Spojte se s námi


Extraliga

Ševci se dál trápí, po porážce od Varů vletěla do kabiny i legenda. Takový fén letos Zlín ještě nedostal!

Už to vypadalo, že se začínají nadechovat k lepším výsledkům. Od Vánoc však hokejisté Zlína prohráli všechny tři zápasy, naposledy ve čtvrtek s Karlovými Vary 2:4. Jedna z klubových legend po něm již nevydržela jen nečinně přihlížet a vlétla do kabiny mužstvo pořádně seřvat. V úterý totiž přijde naprosto klíčový souboj s Kladnem.

Publikováno

dne

Už to vypadalo, že se začínají nadechovat k lepším výsledkům. Od Vánoc však hokejisté Zlína prohráli všechny tři zápasy, naposledy ve čtvrtek s Karlovými Vary 2:4. Jedna z klubových legend po něm již nevydržela jen nečinně přihlížet a vlétla do kabiny mužstvo pořádně seřvat. V úterý totiž přijde naprosto klíčový souboj s Kladnem.

V podání Beranů se z toho stal již jakýsi zlozvyk. První třetina = bída, zmar a utrpení. V nadpoloviční většině všech zápasů probíhající sezony mužstvo ze Zlína po prvních dvaceti minutách prohrávalo.

Nejinak tomu bylo také v poslední duelu roku 2021 na domácím kluzišti proti Karlovým Varům. Po obrovské hrubce Jiřího Suhrady v rozehrávce šli hosté do vedení, aniž uplynula celá minuta hry.

„Nemám slov, důležitý zápas pro nás a hrůzostrašný začátek. Chceme, aby Jirka Suhrada hrál, ale tohle si nesmí dovolit,” zuřil při pozápasovém hodnocení kouč Luboš Jenáček, jenž mladého beka od té doby ani jednou nenasadil.

Zlínským se sice po pěkné akci zakončené Ondřejem Němcem podařilo v desáté minutě vyrovnat, ani tentokrát však Energetici nenechali remízový stav déle než minutu a Černoch využitou přesilovkou vrátil vedení na jejich stranu.

Hroznou první část žlutomodrých završila poslední dvouminutovka. V rozmezí pouhých třiceti sekund se raritně nechali vyloučit hned dva domácí borci za vyhození kotouče mimo hřiště a přesilovku 5 na 3 zužitkoval znovu Černoch.

„Gólem na 1:1 jsme se dostali zpátky do zápasu, ale pak jsme hned po buly udělali faul, bylo to 1:2, dvakrát špatně vyhodili puk a do šatny jsme šli za stavu 1:3. Pak už se to strašně těžko honí, protože Vary mají brejkové mužstvo a hrají dobře do obrany,” uznal v pozápasovém rozhovoru pro klubový web Ondřej Němec.

Zhruba od poloviny zápasu se však výkon družiny Luboše Jenáčka razantně zvedl. Jeho svěřenci začali soupeře přehrávat, vyhrávali souboje, získávali puky. V posledních dvou minutách druhé části si pak vytvořili tak drtivý tlak, že prakticky nebylo možné neskórovat. Na 2:3 snižoval nádhernou bombou o břevno Darek Hejcman.

Třetí třetina už patřila prakticky výhradně žlutomodrým, kteří Varům půjčovali puk jen velmi zřídka. Z herní převahy však nevytěžili absolutně nic.

Naopak hosté spolehlivě bránili a při power-play Zlína, který se v závěru nebyl vůbec schopný uchytit v útočném pásmu, rozhodl trefou do prázdné Tomáš Mikúš, tedy hráč, jenž před ani ne dvěma měsíci prchnul právě z Baťova města zpátky na západ Čech.

„Když děláme to, co máme, tak jsem přesvědčený, že dokážeme hrát s lepšími týmy. Porazili jsme Spartu i Třinec. Dokud ale nebude určitá osobní zodpovědnost za každý puk, za každou šanci, za každé střídání, tak to vypadá, jak to vypadá,” narážel smutný Němec na hrubky svých spoluhráčů, jež stály ševce lepší výsledek.

Podle mistra světa z roku 2010 začalo mužstvo plnit domluvené věci právě až od druhé třetiny a nebýt pokažené dvacetiminutovky v úvodu, mohl Zlín klidně slavit výhru. „Přitom trénujeme dobře a děláme věci, které chceme hrát, ale pak vlezeme do zápasu a je to ohraná písnička.”

S dalším špatným výsledkem a již třetí prohrou v řadě se nespokojila ani jedna z klubových legend, která podle reportéra České televize Josefa Kvasničky vlétla ihned po utkání do kabiny ševců a hráčům rázně promlouvala do duše.

Identitu tohoto borce Kvasnička zveřejnit odmítl s tím, že se chce chovat jako profesionál. Projev se podle něj odehrál za zavřenými dveřmi, byl však natolik hlasitý, že jej prý při pozápasových rozhovorech nebylo možné přeslechnout.

