Setién: Rozhodnutí o odchodu Carlese Péreze bylo společné, střední útočník ještě může přijít

Na tiskové konferenci před příjezdem Leganés v rámci osmifinále poháru se kouč Barcelony Quique Setién nechal slyšet, že ještě v lednu může přijít nový útočník a popsal proces přijmutí nového pojetí hry, které požaduje po svých hráčích. Zmínil se pak i o přestupu mladíka Péreze do Říma, jenž je na spadnutí.

Embed from Getty Images

Marc Brau, Barca TV: Ve čtvrtek vás čeká jediný zápas doma proti Leganés, které o víkendu remizovalo s Atlétikem a hrálo velmi defenzivně. Může být pro vaše utkání klíčem trpělivost?

Samozřejmě. Kontrola nad zápasem je naším hlavním cílem, stejně jako bránění protiútoků a to za předpokladu, že budeme držet iniciativu po většinu duelu. Je zapotřebí kontrolovat a minimalizovat soupeřovy možnosti a jako vždy to ani teď nebude snadné. Leganés nemá co ztratit a bude se tak snažit postoupit a hrát klidně. Je to pro nás velice důležité střetnutí a každý si chce zahrát ve čtvrtfinále.

Ramon Salmurri, Catalunya Radio: Na začátku jste mluvil o impulzu, který má nastat po příchodu nového trenéra. Myslíte si, že je po porážce ve Valencii v ohrožení stabilita nálady mezi hráči, kluby a fanoušky?

Má nálada se nezměnila. Jednalo se o bolestivou prohru, ale takové jsou všechny. Vyjma toho, že je třeba napravit chyby, kterých jsme se tam dopustili, to ale neovlivní naší denní práci. Zlepšíme se a pokusíme se hrát dobře i při vyhrávání. Věříme v to, co děláme.

Marta Ramon, RAC1: Barcelona přerušila jednání o příchodu Rodriga. Jaké jsou šance, že přivedete ještě v lednu středního útočníka a jak budete reagovat, pokud k tomu nedojde?

V první řadě jsem spokojený s hráči, které mám. Neskrývám však, že by bylo dobré někoho přivést. Ať už se koupí kdokoliv, bude vítán, ovšem do té doby budu šťastný s tím, co mám k dispozici.

Adriá Albets, Cadena SER: Proč nenašel ve vašem týmu místo Carles Pérez (Odešel za 13 milionů eur do AS Řím, pozn. přek.)? Jedná se o sportovní či finanční rozhodnutí?

Je to společné klubové rozhodnutí. Upřímně jsem si s tím klukem pohovořil a nemám ve zvyku zveřejňovat obsah soukromých konverzací. Vyjádřil jsem svůj názor a klub se rozhodl. Více k tomu nemám, co bych dodal.

Germán García, Radio Nacional: Domníváte se, že příští dva zápasy doma mohou být pastí?

Ve fotbale se vždy dějí nečekané věci a někdy nejsou události tak pozitivní, jak se očekává. Naším cílem je každodenní zlepšení a dělání všeho pro to, abychom tento plán splnili. Rádi bychom už na hřišti viděli nějaké věci, ale není to snadné, jelikož máme za sebou šest tréninků a vy se v nich musíte snažit vysvětlit všechno a dobře. Je však stále příliš brzy vidět od nás vše i na hřišti.

Helena Condis, Cadena COPE: Nedávno jste říkal, že jste možná vše dostatečně nevysvětlil nebo že vám nerozuměli hráči. Uplynulo pár dní a došlo v nich k vyřešení problému?

Můžete se k tomu vracet, ale podle mého jsem to, co jsem řekl, řekl jasně. Máme za sebou pouze šest tréninkových jednotek a snažíme se dosáhnout co nejlepší komunikace. Někdy není snadné vysvětlit či pochopit nějaký problém a to je normální proces. Je to jako student u zkoušek. Má slova rozhodně nejsou pokáráním.

Carles Escolán, Radio Marca: Působíte v Barceloně teprve dva týdny a už jste byl kritizován. Myslíte si, že je to nefér? Obvykle bývá 100 dní na zhodnocení, jenže Barca je zase velkoklubem.

Nečtu, co se o mě píše – ať už dobrého či špatného. Vím, co musím dělat. Neberte to zle, ale nejsem zvyklý věnovat pozornost médiím. Vy děláte svou práci a já jí respektuji, nicméně já se soustředím na to, na co potřebuji.

Alfredo Martínez, Onda Cero: Tvrdil jste, že si užíváte vedení Barcelony a teď přišla první prohra. Je to pro vás těžší, než jste si myslel?

Ne, naopak. Je to lehčí, než jsem čekal, jelikož už teď lze vidět spoustu věcí, na kterých pracujeme. Úterní trénink byl skvělý a ve středu dopoledne jsem analyzoval nahrávku. Samozřejmě máme co zlepšovat, takové aspekty se objeví vždy. Jinak jsem ale nadšený ze schopnosti těchto hráčů téměř hned všechno pochopit. Jedná se o normální věc a změny půjdou vidět i v průběhu zápasů.

Achraf Ben Ayad, BeIN Sports: Budete schopní bojovat o všechny soutěže, pokud nikoho nezískáte v přestupovém okně?

