Setrvá nakonec Timo Werner v Lipsku? Rozhovory o nové smlouvě vypadají pozitivně, prohlásil sportovní ředitel klubu

Lipsko se nachází ve svízelné situaci. Největší hvězda týmu Timo Werner má smlouvu pouze do léta 2020 a prakticky již od zimy je hráč spojován s přestupem do Bayernu Mnichov. Samotný německý reprezentant po celou dobu vedení Lipska zrovna neutěšuje, neboť jeho vyjádření od počátku spekulací nepůsobí úplně nejloajálněji. Sportovní ředitel klubu Markus Krösche však prohlásil, že rozhovory o prodloužení kontraktu s Wernerem vypadají pozitivně.

Embed from Getty Images

Die Roten Bullen, jak se klubu přezdívá, se doposud nesmířili s tím, že by měl stále teprve třiadvacetiletý útočník opustit Lipsko. Prozatím jej odmítli prodat i přes riziko, že by měl po následující sezoně odejít zadarmo. Boj o jeho budoucí působení v dresu pravděpodobně saskému celku vyplácí, třebaže stále není o ničem rozhodnuto.

„Jsme neustále ve spojení, komunikujeme spolu a naše rozhovory vypadají pozitivně,“ vyjádřil se Markus Krösche pro Sky a pokračoval: „Ví, co tu má. Zná svou klíčovou roli u týmu. Jsme přesvědčeni, že s námi může podniknout další krok ve své kariéře, i pokud jde o jeho osobnostní rozvoj.“

„Uvidíme, jak se Timo rozhodne. Každopádně nebudeme čekat donekonečna, přestože nejsme zastánci jakýchkoliv ultimát,“ zakončil sportovní ředitel Lipska.

Saský celek nyní vstupuje do nové éry, když jej po uplynulé sezoně převzal nejmladší kouč v Bundeslize Julian Nagelsmann, který si přeje udržet klíčového hráče týmu i nadále v Red Bull Areně. Nutno podotknout, že Werner na svůj odchod z Lipska úplně netlačí. Aktuálně se připravuje se pod novým trenérem spolu se spoluhráči na nový ročník Bundesligy.

Německý reprezentant působí v Lipsku od léta 2016. Od té doby za klub sponzorovaný Red Bullem odehrál 114 utkání, v nichž nastřádal 61 branek a 27 asistencí. Tato čísla jen dokazují Wernerovu důležitost pro tým.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..