Lze se domnívat, že šlo o Petra Čajánka, který v klubu nyní působí na částečný úvazek jako trenér individuálních dovedností a je podobným chováním pověstný. Hypoteticky však mohlo jít i o nynějšího asistenta sportovního manažera Petra Lešku.

Ať už to byl ten, či onen, promluvit zlínským hráčům do duše si naplánoval na vhodný okamžik. Další zápas totiž bude pro ševce naprosto klíčový. Čeká je dlouhá cesta do Chomutova, azylu kladenských Rytířů, na něž z posledního místa ztrácí šest bodů.

„Máme den volno, věřím, že si odpočineme a s rodinou vypustíme hokej na 24 hodin z hlavy. Pak jedeme do Chomutova na Kladno. Nemůžeme si dovolit od nich nepřivézt tři body,” je jasné Ondřeji Němcovi.

Zdroj: Berani Zlín, Josef Kvasnička

Reklama

Extraliga

Nátlak fanoušků Zlína: Jestli si máme koupit permanentky, tak odstupte!

Pohár trpělivosti fanoušků zlínských Beranů přetekl. Ti se po ostudné porážce na domácím ledě s Mladou Boleslaví (2:7) rozhodli udělat rázný krok. Vedení klubu obdrželo dopis, který je součástí petice, aby se ze zlínského hokeje poroučelo.

Publikováno

dne

Pohár trpělivosti fanoušků zlínských Beranů přetekl. Ti se po ostudné porážce na domácím ledě s Mladou Boleslaví (2:7) rozhodli udělat rázný krok. Vedení klubu a zastupitelé města obdrželi dopis, který je součástí petice, aby se ze zlínského hokeje poroučeli.

Vyzýváme vrcholový managment klubu PSG Berani Zlín tímto k přijetí zodpovědnosti a k následujícím krokům,” začíná otevřený dopis od fanoušků, který putuje do kanceláře klubu.

Jeho součástí je striktní žádost o rezignaci nejvyšších zastupitelů Beranů, tedy jak prezidenta klubu Jiřího Korce, tak kompletní rady jednatelů. Fanoušci jsou přesvědčeni, že jedině tento krok povede k tomu, aby zlínský klub hrál důstojnou roli alepoň v Chance lize, kam tým Beranů v letošní sezoně směřuje.

Najděte pro klub zkušeného a kompetentního manažera, který za něj převezme zodpovědnost, práci pro klub bude vykonávat na plný úvazek a sestaví si tým spolupracovníků,” píší fanoušci podrobněji v jednom ze zásadních bodů.

Chceme tým podporovat i v první lize, chceme ve Zlíně chodit na hokej. Zároveň ale chceme, aby klub byl profesionálně a transparentně řízen,” stojí v závěru krátkého, ale vystiženého dopisu.

Dlouholetí fanoušci Ševců zároveň upozorňují, že pokud nebudou jejich uvedené požadavky splněny, nepodpoří klub nákupem permanentek na příští sezónu. Pod dopisem se podepsala organizace Žlutomodří z.s., která Berany podporuje i v těžkých časech.

Organizace zároveň vyzývá fanoušky k podepsání petice, která je veřejnosti dostupná na internetu. Nejen, že spokojenost z publika stojí dlouhodobě na bodě mrazu, Zlín zažívá taky výsledkové fiasko.

Po čtyřiceti odehraných zápasech se krčí suverénně v suterénu extraligové tabulky. K záchranné brzdě s názvem baráž, jim chybí na čtrnácté Kladno 14 bodů.

Poslední porážka na domácím ledě s Mladou Boleslaví však ukázala, že v současném stavu nemá tým šanci v závěru soutěže ještě katastrofický scénář zvrátit.

Zdroj: Žlutomodří z.s.

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Extraligové příklepy: Tradice klubů, spousta kilometrů a deprese Beranů

V dnešním vydání extraligového přehledu dostává docela velkou porci řádků Zlín, abychom si ho ještě trochu užili, než skončí v propadlišti dějin Tipsport Extraligy. Podíváme se taky, které týmy mají v nejvyšší české soutěži největší tradici, nebo kolik kilometrů musí hokejisté Energie urazit na dnešní zápas do Vítkovic. 

Publikováno

dne

V dnešním vydání extraligového přehledu dostává docela velkou porci řádků Zlín, abychom si ho ještě trochu užili, než skončí v propadlišti dějin Tipsport Extraligy. Podíváme se taky, které týmy mají v nejvyšší české soutěži největší tradici, nebo kolik kilometrů musí hokejisté Energie urazit na dnešní zápas do Vítkovic. 

Hezký den všem fanouškům Tipsport Extraligy! Vítáme vás u pravidelné rubriky toho nejzajímavějšího, co se na extraligové mapě za posledních pár hodin událo. Každý všední den kolem oběda, po celou základní část, vám servírujeme ty nejostřejší Extraligové příklepy! 

Velký návrat

Kometa v úterý oznámila poměrně nečekanou staronovou posilu. Do brankoviště se vrací strůjce dvou brněnských extraligových titulů, Marek Čiliak. Naposledy odchytal v klubu celou sezonu 2017/18, pak spíše přijal roli cestovatele.

