Evropská liga

Sevilla rozdrtila Standart Lutych 5:1 a posouvá se do čela své skupiny

Španělská Sevilla s českým brankářem Tomášem Vaclíkem zvítězila v domácím prostředí nad belgických Lutychem 5:1. Za domácí se trefili dvakrát Banega s Ben Yedderem a jednou Vázquez. Za hosty vsítil branku Djenepo.

Zápas pro domácí začal výborně. Hned v 8. minutě se trefil z přímého kopu do šibenice Banega. Ve 39. minutě hosté vyrovnali, když se k míči prodral Djenepo a sám před Vaclíkem se nemýlil. Sevilla ale ihned vyrovnala, Franco Vázquez napřáhl z dálky přesně k tyči a díky tomu jeho tým v poločase vedl 2:1.

Chvíli po začátku druhého poločasu vedli domácí o dvě branky. Ben Yedder dostal nádhernou přihrávku a pouze doklepl míč do odkryté branky. Po chybě Marina 10. minut před koncem utkání běžel sám na brankáře Ben Yedder, který vsítil další branku. Poslední branku vstřelil z pokutového kopu Banega.

Sevilla tak zvítězila nad svým soupeřem 5:1 a dostává se tak do čela své tabulky.

Sestavy:

Sevilla FC: Vaclík – Carriço, Kjaer, Sergi Gómez – Navas (C) (80. Nolito), Banega, Amadou (15. Roque), F. Vázquez (76. Sarabia), Arana – Promes, Ben Yedder

Standard Lutych: Ochoa – Cavanda, Luyindama Nekadio, Laifis, Fai – Vanheusden – Cimirot, Djenepo (62. Lestienne), Marin, Sá (62. Emond) – Carcela-González (C) (78. Agbo)

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

České týmy zakončily podzimní část v evropských pohárech na výbornou! Plzeň, Slavia i Jablonec slaví výhry

České týmy zažily na evropské scéně velkolepý týden, když se jim všem třem podařilo ve svých zápasech vyhrát. Především výhry Plzně a Slavie měly velkou váhu, neboť právě díky nim si zahrají také jarní fázi Evropské ligy! Ale také vítězství Jablonce na hřišti silného Dynama Kyjev má svou cenu.

FC Viktoria Plzeň-AS Řím

Viktoriání předvedli bojovný výkon, díky němuž dokázali porazit AS Řím 2:1, čímž si zajistili postup do jarní fáze Evropské ligy. Vítězství Viktorie je o to cennější, že jí chyběli někteří důležití hráči základní sestavy. Nicméně i hráči, kteří na začátku sezóny nedostávali tolik příležitostí, dokázali, že jsou právoplatnými členy plzeňského kádru.

Viktorii se v šesti zápasech Ligy mistrů podařilo získat neuvěřitelných sedm bodů, když dokázala dvakrát vyhrát a jednou remizovat. Pro Viktorii byl tento ročník nejúspěšnějším ročníkem v rámci jejich všech tří účastí. Během své první sezóny v Lize mistrů dokázala Plzeň získat pět bodů, ve druhé sezóně pak body pouze tři. To, že Viktoria dokázala v letošní sezóně Ligy mistrů  uhrát tolik bodů, dokazuje to, že do této soutěže jednoznačně patří.

Dynamo Kyjev-FK Jablonec

Svého prvního vítězství se v Evropské lize dočkal Jablonec, když dokázal porazit na venkovním hřišti silné Dynamo Kyjev, které navíc dokázalo “jabloneckou” skupinu vyhrát. Jablonec se také v posledním utkání skupinové fáze Evropské ligy prezentovalo aktivní výkonem, za který byl nakonec odměněn vítězstvím 1:0.

Jediný gól Jablonec vstřelil Martin Doležal, který byl celý druhý poločas velice aktivní a málem získal pro svůj tým penaltu, když jej fauloval brankář kyjevského týmu, avšak rozhodčí penaltu neodpískal. Celkově Jablonec získal v šesti zápasech základní skupiny Evropské ligy pěkných pět bodů, což je na nováčka v této soutěži solidní počin.

SK Slavia Praha-Zenit Petrohrad

Slavia na svém hřišti porazila ruský Zenit Petrohrad 2:0, díky čemuž se stejně jako Plzeň představí v jarní fázi Evropské ligy. Za sešívané se prosadili Miroslav Stoch a Jaromír Zmrhal, kteří ve Slavii dlouhodobě předvádějí skvělé výkony. Slavii se podařila odveta proti Zenitu se vším všudy, neboť již na hřišti ruského celku sahala po výhře, avšak tehdy smolně prohrála.

Slavia během šestí zápasů v základní skupině získala krásných deset bodů a druhé postupové místo. První Zenit dokázal získat pouze o jediný bod navíc. V loňské sezóně Slavii postup do jarní fáze Evropské ligy těsně unikl, ale letos si jej dokázala vybojovat, za což jí patří veliké uznání, protože soupeře měla ve skupině opravdu silné.

