Sigma je teď produktem, který netáhne. Musíme si nastavit zrcadlo a být blíž fanouškům, tvrdí nový předseda spolku Jakub Beneš

S novou sezonou nová Sigma? Není to úplně vyloučeno. Po dlouhých 30 letech končí v čele spolku Jaromír Gajda, nahrazuje jej mladá krev v podobě Jakuba Beneše. Novým místopředsedou bude David Rozehnal. Navíc se mluví také o (staro)novém majiteli. Jaké jsou představy nového předsedy spolku SK OLOMOUC SIGMA MŽ, z.s.?

Zdroj: sigmafotbal.cz

Jakub Beneš má teprve 28 let. Přesto již v takto mladém věku bude předsedou spolku SK OLOMOUC SIGMA MŽ, z. s., když jej do této pozice navrhl sám Jaromír Gajda, který v ní strávil 30 let.

Proč? „Jakub má veškeré předpoklady a schopnosti, aby tuto funkci vykonával lépe než já. Má nové myšlenky, dokáže kolem sebe vytvořit pozitivní prostředí, je správné, aby dostal prostor realizovat své představy,“ prohlásil Gajda o svém nástupci.

Beneš je rodákem z nedalekých Bohuňovic a odmala je fanouškem Sigmy. Navíc působil coby hráč v mládežnických kategoriích a tři roky jej trénoval Václav Jílek. Právě ten byl impulsem, proč se v 17 letech rozhodl začít věnovat trenérství. Dnes, tedy o jedenáct let později, je v klubu ve vysoké pozici a bude chtít nastavit nový směr.

„Musíme si na rovinu říct, že spolek má historicky důležitou roli v olomouckém fotbalu. Má pod sebou celou mládež, která je klíčová pro celý klub a zároveň je majoritním akcionářem SK Sigma Olomouc, a.s., takže tuto funkci beru s velkou odpovědností a respektem,“ prohlásil Beneš pro klubovou televizi.

Zdroj: facebook/sksigmaolomouc

Zpětně se vyjádřil také k působení Jaromíra Gajdy. Pochválil jej za to, co dokázal v klubu vybudovat od momentu, kdy do něj vstoupil. Na druhou stranu je přesvědčený, že do nové éry je nutné vstoupit s novým pohledem a proto, jak již bylo zmíněno, chce do klubu přinést nové myšlenky a svou novou vizi.

Nejprve se však objektivně podíval na současný stav klubu. A kritikou nešetřil: „Nebudeme si nic nalhávat. Produkt, který nyní lidem nabízíme, netáhne. Jsme ve fázi, kdy si musíme říct, ve kterých oblastech se klub přestal rozvíjet. Musíme si nastavit zrcadlo a pojmenovat si problémy a říct si, jakým způsobem by měl klub fungovat dál.“

Jaké jsou tedy jeho vize? Otevřít se sportovním trendům a tomu, jak se fotbal vyvíjí v Evropě i ve světě, aby klub dokázal být stále konkurenceschopný ve výchově mládeže i v budování A-týmu. Zároveň si přeje návrat evropských pohárů a dostávat co nejvíce hráčů do nejlepších evropských klubů.

„Také cítím, a to je pro mě možná ještě důležitější, že máme velký dluh směrem k veřejnosti a fanouškům. Tam je ta otevřenost ještě důležitější. Potřebujeme být fanouškům blíž, sdílet naše postoje, bavit se o společných nápadech a o tom, kam klub směřuje. Z olomouckého prostředí zkrátka potřebujeme vytvořit jeden klub,“ dodal.

Zdroj: facebook.com/sksigmaolomouc

„Sigma je největším fotbalovým klubem v rámci našeho regionu, což má určitě výhody, ale já to spíše vnímám jako velkou zodpovědnost vůči celému regionu. My jsme si naprosto vědomi toho, že jen se silným fotbalovým zázemím, bude silný i náš klub. Vnímám potřebu dávat dětem fotbalové vzory, přitáhnout je k fotbalu a vzdělávat trenéry,“ pokračoval Beneš.

Nový předseda spolku si také váží toho, že David Rozehnal bude jedním z místopředsedů spolku a zapojí se tak do dění v klubu: „Dává nám své podněty, zkušenosti a názory. Díky tomu, čím vším si prošel, má obrovský nadhled a toho si velice vážím. Je důležité, že osobnost jeho typu bude součástí nové éry a doufám, že naše spolupráce se bude dále prohlubovat.“

Na závěr potvrdil, že někdejší majitel Josef Lébr se skutečně zajímá o akcionářský vstup do klubu. „Výbor sdělil panu Lébrovi své podmínky, čili nyní jednáme o finální podobě případné transakce. Vzhledem ke složitosti celé transakce to určitě není záležitost následujících dnů,“ zakončil svůj rozhovor Jakub Beneš.

Zdroj: SK Sigma Olomouc

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Švancara: Slavii dlužím 30 milionů, ale dostal jsem málo času

Petr Švancara přestoupil v září 2000 do pražské Slavie, která za něj zaplatila nemalé peníze. Přestup za 30 milionů se ale vůbec nepovedl.

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.