Reklama

Sigma se zastala svého hráče! Chtěl jsem odejít ze hřiště, ale jsme profesionálové, říká rasisticky urážený Poulolo

Zápas Sparty s olomouckou Sigmou nabídl mnoho kontroverzních momentů. Jedním z nich je i údajný rasismus sparťanských příznivců vůči Florentu Poulolovi. Celek z Hané se nyní za svého obránce veřejně postavil.

Psala se 80. minuta zápasu, když si Florent Poulolo šel za rozhodčím stěžovat na rasismus ze strany sparťanských příznivců.

Ruchové mikrofony však nic konkrétního nezachytily a nezdá se, že by se měla situace jakkoliv projednávat.

Nicméně Poulolo chtěl opustit hřiště, nakonec tak neučinil. K celé situaci se nyní vyjádřila Sigma Olomouc, která kategoricky odsuzuje veškeré rasistické projevy na stadionech.

Celek z Hané sice má radost z návratu z fanoušků na stadiony, nicméně výborný dojem z utkání se Spartou dle ní kazí nevybíravé chování části sparťanských fanoušků.

„V 80. minutě část fanoušků Sparty rasisticky hučela na olomouckého obránce. Tyto projevy nejsou v žádném případě v moderní společnosti akceptovatelné. Klub vyjadřuje Florentovi veškerou podporu a pochopení,“ stojí na webu moravského celku.

U rasistického hučení to však nemělo zůstat. Mělo dojít i k rasistickým urážkám.

„Jsem zklamaný z toho, že se to vůbec stalo. V první chvíli jsem byl velmi rozzlobený a měl jsem tendenci odejít ze hřiště. Kapitán a další spoluhráči mě ovšem podpořili. Řekli jsme si, že zápas dohrajeme. Jsme profesionálové, chceme se soustředit pouze na fotbal,“ vyjádřil se Poulolo.

Sigma na závěr svého prohlášení vyjádřila svou víru v to, že příslušné orgány v součinnosti s domácím klubem tento nepřijatelný incident vyšetří a že z něj budou vyvozeny patřičné důsledky.

Zdroj: SK Sigma Olomouc

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. No ty vole,
  hučení. Až půjdu na Slavia -Olomouc a bude mě hučet v klacku, nebude to rasismus ? Nerad bych mojí milovanou Slavii nějak poškodil.
  Každej černej co jde do naší ligy by se měl předem zavázat, že hučení, nadávání do opic, nebo hozenej banán není důvod k odchodu ze hřiště, ukončení zápasu, nebo teatrální diskuse s rozhodčím. Jestli Vám to tak strašně vadí, vraťte se domů. Černoši nám nevaděj, ale toho vašeho pseudorasismu už maj všichni tak akorát ! Tady nejste v UK nebo v Americe. Klasik říká – nejohroženější tvor dnešní doby je bílý heterosexuální muž, platící daně. Jak napsala Matka Tereza- když chceš změnit svět, vrať se domů a miluj svoji rodinu. Tak papa !

 2. V televizi byla vidět jenom jeho reakce. Dovedu si představit, že vyslechl z tribuny cokoliv ALE “rasistické hučení”? To jako myslí Sigma (ve svém prohlášení) vážně? Jak se pozná rasistické hučení od normálního?

 3. Ó Bóže…. sežeňte mu psychologa radši tým, páč když černoch slyší něco podobajícího se opičímu skřeku je na zhroucení….asi jsou trochu přecitlivělí. Asi bude potřeba řešit to soudně. Protože od Kúdelovic šepotu, sebereš černochovi balón a on slyší rasistické urážky…. A že jsme rasisti jen proti černochům….asiaty a ostatní necháváme žít…zajímavé:-))) Zneužívají rasismu a vychovávají si nové generace rasistů z lidí, které by to ani nenapadlo…

 4. Jasně to že se píská a křičí na zákeřný hovado co v přerušený hře srazilo Höjera je rasismus? Vždyť v rámci pozitivní diskriminace ani nedostal kartu, tak co ještě chcete? Hráli jak prasata a teď vytahujou rasovou kartu? No aspoň vím komu přát letos sestup. A to nejen kvůli afektovanému Jílkovi co rád brečí předtím než se koukne na záznam.

 5. Když chtěl odejít měl odejít svévolně opustit hřiště jasná červená nesportovní chování a pak mohl jít dál a dál až by byl zase zpět v 🍌 republice

 6. Byl jsem na zápase a seděl jsem na tribuně,kde se to stalo.Nebylo to žádné rasistické bučení,já osobně jsem taky křičel fůj,po jeho faulu a křičel bych úplně stejně kdyby ten faul udělal který koliv jiný fotbalista a žádné rasistické projevy jsem neslyšel.Všichni jsou moc přecitlivělí a za všem se vidí rasizmus.

 7. Proboha!! Ať jde ten chudáček plakat domů do Konga či odkud je. když ti někdo nadá ty ku**o černá, tak mu nadej ty kur** bílá. Pořad rasimus do všeho cpát.. je snad růžovej? Už mě to vážně leze krkem. To už dospělej chlap neunese nadávku od nějakýho tupýho fanouška?

  • oni se asi stydí za svůj původ své kořeny, proto se cpou mezi bělochy a nikdo by jim neměl připomínat, že jsou černí… pak jsou ubožátka psychicky v prdeli. Jak by bylo tobě kdyby na tebe někdo hulákal bělochu a vyčítal ti třeba vzdělání…

 8. No Sparta by se mu měla složit na terapii, tým psychologů a mega dávku antidepresiv a antipsychotik….. mamlasové:-))

 9. Chudák,postavte mu za to dum,přivolejte všechny jeho příbuzné,zavřete stadion a všechny potrestat,za to,že uslyšel bučení

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené