Reklama

Setién: Teď po zranění Dembélého bych samozřejmě nechtěl, aby Pérez odešel do Říma

S další komplikací se musí potýkat barcelonský Quique Setién, jenž znovu přišel o dalšího útočníka. Ousmane Dembélé si natrhl pro něj již prokletý hamstring a čeká jej další dlouhá pauza, což znamená, že co se zdravých útočníků týče, ty má Barcelona v áčku aktuálně pouze 3. I na to tak padla řeč na předzápasové tiskovce před výjezdem do Baskicka na pohárové čtvrtfinále.

http://gty.im/1203928600

Marc Brau, Barca TV: Už po losování jste řekl, že zápas proti Athletiku bude vzrušující. Oba týmy se dobře znají v rámci poháru a toto utkání lze považovat za předčasné finále. Domníváte se, že tento souboj bude intenzivní tak, jako finále? Nebo budou hrát soupeři více konzervativněji, protože hrají doma?

Bude to vzrušující zápas. Oba celky chtějí postoupit a my vyložíme na stůl všechny naše argumenty proč. Tento duel bude určitě vyrovnaný, ačkoliv budeme mít zřejmě více z iniciativy. Athletic ale bude rovněž tlačit a tak si budeme muset dát pozor. Uvědomujeme si, že to nebude snadné, ale máme v sobě hodně radosti a jsme velice zaměření.

Ramon Salmurri, Catalunya Radio: Dva starší útočníci, pouze 16 členů A-týmu, absence sportovního viceprezidenta a sportovní ředitel vzdálený od stanoviska klubu, kdy ještě navíc kontruje vyjádřením prezidenta o Carlesi Pérezovi. K tomu se Leo Messi střetl s Abidalem, kdy mu poslal zprávu přes Instagram. Jak obtížná je tato situace a jak s ní jde pracovat?

Většina z věcí, které jste zmínil, je velmi důležitá, ale neovlivňuje mě a to říkám i hráčům. Krátce jsme o tom spolu hovořili. Zítřejší (tiskovka proběhla ve středu, pozn. přek.) zápas je důležitý a máme povinnost být soustředění. Zajímám se o fotbal a zbytek nemohu kontrolovat. Můžeme mluvit o fotbale, protože ten mě a hráče opravdu zajímá. Pokusíme se zajistit, aby vše, co děje kolem nás, nemělo vliv.

Gerard Romero, RAC1: Ousmane Dembélé utrpěl další zranění. Řekl jste klubu, že je zapotřebí přestupu?

Promluvíme si o tom. Nejprve se bude zapotřebí podívat na přesnou diagnózu a čas na marodce. Pak se rozhodneme. Byl jsem velmi šťastný z toho, že se Ousmane vrací a byl přesvědčený, že nám hodně dodá. Tohle je samozřejmě problém, ale nyní jde o nalezení řešení. Uvidíme, zdali bude možné někoho přivést a pokud ne, pokusíme se týmu dát identitu, kterou potřebuje k tomu, aby vyhrával zápasy. Budeme optimisty. V první den jsem vám říkal, že zde budu šťastný a to se nezmění.

Adriá Albets, Cadena SER: Messiho vzkaz ukazuje, že je rozzlobený. Mluvil jste s ním o tom? Máte pocit, že už může mít pomalu všeho dost?

Tato záležitost ovlivňuje vás, ne mě – já se soustředím na fotbal. Chci dopřát fotbalistům správné zdroje, aby mohl rozvinout vše, co mají v sobě a zbytek mě nezajímá. Vím, že v každém klubu existují problém, ale se mnou hovořte o fotbale, prosím. Rád bych chodil na tréninky a připravoval se na zápasy. Mám příliš mnoho práce na to, než bych se zaobíral věcmi, o které nemám zájem.

German García, Radio Nacional: Máte velmi úzký kádr a budete hrát o všechny trofeje. Máte správný počet hráčů, když vezmete v potaz, že nevíte, zdali můžete někoho přivést?

Vždy budeme hrát v jedenácti lidech a schopní konkurovat. Je pravdou, že někdy se může objevit někdo, kdo nás porazí, ale takový je fotbal. Pokud nebudeme moci nikoho koupit, nic se nestane. Dostupné hráče zapojíme na 100 % a už tomu tak je nyní. Dnes jsme měli další skvělý trénink a jsme plně soustředění na zítřejší střetnutí. Další témata necháme vám, je zbytečné o nich mluvit.