Postupně od té doby vystřídal Zlín, České Budějovice a Poprad. „Pocity jsou neskutečné. Je to pro mě návrat domů. Když jsem míjel ceduli s názvem Brno, trochu jsem se v dobrém slova smyslu roztřepal. Je to kombinace radosti a štěstí. Udělám všechno pro to, abych splatil důvěru, kterou jsem teď dostal,” řekl krátce pro klubový web.

I když na fotkách příliš nadšeně Čiliak nepůsobí, na brněnský led se těší. Za Kometu doposud odchytal včetně play-off 276 utkání.

Zlín na hraně Chance ligy

Situace Beranů je na kritickém bodě prakticky celou sezonu, teď už se dá jejich situace označit za zcela alarmující. Další vysoká porážka na domácím ledě 2:7 s Mladou Boleslaví působí jen jako další hřebíček do extraligové rakve.

Beranům už nevěří nejen odborníci, ale ani fanoušci. Proti je taky matematický model, který věští sestup Zlína na 98 %. V týmu není odhodlání, energie ani peníze. Jediné, co může ještě ševce spasit, je zázrak a fatální kolaps kladenských Rytířů v závěru základní části. Zdá se však, že ti už se ze svých problémů dostatečně poučili.

Tradiční kluby

Smutně se bude fanouškům Zlína koukat i na tuhle historickou tabulku, kterou sestavil deník Sport. Představuje žebříček klubů, které mají v Česku (potažmo Československu) nejdelší tradici.

Vévodí Dynamo, které působí v nejvyšší soutěži už neuvěřitelných 72 sezon. I Dynamo však ještě pár sezon zpět sedělo hrobníkovi na lopatě, ale finanční situace v klubu byla tehdy oproti Zlínu rozdílná.

Jen o chlup za Pardubicemi je Sparta, v TOP trojce se pyšní ještě Litvínov. I ten má za sebou hodně krušná léta. Zlín je aktuálně na pátém místě – 42 sezon v řadě mezi elitou. Každá historie ale jednou končí. Ta beraní sice ještě dýchá, ale už bohužel hodně ztěžka.

Dnešní extraligový program

Ani dnes si Tipsport Extraliga nevydechne, jelikož musí dohánět karanténní resty. Na všechna tři utkání musely hostující týmy urazit spoustu kilometrů. Nejdelší vzdálenost počítají Karlovy Vary, které to mají od své haly do té vítkovické přes D1 rovných 500 km. 

Dále to mají v rámci extraligy už jen do Třince, kde to dělá ještě o 30 km víc. Utkaní Vítkovic proti Enegrii začíná v Ostravar Aréně od tradičních 17:30. Televizní stanice bohužel nechaly dnešní extraligový program v šuplíku.

43. kolo
Dynamo Pardubice — HC Olomouc
(17:00)

47. kolo
Vítkovice Ridera — Energie KV
(17:30)

52. kolo
Rytíři Kladno — Oceláři Třinec
(18:00)

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Kometa Brno hlásí hvězdný návrat! Vrací se hráč, který vybojoval dva tituly

HC Kometa Brno ohlašuje návrat bývalé hvězdy, která se do týmu vrací po dvou letech. Klub oznámil, že se do týmu vrací slovenský brankář Marek Čiliak, který naposledy působil ve slovenském Popradu.

Publikováno

dne

HC Kometa Brno ohlašuje návrat bývalé hvězdy, která se do týmu vrací po dvou letech. Klub oznámil, že se do týmu vrací slovenský brankář Marek Čiliak, který naposledy působil ve slovenském Popradu.

Jednatřicetiletý brankář se vrací do působiště, které je mu velmi známé. Brněnští fanoušci jej milují. V Kometě Brno Marek Čiliak působil přes deset let a jednalo se o důležitého člena týmu při zisku titulů v letech 2017 a 2018.

Zatím za brněnský klub odchytal 276 zápasů v naší Extralize, když počítáme i utkání v play-off. Nyní může do svých statistik přidat další utkání.

„Pocity jsou neskutečné. Je to pro mě návrat domů. Když jsem míjel ceduli s názvem Brno, trochu jsem se v dobrém slova smyslu roztřepal,“ říká Marek Čiliak pro web Komety Brno.

Staronový přírůstek má v plánu vydat ze sebe maximum, aby splatil důvěru, kterou od vedení brněnského týmu dostal.

Marek Čiliak mimo jiné působil také ve Zlíně a Českých Budějovicích, ve Znojmě, Slovanu Bratislava, Nitře a naposledy Popradu. Nyní se vrátil, jak sám říká, domů.

Kometa Brno se v současné chvíli nachází na osmém místě v Extralize a Marek Čiliak má být posilou do brankoviště, která pomůže ke zlepšení a upevnění pozice v tabulce a s budoucími boji play-off.

Zdroj: HC Kometa Brno

Pokračovat ve čtení

Oblíbené