bude bráno s respektem.

Minář věří, že bude prodlouženou rukou trenéra a hráči jej budou respektovat. Stejně tak věří, že Hubník má kvality na to, aby měl ještě Sigmě co dát i na trávníku. Navíc je toho názoru, že osobnosti, co hráli v zahraničí a jsou vychovány v Olomouci, by se také měly do Sigmy vracet.

Zdroj: facebook.com/sksigmaolomouc

A jak ovlivní příchod Hubníka situaci okolo Václava Jemelky? Nabídka prý žádná stále nepřišla. Totéž platí o Davidu Houskovi a Šimonu Faltovi, kteří odmítli další prodloužení kontraktu a chtějí se posunout dále.

Řešilo se i téma nového mecenáše, který by Sigmu spasil. Minář si mysl, že klub potřebuje za majitele někoho, kdo k němu má vztah a vytvoří stabilitu a finančně jej založí tak, aby nebylo nutné prodávat a zároveň šlo hráče nakupovat.

Pokud se tohle nezmění, tak vidí sportovní manažer budoucnost hanáckého fotbalu černě. „Pokud bude stav takový, jaký je, a nepřijde silný majitel, tak to bude čím dál horší. Třeba zase vyskočí nějaký ročník, ale to je strašně pomíjivé. Bez silného partnera nejde hrát nahoře pravidelně,“ zakončil rozhovor Ladislav Minář.

Zdroj: iDnes

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. A zcela určitě za to mohou české týmy.Ať si olomoučtí vzpomenou na hostování Podaného a co musel všechno zažít.Po takových zkušenostech do Olomouce těžko přijde nějaký dobrý a perspektivní hráč.A opět se hledají chyby a problémy u druhých!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Švancara: Slavii dlužím 30 milionů, ale dostal jsem málo času

Petr Švancara přestoupil v září 2000 do pražské Slavie, která za něj zaplatila nemalé peníze. Přestup za 30 milionů se ale vůbec nepovedl.

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.