Helena Condis, Cadena COPE: Co vás trápí více, Dembélého zranění nebo nespokojenost Lea Messiho?

Případ Dembélého mě štve, jelikož je to skvělý kluk, který tvrdě dřel a chtěl se vrátit. Je mi jej velice líto, protože si fotbal, který má nejradši, nezahraje dalších 3, 4 až 5 měsíců. Zbytek jsou záležitosti, které pominou a nejsou tak důležité.

Carles Escolán, Radio Marca: Obáváte se faktu, že se Samuel Umtiti musí v 11 hodin dostavit na soud (jako svědek vloupání, pozn. přek.) a pak se do Bilbaa dostat jinak? Co si myslíte o potenciálních problémech, které z toho můžete mít?

To je osobní záležitost. Každý zažívá nepředvídatelné okolnosti a je to normální, nic se neděje. Život je plný problémů a musíte být optimistou a ke všemu přistupovat pozitivně. Uklidněte se, pokud nebude moct jet s námi, pojede o hodinu později.

Alfredo Martínez, Onda Cero: Zítra budete mít k dispozici 15 členů prvního týmu a o víkendu 14, jelikož na Piquého čeká karetní trest. Posledně jste hovořil o společném rozhodnutí o odchodu Carlese Péreze. Obvykle kluby v zimě posilují a neprodávají hráče nebo je neposílají na hostování. Nemyslíte si, že zde došlo k chybě v plánu? Jste za to částečně zodpovědný?

Jsem samozřejmě zodpovědný za výhry i porážky a každý děláme chyby. Je to součást procesu, při kterém musíte činit těžká rozhodnutí. Někdy k nim dojde dříve, bez znalostí následků a nadcházejících událostí. Byl bych určitě radši, kdybych měl více hráčů nebo bych neposlal Carlese Péreze pryč, když by se Dembélé zranil. To je jasné. Přizpůsobím se a nebudu si neustále stěžovat, protože to nevede k ničemu. Řeknu hráčům, že musí být 100% připravení. Musím jít dopředu s tím, co mám. Litovat nebo říct, že všechno dobře vyšlo, můžete později. Nikdo nezná zlaté řešení.

Achraf Ben Ayad, BeIN Sports: Pokud dostanete povolení k posile, máte už v hlavě konkrétního kandidáta?

Samozřejmě, toho jsme měli i dříve. Nejprve ale čekáme na rozhodnutí a zároveň pracujeme. Ukáže se za pár dní.

Marc Marba, pořad La Porteria na BTV: V jakém rozpoložení je Leo Messi? Má chuť do hry a na získávání trofejí v této sezoně?

Ano, samozřejmě. Usmívá se a rád trénuje. Je to stejné, jako včera nebo den předtím.

Bernat Aguilar, Nacional.cat: Od vašeho příchodu do Barcelony se stalo hodně. Litujete toho, že jste sem přišel?

„(smích) Odkud? Je fakt, že před měsícem jsem byl doma a neměl žádné problémy, ale kdo by takové problémy nechtěl? Pořád mám stejnou radost, možná i větší. Můj život nebyl snadný. Jeden si dokáže představit, že takové věci se v tak velkém klubu dějí. Dopředu mě táhne severní vítr, já tak lehce neupadnu. Určitě se nám bude dařit.

Alex Pintanel, Gol: Piqué dnes netrénoval s hlavní skupinou. Bude schopen zítra nastoupit?

Měl horečku, ale nemyslím si, že by šlo o něco vážného. Z tohoto důvodu bude v nominaci více hráčů, ale domnívám se, že Piqué může zítra naskočit.

Ricardo Rosety, Movistar: Mluvilo se o tom, že na jednom z tréninků došlo ke konfliktu mezi dvěma hráči a dnes na začátku jednotky jste taky zkoušel určitý cvik. Jaká je nálada v kabině?

Jak jste mohli vidět na nahrávce, představil jsem hru a občas budeme dělat takový druh cviků, abychom se zasmáli a zabavili se. Taková je nálada v šatně. Ne vždy tomu tak je, to je pravda a dokonce i nás ovlivní porážky. Na hráčích však můžete vidět chtíč a radost. Proto jsem chtěl dnes tohle ukázat fanouškům. Jim se pravděpodobně budou líbit pohledy usmívajících se a šťastných hráčů.