Samozřejmě. Pocházím z mnohem nižších úrovní a jsem zvyklý používat to, co mám k dispozici. A tento tým je určitě připraven na soupeření.

Jordi Grau, TV3: Měl jste příležitost popovídat si s prezidentem ode dne své prezentace? A pokud ano, co vám sdělil?

Mluvil jsem s ním a on mi ukázal důvěru a dal mi čas. Je to obrovský klub a pořád neznám jména všech, s nimiž pracuji. Bartomeu mě ujistil a řekl, že mám dělat na svém, tak jako jsem to dělal v jiných výběrech.

Nacional.cat: Pokud se vám povede získat hrotového útočníka, o jaký typ půjde? Mluvilo se o Rodrigovi a ten není moc podobný Luisi Suárezovi.

Už jsem vám říkal, že o tom nebudu mluvit. Jsou to interní záležitosti. Hovořil jsem už se správnými lidmi a veřejně to nemám v plánu. Na to nejsem ta správná osoba.

Alex Pintanel, Gol a BeIN Sports: Zvažujete na čtvrtek odpočinek pro některé důležité hráče?

Ano, je možné, že dojde ke změnám, ale nebudu nic vyzrazovat svým protivníkům. Ještě jsem se u spousty věcí nerozhodl. Podívám se na to, jak budou hráči trénovat a stejně tak i ve čtvrtek, jelikož pravděpodobně zorganizujeme nějakou aktivitu.

Jordi Blanco, ESPN: Říkal jste, že odchod Carlese Péreze byl společným rozhodnutím. Myslíte tím to, že vám klub poradil toto rozhodnutí a řekl hráči, že bude lepší, když odejde, než aby například zůstal v Barceloně B?

Znovu opakuji: jsou to privátní diskuze. Klubu jsem předal svůj názor a rovněž jsem mluvil s Pérezem.

Brazilský novinář: Jak hodnotíte první výkon Arthura od úvodní minuty po jeho zranění? Je připraven na to odehrát celých 90 minut, nebo je příliš brzy?

Naposledy sehrál 55 minut a odvedl spoustu věcí dobře. Kvůli zranění mu ještě schází jiskra a rytmus a určitě to bude lepší. Je jasné, že to je skvělý hráč.

Enzo Olivera, Canal de Futbol Chile: Co si myslíte o tom, že je v kádru hodně křídel? Je to dobré řešení?

Máme to, co máme a pracujeme s tím. Je pravdou, že ne všichni dostanou tolik příležitostí, kolik by chtěli, ale navzájem spolu soupeří a ti, kteří si vedou lépe, hrají častěji. Vysoký počet křídelníků pro mě není výhodný.

Ivan San Antonio, Sport: Aleňá, Todibo a Pérez odešli a na odchodu je také Abel Ruiz. Můžete zaručit, že už nikdo neodejde?

Nemohu nic zaručit. Rozhodnutí činí klub a to za předpokladu, že je to nejlepší pro všechny zúčastněné.

ESPN: Hovořil jste s Arturem Vidalem o možném přesunu, například do Interu?

Ne. Mám ve zvyku s hráči mluvit, ale v tomto případě jsem ani netušil, že může Vidal odejít.

Rafael Iverson, Tuttosport: Soustředíte se více na krátkodobou či dlouhodobou budoucnost?

Mít více času bez tlaku na výsledky by určitě bylo lepší. Víme, jak obtížné je soupeřit a vyhrát a zároveň u toho přijímat nové koncepty. Naštěstí tito hráči už věděli spoustu věcí, na kterých pracujeme a je rovněž pravdou, že někteří jsou noví a neměli v sobě barcelonské DNA. Uvědomujeme si, jaké potřeby v takovém klubu, jakým je tento, jsou a uděláme všechno, co nejrychleji to půjde. Čeká nás toho spousta, ale inteligence hráčů v tomto ohledu pomáhá.

Joan Poquí, Mundo Deportivo: Hrajete doma, ale v 19 hodin možná nebude na stadionu tolik fanoušků. Myslíte si, že tím ztrácí fakt, že hrajete na Camp Nou, na svém významu?

Vám se zdá, že je vše jednoduché, ale tento tým potrápilo už hodně protivníků. I přes pozici v tabulce hraje Leganés poměrně dobře a oproti své situaci z před dvou nebo tří měsíců se zlepšilo. Musíme si uvědomit, že to nebude snadné a takhle to prezentuji i hráčům.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Bundesligové okénko: Ohlédnutí za 28. kolem

Po 28. kole Bundesligy se dá směle tvrdit, že o titulu je prakticky rozhodnuto. Bayern Mnichov má na čele tabulky sedmibodový náskok...

Sparta doplatila na impotentní útok a slabou obranu. Prohra jde ale i za Kotalem

Sparta po koronavirové pauze hostila na svém stadionu plzeňskou Viktorii. Ze začátku utkání byla aktivnější, ovšem byly vidět dlouhodobé nedostatky v zakončení...

Zapomenutá angažmá – Liverpool: hrůzostrašné zranění i neefektivní ukrajinský útočník

Nejsledovanější kluby světa, miliony fanoušků po celém světě, náročný a nabitý program a velká konkurence v týmu. Ne každý fotbalista, i ten...