Rizikový zápas v Římě neuhlídali: Fanoušci Eintrachtu Frankfurt řádili při utkání Evropské Ligy proti Laziu, trest je nemine

Eintracht Frankfurt podle všeho nemine přísný trest od UEFA za opakované řádění fanoušků. Příznivci německého fotbalového týmu tropili výtržnosti v Římě před utkáním Evropské ligy proti Laziu Řím a potíže dělali i během samotného zápasu na Olympijském stadionu v Římě. Před zápasem vyprovokovali příznivci Frankfurtu potyčky s domácími „ultras“, při kterých zasahovala policie a zatkla pět Němců.

V hledišti stadionu měli poté hostující fanoušci výraznou převahu a opakovaně házeli světlice a dělobuchy na hrací plochu. V druhém poločase pak směřovali nebezpečné předměty do sektoru příznivců Lazia Řím.

Na vedoucí gól svého mužstva někteří z německých fanoušků reagovali tak, že přelezli přes plexisklo a pronikli na hřiště, kde je honili policisté. Ti se pak postavili před jejich sektor, ale museli se schovávat před vrhanými kouřovými bombami a dalšími předměty.

Eintracht rizikový zápas na hřišti Lazia vyhrál 2:1. Tým z Německa si připsal vítězství i v šestém duelu základní skupiny a s plným počtem 18 bodů postoupil do jarní vyřazovací fáze.

Použitý zdroj: zdf.de | ČTK

Slavia porazila věhlasný Zenit a postupuje do jarních bojů Evropské ligy!

Slavia na svém stadionu hostila Zenit Petrohrad, již jistého postupujícího ze své skupiny Evropské ligy. K jistotě postupu jí stačilo uhrát remízu, neboť i kdyby FC Kodaň porazila Bordeaux, měla Slavia s dánským celkem lepší vzájemné zápasy. Celek Jindřicha Trpišovského však nechtěl nijak kalkulovat a jednoznačně si šel za vítězstvím.

Do posledního zápasu základní skupiny Evropské ligy nastoupili „sešívaní“ se třemi změnami v základní sestavě oproti ligovému zápasu s Mladou Boleslaví. Tehdy se na postech záložníka, respektive obránců objevili Ibrahim Traoré a dvojice Simon Deli a Jan Bořil. Nyní se proti Petrohradu objevili od úvodního hvizdu Josef Hušbauer, Michael Ngadeu a debutant ve slavistickém dresu v evropských pohárech, Jaroslav Zelený.

Už od úvodu byli domácí aktivní, tribuna Sever je jako vždy hnala k vítězství, které ale rozhodně nebylo tak pravděpodobné jako v zápasech domácí soutěže. Po rohovém kopu v 5. minutě, který zahrával Miroslav Stoch, se do hlavičky položil Ngadeu, nicméně brankář Zenitu Keržakov se zaskvěl skvělým zákrokem a reflexivně střelu vyrazil do zázemí. Další možnost měl ve 23. minutě Olayinka, který se už už dostával ke střele v malém vápně, ale na poslední chvíli mu obranným zákrokem bek Zenitu zakončení znemožnil.

Netrvalo to dlouho a zaplněný Eden si mohl poprvé zakřičet „gól!“. Olayinka si poradil se dvěma protihráči, posunul míč na nabíhajícího si Hušbauera, ten z levé strany nacentroval po zemi před bránu, kde míč uklidil Jaromír Zmrhal! 32. minuta – 1:0!

Zdroj: fotbal.idnes.cz

O 9 minut později se předvedl Miroslav Stoch v plné kráse, byť do té doby na hřišti nezářil a poměrně hodně přihrávek oproti svému standardnímu výkonu pokazil. Ve 41. minutě si posunul míč na levačku a vystřihl svou slabší nohou, pokud to tak lze nazvat, nádhernou střelu, která se zakroutila za Keržakova a od tyče se odrazila za brankovou čáru – 2:0!

Po poločase se příliš obraz hry nezměnil. Slavia útočila, Zenit se do šancí nedostával, byť prostřídal. Obrana sešívaných zkrátka držela ruského giganta na uzdě. Je otázka, jak by to vypadalo, kdyby musel Zenit ještě o postup bojovat, na to se však historie neptá.

4 minuty po odehrané hodině zahrozil opět slovenský kouzelník Stoch, když zpoza velkého vápna vyslal na branku soupeře projektil – ten však ke smůle pražského celku skončil pouze na břevně. Keržakov ani neskákal, za střelou se pouze otočil.

Až do konce zápasu se stav nezměnil a Slavia tak postoupila ze skupiny C z druhého místa a přidala se k již postupujícímu Zenitu. Na třetím místě po výhře 1:0 v Kodani skončilo francouzské Bordeaux, čtvrté místo obsadila FC Kodaň.