Jordi Blanco, ESPN: Připomínají vám současné události v Barceloně to, co jste jako hráč zažil v Atlétiku?

S kterým prezidentem? S Vicentem Calderónem jsem neměl problém.

S Jesúsem Gilem.

S Jesúsem Gilem? No …

(smích novinářů)

Alzheimer mi někdy dává pořádně zabrat. Už si ani nepamatuji, co se stalo. Jsem rád, že jsem v Barceloně a bude to stejné až do posledního dne. Nerad hovořím o problémech a věcech, které se staly před mnoha lety. Snažím se prožívat každý den a užívat si to, co mi dal bůh.

Myslíte si, že musíte speciálně pracovat na motivaci, abyste se izoloval od těchto institučních požárů?

Nikdy jsem nebyl v tak velkém klubu a plno věcí ani neznám, ale jak jsem říkal, budu kontrolovat to, na co mám vliv. Každý je a bude motivován. Donutím fotbalisty, aby ze sebe vydali to nejlepší a nenechám nikoho se rozptýlit kvůli věcem, které nám nepomohou.

Ferran Martínez, Mundo Deportivo: Arturo Vidal je na soupisce. Bude moci zítra nastoupit od první minuty?

Ano, byl schopen se vypořádat s úrazy a normálně dneska trénoval. Cítí se dobře a může zahrát.

Jordi Sunyer, TV3: Myslíte si, že vás může zítřejší zápas pozitivně či negativně poznamenat po zbytek sezony?

Tohle jsou dva důležité zápasy, které před námi leží a mimo Camp Nou nehrajeme tak dobře, jak bychom měli. Nevím, co se stane, ale určitě do tohoto duelu půjdeme s plnou pozorností. Všechny zápasy budou důležité a postup v poháru je stejně důležitý, jako tři body v neděli. Uvědomuji si, že zde se musí vyhrát všechno a na tom musíme zapracovat. Porážka je vždy možností, ale potřebujete si dát pozor na to, kdy a jak k ní dojde.

Javier Giraldo, Sport: Co můžete udělat proto, abyste snížil Messiho nespokojenost a přesvědčil jej, aby ani nepomýšlel na odchod?

Messi má správnou zodpovědnost na to, aby se rozhodl, co potřebuje udělat a co nemusí. Nebudu zasahovat do životů ostatních. Nedávno jsem mluvil na toto téma o Piquém, nejsem ničí otec. Chceme, aby fotbalisté viděli, že se rozvíjí a vyhráváme.

Alex Franquet, El Correo: Můžete zanalyzovat trochu hru Athletiku?

Jedná se o tým, který dostává hodně málo branek a daří se jim při střelbě. K tomu je ještě Athletic doma solidní a určitě nám nastaví laťku, obzvláště když jeho poslední výsledky nebyly nejlepší. Budeme muset zahrát velmi dobře, abychom zvítězili. Athletic hraje odlišně než my, ale daří se mu.

Sin Concesiones: Posledně jste se vrátil k formaci 4-3-3. Je pro vás tímto způsobem lehčí dostat se do vertikální hry?

Nejsem si ještě jistý. Někdy má dopad na situaci nejen to, co děláme my, ale také vliv protivníka. Levante naposledy tlačilo a nechalo nám více prostoru, což proti Leganés nebylo. Chceme si vytvořit spoustu příležitostí a neumožnit zároveň tuto tvorbu protivníkovi. Někdy stačí druhému týmu jedna šance, aby vám ublížil.

Marcelo Bechler, Esporte Interativo: Zvenku se zdá, že Messi a Griezmann tolik nespolupracují na hřišti. Jak se to dá zlepšit?

Antoine si zvyká na odlišný herní styl a to může ovlivnit nejen jej, ale také jeho kolegy. Dělá spoustu věcí správně a adaptuje se. Nemám pochyby o tom, že Griezmannova spolupráce s Messim bude skvělá.

ESPN: Arturo Vidal je jedním z nejlepších střelců v této sezoně. Využijete toho i nyní po jeho zranění? Postavíte jej trochu výše?

Ano, Vidal nám dává věci, které ostatní nedávají a určitě může nastoupit i v útoku. Můžete na něm vidět, že se rád pohybuje dopředu.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené